کد خبر: ۲۸۳۲۸۶
تاریخ انتشار : ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۳:۴۶
یک روزنامه آمریکایی در گزارشی به تشریح تازه ترین آمار تروریست های 80 کشور دنیا در گروه داعش پرداخت.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه واشنگتن پست در گزارشی اعلام کرد که از 80 کشور دنیا عضو گروه تروریستی داعش هستند. آمار اتباع کشورهای مختلف دنیا که عضو داعش هستند به شرح زیر است:

1- کویت (71 نفر)، 2- عربستان سعودی (2 هزار و 500 نفر)، 3- امارات (15 نفر)، 4- قطر (15 نفر)، 5- بحرین (12 نفر)، 6- یمن (110 نفر)، 7- عراق (247 نفر)

در ادامه گزارش گفته شده است: در فاصله ماه اکتبر 2014 تا ژانویه 2015 حدود 5 هزار نفر به عضویت داعش درآمدند و طبق آمار مرکز بین المللی مطالعات افراط گرایی و خشونت سیاسی شمار اعضای گروه داعش بالغ بر 20 هزار نفر است.

در رابطه با شمار اتباع اروپایی در داعش گفته شده است: فرانسه بیشترین تعداد تروریست ها در داعش را دارد و این رقم در مقایسه با اکتبر 2014 که بالغ بر 412 نفر بود با افزایش 3 برابری به هزار و 200 نفر افزایش یافته است. پس از فرانسه آلمان بیشترین تعداد تروریست در گروه داعش را دارد به طوری که این رقم در مقایسه با اکتبر 2014 که 240 نفر بود به 600 نفر افزایش یافته است.

شمار عضویت اتباع کشورهای انگلیس، بلژیک، نیوزیلند، سوئد، فنلاند، دانمارک و نروژ در گروه داعش نیز نسبت به گذشته افزایش یافته است.

در خاورمیانه نیز شمار کسانی که به داعش می پیوندند کاهش یافته است و در رابطه با کشورهای حاشیه خلیج فارس در این زمینه افزایش چشمگیری وجود نداشته است.

در مورد کشورهایی همچون پاکستان یا افغانستان شاهد افزایش عضویت در داعش بوده ایم به طوری که تعداد پاکستانی های عضو این گروه از 330 نفر به 500 نفر و تعداد افغان ها از 36 نفر به 50 نفر افزایش یافته است.

در شمال آفریقا نیز آماری از افزایش به چشم نمی خورد و این رقم در الجزایر بالغ بر 250 نفر، در تونس 3 هزار نفر و در مغرب هزار و 500 نفر است. طبق گزارش مذکور در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس طی دو ماه گذشته تنها شاهد افزایش یک نفری بوده ایم به طوری که تعداد تروریست های اماراتی عضو داعش از 14 نفر به 15 نفر افزایش یافته است.

تعداد تروریست های اتباع کویت، عربستان سعودی، بحرین، یمن، قطر و عراق طی دو ماه گذشته افزایشی نداشته است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین