کد خبر: ۲۸۱۳۸۹
تاریخ انتشار : ۰۶ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۵:۴۵
مدیرعامل بانک صادرات ایران گفت: با توجه به اینکه مدیران عالی اقتصادی کشور بر پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به واحدهای تولیدی و صنعتی تاکید دارند در برنامه های سال 94 نظام بانکی، پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به واحدهای تولیدی با بازدهی مناسب ، در اولویت قرار گرفته است.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب:‌ به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، محمدرضا پیشرو با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به عنوان یکی از اصلی ترین اولویت های بانک صادرات است گفت: بانک صادرات ایران به عنوان یکی از بزرگترین بانک های کشور می کوشد برای حمایت از سیاست های دولت فعالیت خود را در حوزه تامین سرمایه در گردش افزایش دهد. 

وی افزود: بانک صادرات وظیفه دارد از واحدهای تولیدی فعال در کشور حمایت کند چرا که یکی از مشکلات اصلی صنعتگران و تولیدکنندگان در کشور موضوع سرمایه در گردش است که بانک ها باید وارد شوند و این مشکلات را مرتفع کنند. 

مدیرعامل بانک صادرات با اشاره به اینکه بررسی اعتباری بر اساس صورتهای مالی حسابرسی شده از واحدهای که درخواست تسهیلات سرمایه در گردش به این بانک داده اند انجام می شود تاکید کرد: برای پرهیز از اخلال در این بخش بانک صادرات نسبت به بررسی کامل شرایط متقاضیان، به لحاظ مالی/بانکی/اعتباری و اقتصادی اقدام می نماید چرا که برخی هستند که بر روی کاغذ بازدهی و سودآوری دارند ولی در عمل فعالیت خاصی ندارند.  

پیشرو هم چنین در خصوص نرخ سود تسهیلات و سپرده ها در این بانک تصریح کرد: بانک صادرات بر اساس مقررات بانک مرکزي و شوراي پول و اعتبار نرخ سود تسهیلات را تعیین کرده است. 

وی یادآور شد: این بانک تا پایان نیمه نخست امسال در بین شبکه بانکی کشور در زمینه پرداخت وام قرض الحسنه رتبه دوم را کسب کرده است.

مدیرعامل بانک صادرات نقش این بانک را در توسعه اقتصادی کشور تعیین کننده دانست و افزود: این بانک در کنار فعالیت های اقتصادی و اجتماعی خود، اقدامات عام المنفعه از قبیل ساخت مدارس با مشارکت کارکنان را در مناطق محروم کشور را در دستور کار قرار داده است. 

وی گفت: شبکه وسیع شعب این بانک در سراسر کشور، جذب نقدینگی جامعه و تزریق آن در بخش های مختلف اقتصادی و اشتغالزايي را در دستور کار قرار داده است. 

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین