کد خبر: ۲۷۹۴۹۴
تاریخ انتشار : ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ۱۶:۳۷
مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس گفت: با یک برنامه 5 هزار صفحه‌ای خواهان خرید سهام باشگاه پرسپولیس هستیم.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: این‌ها هم الان مبلغی را برای سهام استقلال و پرسپولیس گذاشته‌اند که در نهایت تشکیلات خودشان سرخابی‌ها را در دست بگیرند.


عباس انصاری‌فرد در گفت‌وگو با ایلنا درباره قیمت‌گذاری سهام باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس آن‌هم با مبلغ 290 میلیارد تومان برای هر کدام بیان داشت: به نظرم این مبلغ بالا بیشتر به خاطر ورزشگاه‌های  این دو تیم باشد که در کنار برند باشگاه به خریداران سهام واگذار می‌شود. درست به مانند مغازه‌های خوار و بار فروشی در قدیم که اجناسی را به اجبار با جنسی که خریداری می‌کردید به مشتریان می‌دادند، وگرنه برند این باشگاه‌ها تا این حد گران نیست.

وی درخصوص مبلغ 290 میلیاردی سهام 2 باشگاه سرخابی گفت: به نظرم این تازه مبلغ‌پایه است و انتظار دارند این مبلغ با ایجاد فضای‌رقابت بین خریداران تا 500 میلیارد تومان هم افزایش یابد. آدم یاد ماجرای‌ ملانصرالدین می‌افتد که می‌خواست مادرش را بفروشد، اما مبلغی را روی او گذاشته بود که کسی توان‌خرید آن را نداشت. این‌ها هم الان مبلغی را برای سهام استقلال و پرسپولیس گذاشته‌اند که در نهایت تشکیلات خودشان سرخابی‌ها را در دست بگیرند.

این مدیر ورزشی تاکید کرد: من آینده‌خوبی برای دو تیم سرخابی با این روند خصوصی‌سازی نمی‌بینم. هر کسی هم که این باشگاه‌ها را بخرد حداقل تا 3 سال باید 120 میلیارد هم هزینه‌های جاری آنها را بپردازد تا در این مدت زمینه‌های اقتصادی و بهره‌برداری را ایجادکند. الان که این دو باشگاه‌ها بهره‌ای ندارند و اگر افرادی که اهل‌کار نباشند جلو بیایند بعد از یک سال کار زمین می‌گذارند و اعلام می‌کنند سهام را به فرد دیگری واگذار کنید. مشابه این موضوع را در راه‌آهن و جاهای دیگر دیدیم.

انصاری‌فرد با بیان اینکه برای خرید باشگاه پرسپولیس اعلام آمادگی کرده، تاکید کرد:اما ما با برنامه آمده‌ایم تا سهام باشگاه پرسپولیس را بخریم، هم تجربه لازم را داریم و هم از شرایط باشگاه‌پرسپولیس آگاه هستیم و 5 هزار صفحه برنامه داریم، یعنی پیشقدم شدن ما روی هوا و هوس نیست، ضمن اینکه من تنها نیستم و یک گروه هستیم که در این گروه یکسری به مسایل اقتصادی فکر می‌کنند و یکسری هم با دیدگاه ورزشی کار می‌کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: من امیدوارم سازمان  خصوصی‌سازی سهام باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس را به کسانی واگذار کند که برنامه داشته باشند. ما هم تا آخر ایستاده‌ایم و کنار نمی‌کشیم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین