کد خبر: ۲۸۱۷۰۸
تاریخ انتشار : ۰۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۳:۵۱
فرمانده نیروی انتظامی عنوان کرد
فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به کاهش شش درصدی تلفات رانندگی کشور در 10 ماهه امسال، تاکید کرد: یکی از ابزارهای موثر برای کاهش تصادفات، سختگیری و افزایش ریسک رانندگان متخلف است.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: سردار "اسماعیل احمدی مقدم" در حاشیه مراسم صبحگاه و جمع خبرنگاران یزدی از بهبود وضعیت در حوزه ترافیک و تصادفات رانندگی در کشور خبر داد و اظهار کرد: در 10ماهه گذشته امسال شاهد کاهش شش درصدی تلفات رانندگی در کشور بوده‎‎ایم که البته با انتظارات ما همچنان فاصله دارد ولی امیدوارم با همکاری سایر دستگاه‎‎های مربوطه این روند بهبود بیشتری یابد.

افزایش 2 برابری نرخ جریمه های رانندگی درصورت تصویب دولت

وی با اشاره به مفاد قانونی مبنی بر افزایش جرائم رانندگی براساس تورم اعلام شده از سوی بانک مرکزی در هر سه سال یکبار، گفت: این زمان در اردیبهشت ماه امسال فرار رسید و جرائم حدود دو برابر افزایش و پیشنهادات در این رابطه ارائه شد ولی دولت تاکنون بنا به دلایلی آن را به تصویب نرسانده است.

وی با بیان اینکه شاید تلاش دولت بر مدارا کردن مردم برای کاهش فشارها باشد، تاکید کرد: یکی از ابزارهای موثر برای کاهش تصادفات سختگیری و افزایش ریسک برای رانندگان متخلف است که امیدواریم دولت تا پایان سال جاری این تکلیف قانونی خود را انجام دهد.

تمرکز نیروی انتظامی روی جرم سرقت

این مقام مسئول اظهار کرد: ارتقای امنیت اجتماعی و قانون گرایی، هدف مستمر و دائمی نیروی انتظامی است ولی طبیعتاً بسته به نیازهای اجتماعی هر استان و موقعیت‎‎های متناسب با جرائم هر منطقه، این موضوع متفاوت خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: با این حال به دنبال افزایش جرم سرقت در دو سال گذشته، تمرکز ناجا روی این نوع جرم قرار دارد و خوشبختانه اقدامات مثمر ثمری در این رابطه صورت گرفته است به طوری که تنها در یزد طی سال جاری شاهد کاهش پنج درصدی سرقت توام با رشد پنج درصدی کشفیات سرقت هستیم.

احمدی مقدم در ادامه همچنین از کاهش سایر جرائم در کشور در دو سال اخیر خبر داد و افزود: در مجموع تلاش نیروی انتظامی بر کنترل جرائم، افزایش قدرت کشف و کنترل مرزها در برابر قاچاقچیان مواد مخدر و اشرار است که با شدت بیشتری طی سال‎‎های اخیر دنبال می‎‎شود.

فرمانده ناجا با اشاره به اقدامات بسیار قابل توجه نیرو انتظامی در رابطه با قاچاق سوخت در کشور نیز یادآور شد: خوشبختانه در این رابطه قرارگاهی به مرکزیت استان هرمزگان در رابطه با مبارزه با قاچاق کالا به ویژه سوخت ایجاد شده و عملکرد بسیار قابل تاملی نیز داشته است.

وی با بیان این که استان هرمزگان در بحث تولید سوخت نه تنها تامین کننده داخل استان می باشد بلکه صادرکننده سوخت به دیگر استان‎‎ها نیز است، اضافه کرد: متاسفانه با این حال سابقاً شاهد تردد تانکرهای سوخت به این استان بودیم ولی در حال حاضر این روند کنترل شده است.

احمدی مقدم با اشاره به تلاش‎‎های دولت در رابطه با سهمیه بندی سوخت ناوگان حمل و نقل عمومی، ابراز امیدواری کرد با برداشت گام‏‎‎های اساسی در این رابطه روزانه شاهد جلوگیری از خروج حداقل چهار تا پنج میلیون لیتر سوخت از کشور باشیم.

وی در رابطه با قاچاق سایر کالاها در کشور نیز گفت: البته اقدامات متعدد و خوب نیز در این زمینه صورت گرفته است ولی در انتظار پایان سال برای نهایی کردن آمارهایمان با گمرک کشور هستیم.

روند کاهشی جرائم جنائی و خشن در کشور


این مقام ارشد انتظامی استان یزد را به دلیل موقعیت جغرافیایی و ترانزیتی در کشور یکی از معابر و گلوگاه‎‎های عبور بخش عمده‎‎ای کالاهای قاچاق و ترانزیت مواد مخدر و قاچاق انسان(اتباع بیگانه) دانست و گفت: یزد را به عنوان بارانداز محموله‏‏‌های قاچاق نمی‎‎دانیم بلکه بیشتر معبری برای عبور محموله‌‏‏های قاچاق است و نگاه ما تقویت این گلوگاه ترانزیتی است.

به گزارش ایسنا، فرمانده نیروی انتظامی در پایان نیز با اشاره به روند کاهش جرائم جنائی و خشن در کشور، از علل این کاهش را سرعت در کشف جرم از سوی نیروی انتظامی و قاطعیت رسیدگی به جرائم و اجرای احکام از سوی دستگاه قضایی عنوان کرد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین