کد خبر: ۲۸۱۵۱۹
تاریخ انتشار : ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۳
حسینی خبر داد:
رییس پلیس راهور تهران بزرگ اعلام کرد: از اوایل اسفندماه محدوده طرح زوج و فرد به صورت دوربین نظارت خواهد شد و نیروهای اجرایی به تدریج جمع آوری می شوند.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: سرهنگ حسینی روز سه شنبه در یک نشیت خبری افزود:‌ همزمان با کنترل محدوده زوج و فرد با دوربین، به تدریج نیروهای اجرایی را جمع اوری خواهیم کردجریمه ورود به محدوده زوج و فرد 20 هزار تومان است.

به گزارش خبرآنلاین، سرهنگ حسینی بااشاره به کاهش نرخ صدور جریمه در مناطق مجهز به دوربین، گفت: دوربین های ثبت سرعت نسبت به سال گذشته 58 درصد افزایش داشته اما در مقایل جریمه آنها 7درصد کاهش یافته است. همچنین میزان دوربین های ورود به محدوده طرح ترافیک 17 درصد افزایش داشته اما در این مناطق نیز اعمال قانون کمتر شده است که ما نیز دنبال همین هستیم.

به گفته رییس پلیس راهور تهران بزرگ، از ابتدای اسفند امسال محموعا 113 دوربین شامل چراغ قرمز، خروج از طرح ترافیک و سرعت که در محدوده زوج و فرد فعال هستند، به ثبت تخلفات ورود غیرمجاز به محدوده زوج و فرد هم خواهند پرداخت و در حقیقت این دوربین‌هاکاربری دوگانه دارند.

وی همچنین گفت: فاز دوم این طرح اردیبهشت ماه سال اینده اجرایی خواهد شد و بر اساس ان تعداد 125 دوربین در معابر ورودی و تعداد 50 دوربین هم در محدوده داخلی تخلفات ورود و تردد در محدوده زوج وفرد را ثبت خواهند کرد.

سرهنگ حسینی همچنین گفت: 1000 دوربین کنترلی در پایتخت داریم که اینها قابلبت چرخش 360 درجه ای هستند.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ بااشاره به اجرای طرح "ایست به احترام زندگی" به شکل پررنگ در دو منطقه 6 و 8 ادامه داد: به طور کلی 98 درصد رانندگان رعایت می‌کنند و پشت خط ایست متوقف می‌شوند.

تخلفات راهنمایی و رانندگی

حسینی در مورد میزان تخلفات راهنمایی و رانندگی در ۹ ماهه نخست امسال گفت: حدود ۱۲ میلیون فقره تخلفات راهنمایی و رانندگی در تهران ثبت شده است که از این میزان ۴ میلیون و ۵۰۰ فقره تخلف توسط دوربین‌های پلیس راهور به ثبت رسیده است.

تلفات در تصادفات

او ادامه داد: در 9 ماهه سال گذشته ۵ هزار و ۶۶۰ نفر بر اثر تصادفات فوت کرده‌اند که امسال به 497 نفر رسیده است و ۱۲ درصد کاهش داشته است. همچنین تصادفات جرحی 11 درصد و خسارتی هم 14 درصد نسبت به سال 92 کاهش داشته است.

افزایش تعداد دوربین ها

حسینی با تاکید بر اینکه رویکرد پلیس راهنمایی و رانندگی افزایش دوربین ها و تجهیزات الکترونیکی به جای ماموران پلیس است گفت: به صورت کمی در محدوده طرح ترافیک 7 درصد، در محدود ورود ممنوع 50 درصد، سرعت غیرمجاز 58 درصد نصب دوربین ها نسبت به سال 92 رشد داشتند.

او ادامه داد: افزایش دوربینها سبب شد تا نسبت به سال قبل جرایم راهنمایی و رانندگی 7 درصد کاهش یابد.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: در حال حاضر 6 هزار تفاطع داریم که 800 تقاطع توسط سیستم هوشمند می شود و امیدوارم تا پایان سال 94 یا اوایل سال 95، تمام تقاطع های اصلی مجهز به دوربین های ثبت تخلف شوند.

نمره منفی
حسینی 10 تا 11 صبح و 4 تا 6 بعدازطهر را زمان اوج ترافیک دانست و گفت: تا کنون 2500 راننده نمره منفی داشتند که تا 6 ماه از رانندگی محروم هستند
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین