کد خبر: ۲۸۳۶
تعداد نظرات: ۱۲۹۲ نظر
تاریخ انتشار : ۰۴ فروردين ۱۳۸۴ - ۱۱:۴۹

وضعیت پناهجویان ایرانی در آلمان

آفتاب‌‌نیوز : در بسيارى از موارد، پناهجو چندين سال در شرايط حقوقى نامعين و بلاتكليفى بسر ميبرد تا با تقاضاى پناهندگى اش موافقت شود. به جرأت ميتوان گفت كه در اين مرحله پناهجويان يكى از سخت ترين دورانهاى اقامت شان را چه از نظر حقوقى و چه از نظر روحى طى ميكنند. از اين رو در بعضى از شهرهاى آلمان مراكز دولتى بنام "دفاتر مشاوره حقوقى و اجتماعى، براى كمك به خارجيان" تشكيل شده است.

ناهيد كشاورز مشاور بخش روان درمانى سازمان خيريه كاريتاس در گزارشی که در سایت خبری دویچه وله به چاپ رسیده، مشکلات پناهجویان ایرانی در کمپ های آلمان را  بررسی کرده است.

نخستین مشکل پناهجویان نبود اطمینان است. نبود اطمینان    از وضعیت  زيستى شان از شرايط سخت كمپ هاى پناهندگى است.   از مشکلات دیگر  تفاوت ملیت هاست. مليت هاى خيلى متفاوتى در آنجا زندگى ميكنند و پناهجويان هم زبان با چند مليت و چند فرهنگ مختلف روبرو مى شوند كه در واقع آميخته شدن و پذيرقتن اين فرهنگها خودش كلى مشكل ايجاد ميكند. مسئله عمده تر غربت، دورى، تنهايى و نگرانى از آينده است، كه فشارهاى روحى و وضعيت روحى بدى را براى آنها ايجاد ميكند."

پناهجو تا زمانى كه با تقاضا يش موافقت نشده است بايد در كمپ هاى پناهندگى بسر ببرد. اما نكته در اينجا ست كه اتاق هاى كوچك، شرايط بهداشتى بسيار نا مطلوب و دور بودن از شهر شرايط زيستى را در اين كمپ ها بسيار دشوار ميكند. نكته ديگر اين است كه پناهجويان از نظر مالى نيز در مضيقه شديد هستند و با مقررى ناچيزى كه براى آنها در نظر گرفته شده، بايد بنحوى ماه را سپرى كنند. زن ايرانى جوانى كه مدت دو سال و اندى با دو فرزندش در يكى از اين كمپ ها بسر برده، از مشكلات روزمره اى كه در آنجا با آنها روبرو بوده است، چنين ميگويد:

"بزرگترين مشكل اين بود كه اين كمپ دارد فاصله   ۲۶ كيلومتر آن با شهر است . من مرتب بايد مواد غذايى تهيه ميكردم. با اين حقوقى كه ميدادند، بايد دوازده يورو پول رفت و آمد اتوبوس تا شهر را ميداديم. پس مجبور بودم فقط دو بار در ماه به شهر بروم، چون پولمان نميرسيد كه مرتب به شهر برويم. مجبور بودم هر دفعه مقدار زيادى لوازم را بخرم، حالا به چه صورت آنها را به كمپ مى آورديم، آن قضييه ديگرى است. اما به هر حال باز مواد غذايى كم مى آورديم. اين يكى از مشكلات اساسى بود، البته بعد از نبودن بهداشت در آن مكان!"

در ميان پناهجويان، خانواده هاى زيادى نيز هستند كه بعلت وجود بچه ها با مشكلات اجتماعى زيادى در اين كمپ ها مواجه ميشوند. شايد بتوان گفت كه در اين دوران انتظار و بلاتكليفى، بچه ها بزرگترين لطمه را مىبينند. ندانستن زبان، محيط نا آشنا، شرايط زيستى نامطلوب، از جمله مسائلى هستند كه تحمل كمپ هاى پناهندگى را براى بچه ها دشوار ميكنند. بايد به اين نكته اشاره كرد كه تا زمانى كه وضعيت حقوقى پناهجويان مشخص نشده باشد، آنها از حق و حقوق بسيارى نيز محروم ميمانند، حتى بچه ها!

"براى مدرسه شان هم من كلى دوندگى كردم كه دائما ميگفتند كه با زبان ياد بگيرند. اما ميگفتم كجا بايد زبان را ياد بگيرند؟ خوب برايشان كلاس زبان بگذاريد. ميگفتند نه لازم نيست در همين كمپ ياد بگيرند. با بچه هاى ديگر كه زبان آلمانى شان بهتر است حرف بزنند و زبان ياد بگيرند. زبان بسته ها به همين صورت آلمانى را ياد گرفتند. نه براى آنها كلاس زبان گذاشتند و نه حاضر شدند كه آنها به مدرسه بفرستند. اين باز يكى از ظلم هاى بزرگى است كه به بچه هاى من در اينجا شد. چون ميگفقتد تا اينها زبان ياد نگرفتند، نبايد به مدرسه بروند."

يكى ديگر از مسائلى كه پناهجويان با آن مواجه هستند، نداشتن حق ترك محدوده تعيين شده است. طبق قانون پناهجو تا زمانى كه با درخواست پناهندگى اش موافقت نشده است، بايد زير نظر دولت آلمان باشد. اين به اين معنا ست كه وضعيت و شرايط زندگى پناهجو را دولت آلمان تعيين ميكند و حق انتخاب محل سكونت از او گرفته ميشود. چنين شخصى حتى امكان جابجايى ندارد و مجبور است كه در آن مكان و كمپى كه برايش تعيين شده بماند. در ضمن اگر پناهجو بخواهد به ديدن اقوام يا دوستان خود در شهر ديگرى برود، طبق قانون جديد نياز به اجازه خروج دارد. البته اگر با خروج او موافقت شود، فقط براى مدت زمان كوتاهى خواهد بود:

"ماه هاى اول بيشتر از سه روز به من نميدادند. مثلا زمانى بود كه دخترم را دو ماه پيش يكى از فاميل هايم گذاشتم. چون نمى خواستم دخترم در شرايط اينجا زندگى كند. به من اجازه نميدادند كه به ديدن دخترم بروم. ميگفتند اصلا بدون اجازه دخترت را از اينجا بردى، چرا اينكار را كردى؟ الآن هم به تو اجازه نميدهيم. سر همين مسئله من با آنها كلى درگيرى داشتم. تا اينكه هفته سوم به من اجازه دادند كه براى سه روز بروم و دخترم را برگردانم. يعنى ماه هاى اول بيشتر از سه روز اجازه نميدادند. بعد از چندماه كه در كمپ ماندم، ميتوانستم براى يك هفته از آنجا خارج شوم."

مشكل ديگرى كه در كمپ هاى پناهندگى، موجب آزار ساكنان ميشود، عدم امنيت است. از آنجايى كه خانواده ها نيز در اين مكانها سكونت دارند، ميتوان انتظار داشت كه خوابگاه هاى اشخاص متأهل و مجرد از هم مجزا باشند. اما متأسفانه نه تنها ساختمان خوابگاه ها به صورت مجزا نيستند، بلكه حتى اتاقهاى خانواده ها و افراد مجرد در كنار يكديگر قرار دارند. از طرفى مجزا نبودن خوابگاه ها و از طرف ديگر چند فرهنگى بودن پناهجويان مشكلات زيادى، بويژه براى خانواده ها به همراه مى آورد. بطور مثال براى زن ايرانى كه با دو فرزند يازده و دوازده ساله اش در چنين كمپ هايى بسر مىبرد:

"چهار نفر، پنج نفر مردانى كه اهل يوگسلاوى بودند، مست كرده بودند. ساعت سه شب بود و هيچ كس جرأت نميكرد كه به آنها چيزى بگويد. آنقدر شيشه شكستند كه فرشى از شيشه در راهرو پهن شده بود. صداى تلويزيون را هم تا آخر بلند كرده بودند و ميزدند و ميرقصيدند. كسى هم جرأت نمىكرد كه به آنها بگويد، چرا اين كار را ميكنيد. تا اينكه من سه شب پايين رفتم. دخترم هم بلند شد و بدنبالم آمد كه جلوى مرا بگيرد و ميگفت مامان نرو! خطرناك است! اما چون كمپ است و در شرايط بخصوصى است، هميشه دو نفر نگهبان هم داشتند. رفتم و به آنها گفتم كه چرا به طبقه بالا نمى آييد؟ من بايد به چه كسى در اينجا مراجعه كنم؟ نگهبانها گفتند بنشين اينجا تا ما به پليس زنگ بزنيم. اما گفتم من پسرم را در اتاق تنها گذاشته ام و آنها ديده اند كه من به طبقه پايين آمده ام. بايد هر چه زودتر به اتاق برگردم. اما باز نگهبانان با من به طبقه بالا نيامدند. من و دخترم تنها برگشتيم. كارى كه كردم خيلى خطرناك بود، اما ديگر چيزى نمىفهميدم."

تقريبا دو ماه پيش قانون مهاجرت در آلمان تغيير كرد و مزاياى حقوقى جديدى براى مهاجران از جمله پناهندگان در نظر گرفته شد. از آنجايى كه با افزايش مداوم تعداد پناهجويان و علل ديگر، شرايط زندگى دركمپ ها را روز به روز بدتر ميكند، طبق قانون جديد به هر پناهجو كه سه سال از مدت اقامتش در كمپ هاى پناهندگى گذشته باشد، حق نقل مكان داده خواهد شد. اما بايد گفت كه تصويب قانون فقط بخشى از قضيه را تشكيل ميدهد و به اجرا در آوردن آن قانون بخش ديگرى را. خانم كشاورز، مشاور بخش روان درمانى مركز كاريتاس در اين مورد ميگويد:

"در واقع مشكل از اينجا شروع مىشود كه امكان خانه پيدا كردن برايشان مشكل است. يك، به دليل اينكه اقامت محكمى ندارند. دو، بدليل اينكه امكانات مالى كه اداره تأمين اجتماعى براى اجاره كردن خانه در اختيارشان ميگذارد، خيلى كم است. از طرفى هم صاحب خانه ها حاضر نيستند كه به شخصى با شرايط نامطمئن خانه اجاره بدهند. يعنى در عمل اين قانون تفاوت زيادى نميكند و راه چندانى را باز نميكند. در واقع فقط امكان اين را ميدهد كه آنها به دنبال خانه بگردند. ولى معناى آن اين نيست كه آنها حتما بتوانند خانه پيدا كنند."
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
انتشار یافته: ۱۲۹۲
momhamadreza
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۰
29
165
سلام من یک ایرانی هستم که تا چند روزدیگه برای بناهندگی به المان میام ولی از اونجا چیزهای دیگه شنیدم. میگن سختی داره ولی بعدازچندوقت همه چیزدرست.میشه وتمام چیزها که یک عمرتوایران ازش محروم بودی بدست میاری....لطفا اگه کسی اطلا داره توهمینجابهم بگه تامن اگاه بشم
پاسخ ها
ارش
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۹
سلام لطفا راهنمایی میکنید که چجوری میرید چون منم میخوام برم.اینم ایمیلمه:
reza
|
Germany
|
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۱
37
114
سلام منم از بچگی عاشق المان بودم ولی الان که 22 سالم شده هی حسرت کسانی رو میخورم که رفتن به المان که الان دارن المان حال میکنن و به ریش کسانی اورضه رفتن به المان را ندارن مثل بنده میخندن درسته که کمی سختی داره ولی بعد از یکی دو سال زندگیشون بهشت میشه انشاالله کسانی خیلی المان ویا اروپا را دوست دارن بهش برسن انشاالله$
ممدو
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۶
23
47
khob bood
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۵
13
38
سلام منم تا دماه دیگه میرم المان برا پناهندگی باخانوادم سخته ولی ارزششو داره
taleb naderi
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۰
7
30
فکر کنم افرادی که سیاسی هستن شرایط بهتری با بقیه دارن.
ارمان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۶
9
20
سلام
منم تصمیم دارم برم المان برا پناهندگی ولی اطلاعات کافی در مورد شرایط زندگی در کمپ و نوع اقامت ندارم .میترسم نتونم تحمل کنم
لطفا راهنماییم کنید
فرهاد
|
Germany
|
۰۵:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۸
55
46
سلام، من 16 ساله که در المان زندگی میکنم تحصیل کرده و دارای مدرک کارشناسی ارشد . خدمت اونهایی که میخوان بیان المان عرض کنم اگر پاکستان برین بهتر از المانه اینجا بچه های بچه هاتونم خارجین حتی اگر پول زیادی هم در بیارین اینجا هیچ وفت دوستی یا حتی همسری المانی نمیتوانید داشته باشید مگر اینکه او را هم به انزوا بکشن .در المان یک قانون نانوشته وجود دارد که مطابق ان هیچ خارجیی حق ندارد از حقوق اجتماعی المان بهرمند شود بخصوص اگر شرقی و مسلمان باشد . تمام خدمات اجتماعی در المان از طریق کلیسا ها ارایه میشود که اصل اول استفاده از ان مسیحی یا یهودی بودن است اگر هم منظور شما از حقوق اجتماعی پول بیکاری یا همان سوتسیا لگلد که تازگی بهش ارگ گلد میگن است که باید یکپروتکل 8 صحفه ای را امضا کنید و تن به هر کاری بدهید که به شما پیشنهاد میشود که معمولا کارهای نظافتی و ساعتی یک یورو میباشد که ان هم از پولی که میگیرد کم میشود یا اینکه پول زیادی داشته باشید برای خودتون مغازای بزنین یا یه شرکت که هیجده هزار به بالا 25 درصد و از 50 هزار به بالا ستلیانه 45 درصد باید مالیات بدین تصمیم با خودتون پاس المانی که هم داستانهای خودشو دارد
پاسخ ها
peyman
| Netherlands |
۱۷:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۲
داداش من 21 سال هست که در المان زندگی میکنم شرایط خوبی هم دارم اینجا اول و اخرش زبان مهمه
آریایی
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۳
خدا قوت داش فرهاد 16 ساله اونجایی؟؟؟ حتما بهت خیلی بد میگذره؟؟؟!!! دلم واست سوخت آخی
رضا
|
Saudi Arabia
|
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۶
9
24
سلام

میخاستم بدونم اونجا موقع مصاحبه از کارکردن هم صحبت میکنند
آتنا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۳۰
8
17
سلام
منم حالا ک امکانش هست خیلی دلم میخواد برم آلمان اما مطمئنا با ی بچه خیلی سخته.
بیشتر از همه از غرق شدن خیلی میترسم.ولی دیگه اینجا موندنم واسم خیلی سخته.
ادم این همه درس خونده این همه کار کرده اما دریغ....
امیدوارم ی روز هممون بتونیم برسیم اونور :)
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۷/۰۷
9
8
منم یه بچه ایرانی هستم خیلی دوس داشتم به المان برم ولی مردم میگن برای ایرانی هیچ ارزشی نداره و ازیت میشن ایا این دروسته به نظز شما
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۰
52
25
هیچ کجا ایران نمیشه
پاسخ ها
M,S
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۷
هیچ جا خونه خود آدم نمیشه ولی بستگی داره به کجا بگی خونه
ناشناس
|
United States of America
|
۰۱:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۲
62
32
به نظر من نرید بهتره چونکه همین آلمانیها پس از جنگ جهانی اونقدر تعصب خاک و وطنشونو داشتن که به هیچ کشوری مهاجرت نکردن و به همدیگه می گفتن باید خودمون وطنمونو بسازیم . واقعآ موندن و کشورشونو با دستهای خودشون ساختن. واین همون کشوری ست که در زیر چکمه های جنگ و ویرانی الان جزء بهترین کشورهای اروپاست که الام بعضی از ما آرزوی رفتن به اونجا رو داریم.
بیایید وطن عزیزمون رو با غیرت و همت و یکدلی با دستان پر توان خودمون بسازیم.
پاسخ ها
m,s
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۷
تا وقتی قدرت دست کس دیگه اس و اون نفر به فکر منو تو و این مملکت و آبادانیش نیست هیچ جای این مملکتو نمیشه درست کرد تو میخوای مملکت درست بشه خودتو درست کن اولین کاری هم که انجام میدی این باشه که دیگه کار به کار کسی نداشته باشی و خودت باشی و خودت
تارا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۵
16
20
سلام دوستان منم دلم میخاد برم
معین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۹
5
16
یکی بیاد درست راهنمایی کنه لطفا من 4تا از دوستام دارن میرن موندم منم برم یا نه
فاطمه
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۳
3
11
چرا کسی جواب نمیده الان وضعیت پناهجویان چجوریه تو آلمان
fighter
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۴
5
12
سلام من پسر جوان18 ساله ای هستم که در کرج زندگی میکنم .و تونستم در این سن سه بار قهرمان کشور و یک بار فهرمان آسیا درmma مبارزات آزاد بشم .ولی متاسفانه از ایران هیچ حمایتی دریافت نکردم و میخام به کشور دیگه ای برم .و بین آلمان.دانمارک.وسوعد نمیدونم کدومو انتخاب کنم .بین این سه کشور کسی اطلاعی داره لطفا راهنمایی کنه
تارا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۵
4
14
سلام فاطمه جان برادرمن المانه ومیگه خداروشکر خوبه
سعید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۸
2
13
سلام من ی پسر ۲۳ ساله هستم میخوام بیام النان اما میگن دیگه کسیرو قبول نمیکننو هرکی میاد دیگه دیپرت میشه درسته؟جواب بدین خواهشن اونایی ک تو المانن
artin
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۰
11
26
سلام دوستان من الان آلمانم سه سالی میشه خیلی هم خوش میگذره برامون یه کارت الکترونیکی داده ان هر چیزی لازم داشتی میتونی برا خود فراهم کنی تا دست به دزدی نزنی من و خانومم که آلمانی هست رازی هستیم از زندگی مون
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۰
شما از چه طریقی اقدام کردی؟
عليرضا
| India |
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۲
سلام ميشه راهنماي كنيد كه چجور المان رفتيدبه ايميل من بفرستيد
aLiReZa
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۰
6
18
سلام من میخوام برم المان دقیق نمیدونم چقد خرجم میشه و و چقد احتیاج دارم راهنمایی کنید لطفا اگه کسی هست همسفر بشه خیلی خوبه منم ار تنهایی در میام
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۸
32
19
نظر من هیچ جا به وطن خودت نمیشه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۸
35
16
به نظر من هیچ جا وطن خودت نمیشه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۸
9
16
سلام دوستان منم دوست دارم واسه موفقیت بچه ام به آلمان برم و همه سختی هارو تحمل میکنم ،نابرده رنج گنج ميسرنميشود.عاشق وطنم تگام اما هیچ آینده خوبی واسه دخترم توی اين کشورنميبينم
ناشناس
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۰۱:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۰
5
10
سلام دوستان من جوان 29 ساله ای هستم دوست دارم بیام المان زندگی کنم مدرکم فوق لیسانس علوم سیاسی است مجردم خواهش میکنم کمکم تا برم المان
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۰
8
11
سلام من 23 سالمه آهنگساز ، شاعر و خواننده هستم
نویسنده هم هستم
ورزش پارکور و شنا رو دنبال میکنم
چند ماهی میشه کارت مربیگری درجه 3 ژیمناستیک رو هم گرفتم
حالا قصد دارم از ایران برم
لطفا راهنماییم کنید
حامد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۰
7
5
سلام میخواستم بدونم مدت زمانیکه توکمپ هستی میشه کارسیاه بکنی یانه.واینکه تواین مدت تاتکلیفت مشخص بشه دولت پولی پرداخت میکنه یانه باتشکر.
عیسی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۵
6
11
امان ازغربت
سجاد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۶
8
16
سلام من27سالمه وعضوتیم ملی کولیک ودفاع شخصی ایرانم هستم مدرک درسیم فوق دیپلمه اما هرمدرکی که بفکرتون برسه من دارم جز نسخه خوانی.خلاصه حدود 2ماه پیش باچندتا ازبچها تصمیم ب رفتن گرفتیم ک هرکدوممونم مقدار زیادی پول همراه داشتیم.روزی ک آماده شدیم واسه رفتن هممون باگریه های خانواده مخصوصا مادرامون روبروشدیم لحظه سختی بود واقعآ ولی ازاونجای ک من ب مادرم خیلی وابستم منصرف شدم ک موردناراحتی وتوهین دوستامم قرارگرفتم چون تعریف نباشه امیدشون واسه سالم رسیدن من بودم.خلاصه رفتن چن وقتی ازشون خبری نبود تا یکی ازشون برگشت ایران واز روبرو شدن با داعشی ها درجمع پناه جویان رو به حرکت ب طرف آلمان روبرو شدن ک فقط ب قسد کشتار پناهجویان ایرانی داخل این جماعت قرارمیگیرن ک واسه نجات از دستشون باید زبان عربی یاسوری بلد باشی این درصورتی ک بهت شک کنن.خلاصه یکی ازشون فرارکرده بود وهنوز خبری ازبقیه دوستام نیست.بعدش درمورد گرانی کرایه مسیرهای کوتاه قاچاق چ ازدریا چ خشکی وسواستفاده کردن بعصی لجن ها از زنان ودخترها بجای خود.من یه چیزی میگم باعرض شرمندگی خدمت همه ایرانی های عزیز(آقا اوخانم ایرانی فرقی نداره گوش کنید اگه واقعا آدم تعصبی وباغیرتی هستی از فکراومدن به آلمان ب روش پناهندگی رو کلآ ازسرت بیرون کن که سره خودت رو به بادمیدی) شرمنده ک اینوگفتم اما من که کرد ایلام هستم وباتعصبی ک تو خودم احساس میکنم نمیتونم شاهد باشم جلوچشام چند نفر عرازل ک معلوم نیست ازکجای دنیا اومدن یاحتی پلیس ها رو نگاه کنم ک زن ودخترهای ایرانی یااصآن هرجای ک باشن رو مورد مشت ولگد بی دلیل قرار بدن و به هر بهانه ی از جماعت جداکنن یاتومرض اون کشور نگاه دارن تامورد آزار واذیت جنسی قرارش بدن حتی شده زن های ک قیافه زیبای داشتن ب هربهانه ی ازشوهرشون جداشون کردن و.....پس مطمنن کسی ک تعصب وانسانیت داشته باشه این صحنه هارو تحمل نداره ک ببینه واقدامی نکنه.منظورمو ک فهمیدین منم شنیدم از دوست برگشتیم ک افسردگی گرفته
مازیار
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۷
3
9
سلام ما هم دوتا از بچه های شیرازیم 14سال میشه تو زمینه تعمیرات موبایل تخصصی کار میکنیم ما هم قصد اومدن داریم راهنمایی لطفا
مسعود
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۸/۳۰
4
11
همه دارن میرن اونم با 12 میلیون
khdrey
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۸/۳۰
5
6
سلام من ازبچگی دوست داشتم برم المان وتاده ماه دیگه به این کشورکشورمیرم
مونا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۸/۳۰
7
22
چرا دروغ میگی .دوستام و چند تا از فامیلا پریشب راه افتادن. الان آلمانن. کلا با ده تومن. تقریبا هم راحت رفتن .فقط خسته شدن. چقد چرت و پرت میگید .داعش کجا بود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۱
3
2
سلام دوستان ازشما خواهش میکنم منوراهنمایی کنید من می خوام بیام المان لطفا راهنمایی ممنونم ازشما
فاضل
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۱
0
11
سلام .
تقریبا 34یا35نفر از دوست و اشنا و فامیلامون رفتن المان همشون هم میگن که خیلی خوبه فقط غربت اونجاکمی ازار دهنده است.اخرین نفرشون هم با 7و 500 رسید المان.ترسش هم فقط عبور از دریا بوده
ناشناس از گیلان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
1
10
با سلام خدمت همگی.منم همین امروز از دوستم شنیدم که چند نفری از رشت و حدود 100 نفر از بچه های بندر انزلی توی این چند روز اخیر به آلمان رفتن.میگن جدیدا آلمان این روزا پناهنده میگیره.خودمم وسوسه شدم و نمیدونم چیکار کنم.دیگه از این وضعیت بیکاری داخل ایران خسته و کلافه شدم.4سال درس خوندم و تا حالا نتیجه زحمتمو ندیدم.طبق این نظراتی که بقیه دادن این کار ریسکه و امکان داره سالم برسی و یا حتما نرسی.چون هرچی بشه قاچاق آدم هست و مثل قاچاق چیزای دیگه نمیشه بهش اطمینان کرد ولی چاره چیه؟تا کی باید بیکار بمونیم و افسوس بخوریم. همه دوست دارن برن یه جای خوب و رفاه داشته باشن ولی چطوریشو موندن.توی ایرانم که جدیدا شرکت های کلاه بردای و گل کویست جدیدا زیاد شده و خیلی ها رو هم به بهانه کار میبرن و دیگه خبری ازشون نیست.دوستان و رفیقان ایرانی من که میاین اینجا نظر میدین لطفا هر تجربه ای دارین رو بدون اغراق اینجا بنویسین تا بقیه استفاده کنن.
با آرزوی موفقیت برای تمامی جوانان با انگیزه و با غیرت ایران.به امید روزی که هیشکی دغدغه کار و پول تو ایران رو نداشته باشه
toktam
|
Hong Kong
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
6
7
منم میخام بررررررررررم ولی پول ندارم
Hamed6825
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۴:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۸
3
17
سلام به تمامی هموطنانم،
من ایران رو خیلی دوس دارم اما دیگه نمیتونم طاقت بیارم، یعنی از بیکاری و کسادیه بازار هر چی داشتم خوردم تموم شده رفته،دیگه فکر نکنم وضعیت اقتصادی کشور خوب بشه،مردم و همه ی ماها روز به روز داریم فقیر تر میشیم و بخاطر همین فقر مالی دست به هر کاری میزنیم،خیلی از دوستام که اینجا واس خودشون کاره ای بودن بخاطر نبود کار رفتن آلمان، حالا خدا میدونه سرشون چی میخواد بیاد
در آخر متاسفم برای دولت مردای کشورم که با این همه منابع و ثروت این چنین موقعیتی برای ملت ساختن،
امیدوارم تمام ایرانی های مقیم خارج سلامت باشن
شاید ما هم اومدیم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۵:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۸
5
15
دوستان عزیز ایرانی کشوری مثل المان ارزش سختی کشیدن رو داره
عادل
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۲
13
10
سلام من دور روز پیش از المان برگشتم باورکنید هرکسی که حتی فکر رفتن رو داره سخت در اشتباهه جز ذلت و بدبختی چیزی نداره دیگه تصمیم با شماست
علیرضا
|
Germany
|
۰۵:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۳
7
27
سلام علیرضا هستم 21 ساله از تهران ....من الان دوماه تو کشور آلمانم ولی اصلا تو کمپ زندگی نکردم و خونه مستقل دادن بهم کسانی که میگن آلمان یا کشورای دیگه خوب نیست سخت در اشتباهن من به نظرشونم احترام میزارم ولی خواهشاً اطلاعات درست بدید اون آقایی که میگه چند ساله داره اینجا زندگی میکنه اگه جای خوبی نبود بی شک برمیگشت ایران آلمان از نظر امکانات بهترین کشوره با یه مقدار تلاش میشه اون زندگی که حصرتشو میخوردیمو اینجا بسازیم . حقوق بیکاری که از سازمان میگیرم کافیه تا بتونم اقامتمو بگیرمو برم سر یه کاری با تشکر
پاسخ ها
احسان
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۶
سلام علیرضا
اگه امکانش هست تلگرامتونو داشته باشم چندتا سوال داشتم ازتون ممنونم
جواد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۳
0
10
سلام عزیزانم لطفا یه دوست ایرانی که رفته المان و مهندس مکانیک هست با من اشنا کنید.
مهران
|
United States of America
|
۰۲:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۹
0
4
سلام دوستانی که المان هستن تاکی مرز المان روی پناهجویان باز است؟؟
گودرز
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۳۰
20
9
من 12 ساله که تو آلمانم بخدا هیج جا ایران نمیشه اینجا زندگی واسه ما مهاجرا خیلی خیلی سخته از صبح تا شب مثل خر کار میکنم و نفع شو آلمانیا میبرن ..کاش تو ایران میموندم ...آمدن به آلمان بدترین اشتباه عمرم بود ...الان اینقدر ناراحتم که میخام دست به خودکشی بزنم ...آلمان از دو خوبه توش که میری همش بد بختیه...همش سختی و جون کندنه ...تورو خدا اشتباه منو نکنید ...آلمان نیاید ...تو رو به پیر به پیغمبر خودتونو تا آخر عمر بدبخت نکنید ... اینجا آلمانیا از ایرانیا متنفرن باید سخت ترینت کارا رو با حداقل دستمزد انجام بدید از صبح تا شب آخرسرم نصف بیشت درامدتون رو بابت بیمه ازتون میگیرن ...تورو خدا جوونا اشتباه نکنید و زندگی تونو تباه نکنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۵۳ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۳
سلام. سوالی که ازتون دارم اینکه چرا با این همه تنفر از اونجا بر نمیگردین ایران؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
محمد
|
Germany
|
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۶
1
3
اقایون من میخوام برم وتازه هم ازدواج کردم خواهش میکنم درست بگین اونجاچه جوریه هرکی ی حرفی میزنه یکی میگه توکمپم یکی میگه نیستیم درست بگید میخوام بدونم میتونم دوام بیارم یا نه خواهش میکنم راهنمایی کنید
ناشناس
|
Germany
|
۰۳:۲۷ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۷
5
19
سلام دوستان من الان حدود دو ماه هست كه المان امدني باجونم بازي كردم تا رسيدم الانم كه رسيدم ميبينم بايد چند سال بشينم كه ببينم اقامت ميدن يا نه بخاطر هجوم پناهنده گان سوري و افغاني فعلاً اولويت دادرسي با اونهاست با اين شلوغي و تحقيقات من حدود يكي دو سال ميكشه كه دادگاه مارو بخواد تا بپرسه چرا امديم و اينكه اين ألمانيا ميدونن اكثر ايرانياي كه ميان بخاطر مشكل اقتصادي ميان و همين باعث شده يكم سخت بگيرن و تو مصاحبه يك كلمه جابجا بگي ميري يكسال باز تو نوبت فكر كنم خوش شانس باشي چهار پنج سال بلاتكليفي و يه حقوق سيصد يورويي بهت ميدن كه هر ماه خرج خوراكته ًحالا بشين زبان بخون اونم فقط الماني تا اقامت نگرفتي حق كار نداري مزاياي خاصي بهت نميدن و اينكه يا تو خوابگاه ميموني يا خوش شانس باشي ب چند نفرتون يه خونه ميدن كه توش زندگي كنيد
حالا فكر كن بعد چهار پنج سال تنهايي غربت دوري افسرده نشده باشي قبولم شدي تازه بهت اقامت ميدن كه اجازه قانوني داري اينجا بموني و حق كار داري .... بايد بري سره كار كار ميگما عين ايران بازي نكني عزيزم ميري سره كار سي درصد درامدت رو ماليات بايد بدي چون كار ميكني اجارت رو بايد با هزينه خونت رو خودت بدي حق شارژ و اب و برق خوب كه محاسبه كردم اينجا دولت اجازه نميده كسي سرمايه دار شه و عين ايران رشد مالي كني خيلي موفق باشي يه زندگي ساده كارمندي متوسط داري
اخرشو بگم دوستان من كه دارم برميگردم وطنم تا با تجربيات اينجا يكم تلاش و پشتكارم رو بالا ببرم سختي اينجارو دو سال اونجا ب خودم بدم هم اينكه كشورمه و غربت پدرم رو در نمياره هم اينكه تو ايران كافيه بخواي و تلاش كني تا به خواستت برسي هشت تا كشور رو رد كردم تا رسيدم با شهامت ميگم جز تجربه چيزي نداشت برام و اشتباه كردم كه باغ سبز تصور كردم اروپا رو هيچ كجا كشور خودت نميشه هر كس از من جاه طلب تره بياد و خودش ببينه موفق باشيد
مسعود
|
Germany
|
۰۶:۵۳ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۷
1
4
سلام من مسعود هستم 22 سالمه خواستم بپرسم الان مرز بازه؟ چطوری میتونم بیام آلمان؟؟ باید چکارهایی بکنم. هزینه رفتنش چقدر میشه؟ لطفا راهنماییم کنید
شاد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۲۷ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۲
3
2
من امروز داداشم رسید به خاک المان ولی اجازه ورود به هیچ کدوم از ایرانیا ندادن برش گردوندن بت اتریش حالا بلا تکلیف موندن میگن دیگه تیرانی قبول نمیکنیم تورو خدا دعا کنید وضعیتش مشخص بشه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۲
1
5
همه رو خوندم.. تنها چيزي كه ميتونم بگم اينه
مهم هدفت.
همين جلوت باشه فقط.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۳
0
2
سلام مهندس الکترونیک هستم خیلی دوست دارم به آلمان برم دوستاتم در اتریش هستن واز شرایطی که دارن اصلا راضی نیستن خواهشن بهم کمک کنین کسی تحصیل کرده هستش آیا براش خوب هستش آینده داره من تمام نظرات رو خوندم چرا بعضی راضی وبعضی اصلا راضی نیستن لطفا نظر میزارین از تحصیل واین که آلمان خوبه یا بد از کارشون بگن لطف کاملا تو ضیح بدین به این شکل توضیح دادن مشخص نمیشه که چه باید کرد.
milad
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۵
1
1
سلام من میلاد هستم 22 سالمه با پسرخالم همین نزدیکیا میخواستیم بریم آلمان اما نمیدونیم چجوری بریم؟ چیکار کنیم؟اگه شخص مطمئنیو میشناسید ک مارو ببره آلمان لطفا بگید ..
لطفا راهنمایی کنید
ایمان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۵:۱۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۹
0
4
سلام
پسر خاله من سه روزه که رسیده آلمان
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۳:۵۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۲
هستیم در خدمت شما
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۳
منم میخواهم بروم راهشو بلدماگه خواستی بزنگ تاراهنمای کنم
علي
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۹
1
3
ميشه بگيد بايد با چقدر سرمايه ميشه آلمان وفت و پناهندگي گرفت
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۴۹ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۰
2
2
به نظر من برید چون منم میخوام بیام
مهرداد از تهران
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۴:۴۷ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۰
0
5
من ک مخم پوکیده...از سه ماه پیش رفیقام ب من گفتن بریمو من نرفتم...الان خیلیاشون المانن...تو خبرا فقط از بدبختی مهاجرا خوندم...گرچه مجردم و تنها و دلبستگی ندارم اما موندم برم یا نه ینی اگه برمو بخورم ب دره بسته رسما ب باد فنا میرم...چون دیگه هیچ چی برام نمیمونه از طرفی چون ۳۷سالمه اگه اقامتم بگیرم بعد چهار پنج سال تو اون سن دیگه بمن سخت کار میدن..دوستانی ک میخوان برن اول ب فکر برگشتشون باشن چون جدیدا غیر سوری افغانی و عراقی کسیو قبول نمیکنن...مهم تر اینکه این قانون چند روزیه تو تمام کشورای مسیر المان اجرا داره میشه ینی سد اول یونان...ردش کردی سد دوم مقدونیه ..بعدش..صربستان...بعدش اتریش ک تازگیا رسما ارتش پشت مرزاشه...حالا بعد همه اینا میرسی ب المان ک اگر اگر قبولت کردن میری ب کمپ و رفت برا چن سال بدبختی.من خودم موندم اینهمه بدبختی تو غربت بهتره یا همین بدبختی تو وطن پیش همزبونام..باور کنید همین الان ک فکرشو میکنم تنم میلرزه چجوری از پنج تا مانع ک هر کدوم گاهی هفته ها کارتن خوابی تو اوج سرما داره باید رد بشم..اینم بگم اره تابستون و اوایل پاییز تو ی مقطع زمانی خیلی راحت مرزا باز بودو خیلیا از جمله دوستای من رفتن..اما الان اگه زنده بمونی و از سرنا و گرسنگی نمیری تازه میرسی المان ک ب قول اما ایا بشد یا نشد...منم مثل شماها با ی نظر فکر و تصمیمام خراب میشه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۰
4
5
سلام من میخام با خانواده بیام آلمان دو دلم نمیدونم چی کار کنم
ميثم
|
Denmark
|
۱۸:۰۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۱
3
6
ناموسن نيادتوايران كارگري كنيدولي اروپانيايد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۰۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۲
0
8
رفتن یا نرفتن مسئله این است
ناشناس
|
Germany
|
۰۲:۵۸ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۲
5
9
سلام ب هموطنان عزیزم من با همسر و پسرم الان تو یه کمپای آلمانیم و وضعیت خیلی سخته از هر لحاظی که فکر کنید سخته اینجا به خدا هیچ جا ایران نمیشه خیلیا خودشونو دیپورت کردن و برگشتن ایران ولی ما زندگیمونو فروختیم و نمیتونیم برگردیم. مردم آلمان خیلی نژاد پرستن و اینجا افغان ها و سوری ها هم به ایرانی ها زور میگن إی کاش هیچ وقت نمیومدم خیلی پشیمونم همه چیز از دور خوبه فقط اینجا اومدن فقط بدبختیه و سختی در کل هر اومده پشیمونه حتی افغان ها هم میگن إی کاش نیومده بودیم تو رو خدا نیاید اینجااز همه لحاظ شرایط خوب نیست
پاسخ ها
دوست
| United States of America |
۰۲:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۷
شما برگردید بهتره چون اصلا طاقت اونجا رو ندارید. اگه برگردید هیچی ندارید اگه بمونید اونجا هم که باز هیچی ندارید و توهین هم بهتون میشه و بلاتکلیف هم هستید و بدبختی و بیچارگی و .... پس برگردید بهتره. اینجوری جا برای بقیه که اهل کار و سختی هستن باز میشه.
سامان نوری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۳
2
10
من می خواستم برم با زن بچه‌هام اما الان این چیزهارو خوندم دیگه نمیرم چون ارزششو نداره که خودمو بچه‌ها مو اسیر کنم که خوش باشیم !!!!همینجا دور همی فکر کنم بیشتر خوش بگذره ممنونم که چشم گوشمو باز کردید
وحید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۵۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۳
5
0
سلام.من با خانومم و یه بچه 6 ماهه میخوام برم آلمان.برای خودمون نگران نیستم فقط استرس بچمون رو دارم.لطفا اگه خطر داره مخصوصا راه ترکیه تا یونان که باید از دریا با قایق بادی رد بشی،،،،،بهم بگین.با تشکر....
ناشناس
|
Germany
|
۰۳:۳۶ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۸
4
18
25 ساله مذکر
با سلام.من یکماهی هست.اومدم آلمان
ای شرایط خیلی سخته.ولی هرچی هست خیلی بهتره
بجز تعدادی کمی از سالمندان که هنوز نژاد پرست هستند.تقریبا همه مردم آلمان خیلی خیلی مهربون و دوست داشتنی هستن.مخصوصا باما ایرانیها.
تو ایران یارو تصادف میکنه داره میمیره کسی جرات نمیکنه ببرش بیمارستان.اینجا از هرکی آدرس بپرسی نیم ساعت وقت میزاره جواب درست بهت میده.یا حتی اگر بلد نیست از تو گوگل مپ سرچ میکنه برات پیدا میکنه.ولی فقط یه مشکل هست.مرز مقدونیه واسع ایرانیها بسته است.
پاسخ ها
دوست
| United States of America |
۰۲:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۷
باز یه باغیرت خوش انصاف پیدا شد که هی ناله نکنه! داداش خوش باشی
ناشناس
|
Germany
|
۰۴:۰۳ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۸
6
9
من جهار ماهه كه المانم خدايش خوبه فقط قربتش بده
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۸
0
2
من میخوام تا چند وقت دیگه برم آلمان موندم برم یا نرم ازاین میترسم اگه رفتم قبول نکن دیپورتم کنن چون بعضی از نظرانوشتن جدیدا فقط سوری افغانی رو قبول میکنن. لطفا اگه کسی میدونه راهنمایی کنه.
مهران
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۹
6
13
من الان 10 ساله که آلمانم بخدا قسم خیلی خیلی سخته یعنی از این بدتر نمیشه تو ایران مغازمو که الان حد اقل 400 میلیون پولشه .فروختم اومدم المان اینجا زندگی برای مهاجرا از زندگی افغانیا تو ایران خیلی سخت تره ...هرروز احساس افسردگی و تنهایی میکنم ...ای کاش به اینجا نمی آمدم و خودم را بدبخت نمی کردم ...تازه الان وضعیت پناهجو ها خیلی اصف بار شده و تو کمپ قومیت های دیگه به شما رحم نمیکنن ...همه راه های قاچاق رو هم بستن اینجا هم باید حداقل 3 سال تو صف باشی تا فقط وقت دادگاهت برسه و تا یه دلیل واقعی و دادگاه پسند برای پناهندگی نداشته باشی سریع دیپورت میشی الان طبق آخرین آمار دولت فدرال آلمان در سال 2014 از هر 32 تقا ضای پناهندگی ایرانیان در آلمان فقط یکی قبول شده و مدت زمان رسیدگی هم به طور متوسط 3سال بوده که البته این قوانین با فشار مردم به دولت خانم مرکل روز به روز در حال سخت تر شدن است در آخر مهاجرت به آلمان فقط و فقط برای آدمهای بسیار بسیار ثروتمند که از راه قانونی به المان میان خوبه ولی برای آدمای معمولی جهنمیه که چیزی به جز پشیمانی و بدبختی نداره ....من با چندتا از جوونای ایرانی که تو کمپ پناهندگی بودن صحبت کردم همه آنها با چشمهای پر اشک و پشیمانی از تباه شدن آرزوهایشان میگفتند و همگی بر این عقیده بودند که مهاجرت به آلمان برایشان سرابی بیش نبوده...
پاسخ ها
دوست
| United States of America |
۰۲:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۷
دقیقا مثل زندگی تو ایرانه
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۰۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۲
4
5
دنیاایران عزیزمان
ناشناس
|
Germany
|
۱۹:۰۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۲
9
4
بنظر من هیچ جا ایران نميشه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۲
8
3
ایران طلاست فراوونیه المان این خبرانیست
زهرا
|
United States of America
|
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۲
5
6
سلام من با دو بچه ۲ سالم و شوهرم ۳ ماهه تصمیم گرفتیم بریم آلمان بیشتر با اصرار من از دست همه مشکلات و مادر شوهرم حالا که این مطالبو خوندم ته دلم لرزید که نکنه بچهامو از دست بدم حاضرم دارو ندارمو بدم فقط بچهامو داشته باشم . جالا پشیمونم از تصمیمم و منصرف رفتن شدم خیلی خوشحالم که این سایتو اومدم و زندگیمو نجات دادین. از اول نوشتها تا اخر حرفاتون انگار دفتر زندگبم برگشته . انگار رفتمو برگشتم خیلی خوشحالم
بدرود زندگیم رو دوست دارم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۴۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۲
1
3
پول پناهندگی چقدر هست
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
0
1
سلام من باخانواده می خوام برم المان ازدوستان خواهشاراهنمای کنن شغلم ضنعتی راهسازیه
زهرا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
3
4
سلام من با دو بچه ۲ سالم و شوهرم ۳ ماهه تصمیم گرفتیم بریم آلمان بیشتر با اصرار من از دست همه مشکلات و مادر شوهرم حالا که این مطالبو خوندم ته دلم لرزید که نکنه بچهامو از دست بدم حاضرم دارو ندارمو بدم فقط بچهامو داشته باشم . جالا پشیمونم از تصمیمم و منصرف رفتن شدم خیلی خوشحالم که این سایتو اومدم و زندگیمو نجات دادین. از اول نوشتها تا اخر حرفاتون انگار دفتر زندگبم برگشته . انگار رفتمو برگشتم خیلی خوشحالم
بدرود زندگیم رو دوست دارم
ارسلان صالحی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
2
3
سلام 23سالمه فوف دیپلم کشاورزی دارم خدمت هم نرفت عشق المان رودارم برایه کارزندگی میخواستم ببینم چجوری بیام راهی هست برام بگین بیام خیلی ممنون میشم
امیر
|
United States of America
|
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۴
2
6
به نظرم کسی که بتونن برن انگلیس بهتره المان جای خوبی نیست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۴
1
2
سلام من و همسرم قصد مهاجرت به المان رو داریم اما چرا بعضی هاتون میگین خوبه و بعضی ناراضی هستین؟تو رو خدا راستشو بگین و مارو ازین بلاتکلیفی نجات بدین
ناشناس
|
United States of America
|
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۵
4
8
من سه ماه آلمان هستم خیلی پشمونم از اینکه امدم بنظر من گدایی ایران بهتر از شاهی آلمان اینجا یه جوری نگاهت میکنن احساس میکنی خیلی بدبختی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۲۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۵
4
1
منم میرم. آلمان
ناشناس
|
United States of America
|
۰۱:۱۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۵
0
2
سلام من میخواستم بدونم درخواست پناهندگی برای افراد زیر 18سال چطور منو دوستام میخوایم بریم نروژ
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۴۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۵
4
6
سلام دوستان عشق من سه ماهه رفته المان از طریقه پناهندگی بسیار مسیره پر خطریه بچه دارا خواهشا نرید الانم میخواد برگرده خیلی ام پشیمونه کمپم اصلا امنیت ندارین اقایی ک میگی مردمانش خون گرمن المانیا اصلا احساس ندارن اونجا اولین چیزیکه می‌گیرید افسردگیه بشینید سرجاتون خدارم شکر کنید تو مملکت خودتونیدو حداقل ازادید.
ناشناس
|
United States of America
|
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۵
1
7
من 4ساله المانم. اقامتم رو هم گرفتم.درس بخونی اونجا موفقیتت تضمین شدس. ماشین خونه .البته الان وضع خیلی خراب شده.نمیدونم چی میشه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۵
0
0
سلام من عازم هستم شرایط خیلی سخت ولی دوستم قرار بیاد استانبول دنبالم شرایط رفتن دارم اما تنهایم خ
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۵
3
3
همه پسر عموهام رفتن و خیلی راضی هستن از آلمان
Zeinab
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۵
3
2
من الان در ایرانم اما قصدم رفتن به آلمانه شهر کلن.من هدفم خوانندگیه رپ اجتماعی و شر بودنه....من همه ی شهرای ایران و رفتم اما خوبی ندیدم.دوتا از رفقام قاچاقی رفتن یکیش تو کمپه یکیشم تازه چهار روزه که رسیده به خاک آلمان جفتشون میگن آلمان عالیه عکس برام فرستادن میگن جامعش عالیه قانون سختی داره تا تو کمپی پول و خوراک همه چی با دولته در کنارش زبان المانی هم یاد میدن ولی وقتی از کمپ بیرون اومدی خونه بهت میدن پول میدن تا موقعی که کارم نکردی دولت بهت پول میده از این خبرایی که عزیزان میگن نیست اگه از مرزم بخوای رد شی باید جونتو بزاری کف دستت تا بری دریا قایق بادی و شب و غرق شدن گیر افتادن دست داعش هست همه اینا هست فدا مدا.. . ...
گلارا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۵۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۶
3
4
من و همسرم هم میخواستیم بریم با دو تا بچه هام، خیلی از کارهامون هم انجام داده بودیم تا اینکه همسرم زنگ زد به پسرعموش که توی آلمانه و پونزده سالی میشه که اونجاست ،اون گفت تصمیم با خودتونه ولی به نظرم اشتباه محضه،گفت الان اکثر کمپها پر شدن ،دولت کمپ خالی نداره خیلیها رو توی ورزشگاه های ورزشی اسکان دادن حتی از مردم خواستن اونایی که تمایل به کار خیر دارن و‌خونه های بزرگی دارن یه اتاق خالی کنند برای مهاجرا،خیلی ازدحام شده و گفتن به سوریا اقامت میدن احتمال اقامت حتی برای افغانها و عراقیها خیلی کمه چه برسه به ایرانیها چون از نظر آنها ایران کشور امنی محسوب میشه و به علت هجوم مهاجرا نوبت دادگاه ددادرسی ایرانیان خیلی طولانیه،هوا هم خیلی سرده و‌ زندگی توی اقامتگاهها به سختی میگذره و راستی خیلی از ایرانیها و افغانها و اتباع افریقایی رو دارن دیپورت میکنن،خلاصه اینکه ما که علی رقم میل باطنی پشیمون شدیم تازه اینهایی که گفتم همه در صورتیه که سلامت برسیم و پامون به خاک اروپا برسه، دو روز پیش بی بی سی نشون داد که دو قایق بادی دوباره چپ شدن و بیش از ۴۰ کودک و بزرگسال غرق شدن،اصلا به مرز یونان هم که برسین گذشتن از مقدونیه خودش مکافاتی داره چون مرز فقط برای اتباع کشورهای سوری و عراق و افغان بازه چ ایرانیها رو اجازه عبور نمیدن مگر اینکه اونجا دوباره کلی پول بدین که بهتون برگه افغانی بدن که اونم درد سرای خودشو‌داره که آیا برگه اصل باشه یا تقلبی، به هرحال هر کجا باشین و هر تصمیمی بگیرن براتون آرزوی موفقیت میکنم
سارا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۰۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۷
4
15
شما هر جای این دنیا هم که برید باز هم از خودتون نمی تونید فرار کنید شما تا آخر عمرتون یک ایرانی هستید که زبانش فارسیه و مسلمونه پس این تلاش بی خود و برای فرار از خودتون بزارید کنار اگر اونجا حلوا پخش می کنن پس این همه مشکلات داخلی چیه
اینو بدونيد هیچی مجانی به دست نمياد پس اگر قرار سختی بکشیم چرا تومملکت خودمون نباشه
فرزانه فعال
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۱۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۱
0
3
سلام ايا مرز به روى ايرانى ها باز شده
مريم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۱۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۱
0
1
ميشه لطفا يكي راهنمايي كنه اين خونه كه ميدن برا چند نفره يا به يك نفر ميدن چه وضعيتي داره خونه لطفا جواب بدين
حميد
|
Germany
|
۰۰:۵۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۲
3
5
سلام.من ٢ سال آلمان هستم فقط ميتونم بگم خيلي خيلي سخته.دوران پناندگي و زندگي در غربت.(صداي طبل از دور خوش است)
الی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۲۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۲
0
1
پیام شاد... از آلمان که گفتی دادشت فرستادن اتریش شما الان خودت یونان هستی؟
خخخ
|
Germany
|
۰۴:۰۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۲
8
6
سلام م من الان در المان زندگی میکنم خیلی خوب وعالیه مشگلی ندارم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۲
2
3
سلام منم دوست دارم برم المان شایداونجاخوب ترازایران باشه ولی باورکنید دورزدن تمام دنیا به یه ثانیه زندگی توایران نمی ارزه بهتون پیشنهادمیدم نرفته برگردید
بیتا
|
Germany
|
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۲
1
8
من سه ماه پیش اومدم المان.با سختی زیاد و از طریق یونان و به امید پناهندگی...خلاصه وارد خاک المان شدم.. و تا کمپ ها و شرایط افتضاح اون رو از نزدیک نمیدیدم فکر میکردم همه چیز خوبه... از نظر اوضاعه کمپ افتضاح و پر از عرب ها و افغان هایی که نظافت رو رعایت نمیکنند و دستشویی ها... از نظر غذا بدترين غذا.. بی احترامی المانیها به پناهجویان.و رسیدگی نکردن دولت المان به پناهجویان...اینترویو کردن در مدت زمان طولانی برای تایین تکلیف..بی هویتی و اینکه تا هفت سال شاید هم بیشتر نمیتونی به ایران برگردی..شرایط فوق العاده بد اینجا من و پشیمون کرده اما راه بازگشت ندارم
پیتر
|
United States of America
|
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۳
5
4
سلام من پنج ساله الان المانم میتونین بیاین و زندگی خوبی داشته باشین.
kjk
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۴
1
7
با این اوصاف نمی صرفه رفتن ب آلمان
مجید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۴
0
5
بااین اوضاع ک میگن المان رفتن خوب نیست۰خیلیها هم برمیگردن راضی نیستن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۶
2
6
بنظر من کسای ک فرار میکنن ادمای ضعیفی هسند هیجا کشور خودتون نمیشه بقران بهترین مردمان ایران داره دوستای من رفته و پشیمون از رفتن مگ قرار چند سال زنده باشیم ک بخواین چندسالش با سختی تو کشور غربت باشید.ببینین تو ایران چجور با افغانی ها رفتار میشه و خودمون ازشون بدمون میاد دقیقا شما هم تو کشور المان همین رفتار برخورد میشه توقع هم ازشون نداشته باشید باهاتون درس رفتار کنید.شما اونجا هیچ حقی ندارین
درست تصمیمتون بگیرید
shivan
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۲۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۷
0
2
کسی که درخواست پناهندگی داده و توی کمپ باش، اگر خواهر و برادری داشته باشه المان که متاهل باشن میتونن توی پذیرشش برای پناهندگی تاثیرگذار باشن؟؟
ناشناس
|
Germany
|
۰۳:۲۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۷
7
10
سلام من الان س ماهه المانم اینجا مردم آلمان خیلی ب ما احترام میزان وحقوقی ک بهمون میدن اصلا ناچیز نیست الانم ایرانی ها اینجا زیادن همه جا همدیگه رو می‌بینیم اینجا آزادیم هرجا ک دوس داریم میریم اصلا دوست ندارم برگردم اینجا باید صبر داشته باشی باید زبان یاد بگیری ورزش کنی وتفریح و دوستان جدید پیدا کنی تابه موفقیت برسی اینجا کار هم فراونه اما راه اومدن ب آلمان خیلی خسته باید جونتوکف دستت بگیری
هرمز
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۳۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۸
1
8
سلام من 1 ساله المانم انگلیسیم خوب بود موقع امدن و حالا المانی هم خوب بلدم ولی این وضعیت امدن به المان خوب نیست از ایرانیا هستن که پشیمونن چون توان بلا تکلیفی و دوری از وطن و خانواده رو ندارن اینو جدی میگم ایرانی تو المان مثله یه افغانیه تو ایران و مشکله زبان المانی دارن و المانیا بسیار نزاد پرست هستن و سختی زیاده من ویزایه دانشجویی دارم و درس میخونم ولی با حساب و کتاب بیاین و هدف داشته باشین که لا غیر شکست میخورین و افسرده پس قوله حرفهایه مفت دیگران رو نخورید با عقل و منطق و واسه رسیدن به هدف بیاین و بیخودی زن و بچه هاتون رو تو کمپها اواره نکنین به این ازادی نمیگن خواری و خفت میگن از من گفتن بود موفق باشید.انشاالله.
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۰
بله روش شما خوبه
شما رای ادامه تحصیل رفتی و ایشالا اینده داری
صحبت سر رفتن با پناهندگیه
دکی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۰۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۸
2
4
با سلام
من هم اکنوون از مرز ایتالیا گزارش میدم
.
.
.
.
.
.
معصومی نزاد روووووووم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۹
0
3
هرکی میره بیاد!!!
حوا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۹
1
4
سلام من دخترم هیجده سالمه نمیخام ایران بمونم اما نمیدونم به چه کشوری مهاجرت کنم از طرفی هم چون تنها هستم از شرایط کمپ ها میترسمدم
حوا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۹
3
6
سلام من دخترم هیجده سالمه نمیخام ایران بمونم اما نمیدونم به چه کشوری مهاجرت کنم از طرفی هم چون تنها هستم از شرایط کمپ ها میترسم واقعا با خوندن نظراتتون هم دودل شدم
پاسخ ها
اعظم
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۵
18 سالگی سن عالیه برا ادامه تحصیل b1 زبان المانی گیره تحصیلی اقدام کنه برا آلمان
مرتضی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۴:۳۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۰
1
3
سلام به همه دوستای خوبم ,منم چند ساله که تصمیم به رفتن داشتم تا اینکه مرزا باز شده خیلی از رفیقام رفتن الانم باهاشون در ارتباطم میگن وضع خیلی بدی دارن,و پشیممنن که رفتن حتی 2 نفرشونم برگشته میگن اشتباه کردیم ایران واسمون بهشته,تازه میگفتن موقع رفتن مرگو جلو چشامون دیدیم فک میکردیم که د اخر خطه,از سرما تمام جونشون بیحس شده بود,من نظرم اینکه همینجا کشور خودمون هر چقدم که مشکلات داشته باشه باز اینجا بهتره,کسایی که مهاجرت میکن یچیزایی رو از دست میدن و شاید ی چیزایی بنتونن بدست بیارن
یکتاا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۰
0
2
من پشیمان شدم دیگه نمیام
شایان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۰
2
3
سلام . من میخوام به اونایی که میخوان برن آلمان بگم که غربت خیلی سخته . من با ویزا و قانونی برای تفریح به تایلند ،ترکیه ،دوبی ،ارمنستان و چین رفتم ولی توی هر کدومشون که میفرفتم بیشتر از 4 روز نمیتونستم دوام بیارم و کلی پول میدادم واسه عوض کردن تاریخ بلیطم . حالا شما فکرشو کنید ، من توی مثلا تایلند توی بهترین هتل ،نتونستم 10 روزی که قرار بود بمونم رو تکمیل کنم .و برگشتم . حالا شما فکرشو کنید ،این همه باید سختی بکشید که آیا برسید به مرز آلمان یا نرسید . بعدشم باید چند سالی تو بدترین وضعیت توی کمپ زندگی کنید ، که آیا بهتون پناهندگی بدن یا دیپورتتون کنن . تصمیم با خودتونه . موفق باشید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۰
1
1
سلام۰توروخدا بگید وصع پناهجویان چطوره؟فامیلامون ک رفتن راضین۰میگن اینجا کمپ تمیزه ...
مهر وطن
|
Germany
|
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۱
2
2
وطنم پاره طنم
فرداد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۱۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۲
4
4
سلام به همه جوونای ایرانی
من الان 5 ساله تو یه رستوران آلمانی مشغول کارم و بهترین زندگیو اینجا دارم . اوایل فکر میکردم که هیچوقت نتونم به آروزهام برسم ولی وقتی همه ی سختیها و مشقت و دوری رو تحمل کردم ، به زندگی که دوست داشتم رسیدم. اینجا زندگی در فرانکفورت عالیه مثل بهشت.
هر چی که میخوای فراهمه و به راحتی میتونی به همه ی چیزایی که توو ایران نمیتونی دست پیدا کنی، پیدا میکنی ، حقوق خوب، خونه ی خوب و یه ماشین خوب ...
.
.
.
.
.
.
.

قصه ما مثل قصه حسن پپه ی فیلم ممل آمریکاییه که الان صاحب پمپ بنزین شده و برت لن کستر براش عکس میندازه....
اینجوریا هم نیست اگه پناهجوهای کشورهای جنگ زده بزارن پناهنده بشیم و ...

آواز دهل از دور خوش است...
سید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۳
1
1
سلام دوستان من یک پسر 24ساله ایرانیم دوست دارم ادامه زندگیم برم المان کسی میتونه کمکم کنه یا چطور میشه با یک دختر المانی اشنا شد و تابعیت گرفت
پاسخ ها
ایمان
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۶
مطمئنی حالت خوبه؟ بزار خیالتون رو راحت کنم المان دیگه اقامت به ایرانی نمیده فقط پولتونو به باد میدید اشتباهه منو نکنید.
محسن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۰۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۴
0
3
باسلام خدمت دوستان عزیزم من الان چند وقته که تصمیم گرفتم برم المان وشدیدا دارم تحقیق میکتم دوستی دارم المان که نزدیک هیجده ساله که تو المان هستش اوکاملا کل تجربه هاش رو به من گفته کشور المان خیلی خوبه البته خوب بود الان نه وضعیتش بلا تکلیفه چون باشمار زیاد پناهجو و اقامتم معلوم نیست بدن یانه اول از همه غربت وبلاتکلیفی اذیت میکنه توصیه منم اینه که اگر کسی یه نون بخور نمیری داره در میاره ایران بهتره الانم چند تا از دوستانم توالمان هستند هرروزم باهاشون از طریق ایمو و واتساپ و تلگرام در تماسم اونها نزدیک سه ماه هستند رفتن المان فعلا بلا تکلیف هستند وفعلا در کمپ هستند و ماهانه سیصدو شصت یورو پول میگیرن وضعیت خوردو خوراک مثل ایرانه هیچ فرقی نداره اگر مجرد باشی خوبه باید صبر و حوصله داشته باشی اگ شانس داشته باشی اقامت بدن د الانم که مرزها بسته هستش من که منصرف شدم البته نظر شخصی منه چون خواستم دوستان عزیزم از استرس رفتن در بیان فعلا دارم برای رفتن به انگلیس کارمیکنم توصیه من اینه که قید المان رو بزنید اگه تو المان موفق شدی اقامت بگیری برای اون هایی خوبه که صنعت بلد باشند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۳۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۴
1
2
خدا لعنت کنه ادمه دروغ گو رو
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۴
0
1
مگه الان هم پناهندگی میدن
گمنام
|
Germany
|
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۴
1
4
سلام من الان سه ماهه المانم اول که اومدم فکر کردم بهشته ولی بعد مذتی که گذشت افسرده شدم برخوردشون بده با ایرانیا واونا رو خونخوار میدونن ونژاد پرست زیاده البته من قانونی اومدم ولی همون ماه اول پشیمون شدم اومدم زوری موندم تا موعد برگشتم برسه تازه خونه فامیلمونم وضعیت کمپم اشنامون اونجا بود دیذم اصلا خوب نیست نیاین بهتره منکه دیگه نمیام المان خوشم نیومد تازه همه چیم گرونه بعدم یکی از اشناهامونم که قاچاقی اومد یونان گرفتن بردن کمپ دربسته برشگردوندن اصلا پناهنده ایرانی نمیگیرن نیاین
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۴
9
4
شما این حرفا رو میزنید که مردم نرن آلمان...اینا بابت پناهندگی کلی از سازمان ملل وام و حقوق میگیرن تا شرایط خوب بدن
بیخود جو رو منفی نکن...
تازه آلمانها با ایرانیها خوبند چون زمان رضاشاه،هیتلر ایرانیها و آلمانیها رو از یه نژاد دونست و الان جهانگردای آلمانی زیادی دارند میان ایران...
یا اینکه ایران رو مثه آلمان کنید یا که ما داریم میریم...
shivan
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۵
1
6
خب بیا برو همش المان المان میکنی،،،
ناشناس
|
Germany
|
۲۳:۴۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۶
2
10
سلام دوستان، من یک دانشجوی ایرانی ام که 3 سال است در آلمان زندگی می کنم. با وجود اینکه آلمانی بلدم و در این سه سال همه خرج زندگی ام از ایران آمده باز هم دانشجوهای آلمانی به ما خارجی ها منت می گذارند که از تحصیل رایگان استفاده می کنید. پیش خودم می گویم وای به حال پناهنده های بدبخت... چند روز پیش به یکی از کنسولگری ایران مراجعه کردم که پاسپورت جدید دریافت کنم که پر بود از ایرانی هایی که با موج پناهندگان به آلمان آمده بودند. بیچاره ها... همه ایرانی ها را از دم دیپورت کرده بودند و از کنسول می خواستند که دولت ایران برایشان بلیط برگشت بگیرد. همه چند ده میلیونی برای این سفر پرمخاطره خرج کرده بودند، تحقیر شده بودند، باپای پیاده مسافت زیادی را طی کرده بودند، بی آبی و بی غذایی کشیده بودند، در کمپ از مردم ملت های دیگر کتک خورده بودند و هزاران درد دیگر کشیده بودند. یکی شاهد مرگ همسفرش بود و یکی مالش در ترکیه غارت شده بود. به آنها می گفتم من جوان با این تحصیلات و حمایت مالی و تسلط به زبان جرات نمی کنم در این کشور بمانم و در آینده اگر بچه دار شدم طاقت این را ندارم که بچه ای که باید به والدین اش با تحصیلات بالا افتخار کند سر نژاد خود مورد آزار هم کلاسی هایش قرار گیرد. حالا که اوضاع اقتصادی ایران با جهشی فوق العاده رو به روست در ایران سرمایه گذاری کنید. مطمئنم در هیچ نقطه دنیا این رشد اقتصادی در کوتاه مدت تجربه نمی شود. تقریبا شانس ایرانی ها برای گرفتن پناهندگی صفر یا نهایتا نیم درصد است. پناهگاهها به کرات مورد آتش سوزی های عمدی نژادپرستان قرار گرفته و شانس مرکل برای بر قدرت ماندن اندک است. من جوان قصد بازگشت به ایرانم را دارم تا چند جوان را از سیستم های نوین آموزشی بهره مند کنم. همه عرق ملی و عزت داشته باشیم و با هر تحصیلات و تخصص و توانایی مالی کاری کنیم که نسل های بعد از ما با عزت و احترام در دنیا رو به رو شوند. این خفت و خواری که هر نوع مهاجر ایرانی می کشد پشیزی ارزش ندارد.
اگر هم حرفهای مرا باور نمی کنید بسم ا.... در این راه قدم بردارید. اما عقل می گوید از تجربه دیگران استفاده کن، نه اینکه همه چیزها را تجربه کن...
یکی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۳۰
1
1
ایاپناهندگان عراقی هم مانند پناهندگان ایرانی از یک مزایا برخوردارند؟ایا همه انجا موقعیت خوبی دارند؟
حسین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۳۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۱
6
1
من یک ایرانی از شهر تبریز هستم میخوام برم المان دنبال دختری هستم که ازدواج سوری باهم داشته باشیم و بعد اقامت جدا بشیم
علی رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۱
0
9
سلام
نظرات خیلی از دوستان را خواندم من آلمان نرفتم ولی تو یکی دیگه از کشورهای اروپایی 2 سالی بوده ام و خلاصه میکنیم اینو:
1- اگر آدم احساسی هستیو و پاپند خانواده یا سایر مسایل نرین,اگر اینجا شغل خوبی دارین که درآمدش کم هم باشه ولی جای پیشرفت داره نرین,اگر آدمی هستین که دربند مذهب یا اعتقادات خاص هستین نرین

2-اگرمیتونید چندین سال غربت و تنهایی را تحمل کنید,اگر از تحقیر و مشکلات بیم ندارید,اگر میتونید خودتان را با جامعه جدید مطابق کنید برین

و در اخر کسانی که تحصیلات دانشگاهی و یا موقعیت های قابل پیشرفت کاری دارن بدونن که اونجا رفتنشون بخصوص از راه پناهندگی سخت اشتباهه چون شما باید چند سالی با کلی سختی کنار برین تا تازه اقامت بگیرین و زبان یاد بگیرین تا بتونید دنبال کار برین بعد اون هم اونجا مثل ایران نیست که شما بتونید سریع پیشرفت کنید اونجا بجز موارد خیلی خاص به کسی بال و پر بلند شدن نمیدن و همیشه به چشم یک آدم خارجی و غیرقابل اعتماد نگاه میکنند مگر اینکه باز در سن پایین باشید و بتوانید اونجا تحصیلات خودتون را انجام بدین اونجا فرق زیادی بین یک رفتگر با یک پرستار نیست مقدار تفاوت حقوق ناچیزه و درصد زیادی از حقوقتون بابت مالیات میره و امکلن پیشرفتتون بسیار ناچیزه
این کل قضیه است که من هم دیدم و هم بعد کلی تحقیق بهش رسیدم دیگه خودتونو بسنجید ببینید تو کدوم گروهین..
شاد باشید
پاسخ ها
ساکن ایران
| United States of America |
۰۳:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۷
پیشرفت تو ایران؟؟؟
من لیسانس ریاضی و فوق لیسانس مهندسی صنایع دانشگاه امیرکبیرم با معدل بالای 18/5، ولی حتی جایی حاضر نمیشه یه مدت براش مجانی کار کنم و اگه راضی بود مشغول بشم. تنها جایی هم که بعد از ارشد رفتم سر کار متوجه شدم هر هشت ماه حقوق میدن و تو این مدت باید هوا بخوری و ... !!!
اینجا بدون پارتی هیچی نمیشی من فوق العاده باهوش و سخت کوشم و از کار عار ندارم ولی فقط و فقط چون پارتی ندارم سالهاست بیکارم و الان کار تایپ انجام میدم اونم دوره ای و خیلی کم گیرم میاد!!!
ناشناس
|
Germany
|
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
6
5
من الان المانم و به نظرم هیچ کجا ایران نمیشه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۰۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۵
3
5
سلام...من ودوستانم رفتیم ولی اون اروپایی که ما میخواستیم نبود ..بعدشم اول باید کیسه مسیحت بدید...ما دنباله پول بودیم پیشرفت بودیم ولی امار کرفتیم از این خبرا نیست....الان ایران هم عشق و حال هست قابله توجه کسایی که دنباله عشقو حالن...ما برگشتیم چون چند سال بلا تکلیفی....کمپاشونم که دیگه اخر نکبت بودنه...هر کی هم میخوا د بره بره به سلامت ولی درست بره برا بیزنس برا تفریح .گردش...وگر نه زرنگ باشی ایران میتونی پول پیدا کن باشیو حالشو با خانواده ات ببری...ایران شاید سخته برا بعضی ها ولی اونحا هم همین اش و همین کاسه...اسمونش ابی...شب پ روز هم همونه...بعدشم من از ایران غیر قانونی رفتم ولی خدا رحم کرد تو دریا یا تو. سیله جمعیت نمردیم تازه ما اوایلی که اب وهوا خوب بود مسیر باز بود ولی انسان یه بار دنیا میاد نباید مفت ببازه ...ما بیست نفر بودیم باهم رفتیم هفت ماه موندیم همه جاشم دور زدیم ولی خبری نبود...ارزش نداره وقتی صحبته مرگ و زندگیه...قماره اونم قماری که اولو اخر بازنده ای...اگه زرنگید بمون ایران پول پیدا کن هر جور هم دوست داری حالشو ببر...اینجا همه چیز هست فقط باید زرنک باشی همین...کله اروپا به یه دقیقه با خانواده بودن نمیارزه...بازم خود دانید عزیزان...زن و دخترا که اصلا صلاح نیست برن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۶
2
3
سلام دوستان عزیز بعنوان کسی که 5 ماه تجربه زندگی در المان هلند اتریش را داشتم خواهشمندم فکر رفتن برای اقامت را از سرتون بیرون بیارید چون هیچجا ایران نمیشه شرایط زتدگی در اروپا بسیار سختو نفس گیره که هرکس نمیتونه دوام بیاره حالا دوستدارید تجربه من رو به صورت رایگان استفاده کن وگرنه تشریف ببرید ببینید
جمال
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۶
4
3
سلام خدمت همه ی ایرانی های عزیز
من۱۵سال سن دارم و به کلاس زبان المانی میرم
قصد من این است که به المان بروم و انجا خوش باشم.
من یک دایی دارم که تمام عمرش انجاست او تکنسین برق است.
داییم میگفت من از اول یک ذره زبان بلد نبودم ولی هدفم المان بود الانم بهترین زندگی را دارد.
من هم میخواهم برای هدفم بجنگم حتی تا پای جان اگر به هدفم رسیدم خدارو شکر اگر هم نرسیدم دوباره تلاش میکنم تا به ان برسم.
این را ازمن به یاد داشته باشید:
«هرچیزی ارزش امتحان کردن را دارد»
من هم میخواهم به هدفم برسم هر طور که شده.
هدف من هم««المان»»است.
کوروش
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۰۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۸
7
1
سلام دوستان میخوام بگم اینایی که میگن سخت اینجوریه اونجوریه باور نکنین دوستای من سه ماه رفتن تو کمپ هم نموندن الان برلین هستن یه خونه دادن بهشون با غذا لباس حقوق بلیط اتوبوس و مترو منم دارم میرم چندتا دوست و هم محله ای تو ترکیه و یونان دارم با اونا از اینجا هماهنگ شدم دوستم تو ترکیه تو کار قاچاقه 10سالی میشه اونجان از ترکیه میبره یونان پیش هم محله ای هام اونا هم تویونان کارامو جور کردن که با سازمان UN برم المان اگه کسی واقعا میخواد بره من بچه تبریز هستم 26سال دارم زنگ بزنه هماهنگ کنیم دو هفته دیگه همسفر بشیم بریم.
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۸
3
3
خیلی وقت دنبال یه دوست برا راهی شدن به المان میگردم
پاسخ ها
محمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۶
اگه خواستی بیا باهم بیریم
با آبرو
|
Germany
|
۰۲:۴۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
3
19
هموطنانی که تو ایران نه جونشون در خطره، نه برای نون شبشون موندن، سختیها و خطرات راه به کنار چون به خودشون مربوطه، لطف کنن بگن برای چی‌ مالیات دهنده آلمانی‌ باید هزینه مفت خوری شما رو پرداخت کنه؟؟؟
پناهندگی مال کسیه که جون و زندگیش در خطره، نه برا کسی‌ که می‌خواد کار نکنه پول و خونه مفتی بگیره! بعدم در اولین فرصت با پاسپورت آبی‌ بره ایران تعطیلات!
ما بدون دوز و کلک و دروغ مثل آدم و قانونی اومدیم اینجا تحصیل کردیم و کار می‌کنیم و یک زندگی‌ معمولی‌ ولی‌ خوب با آبرو سر هم کردیم. ولی‌ یک عده با دروغ میان آبرو بقیه هم وطنانشون رو هم میبرن...
زهره ن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
2
5
سلام دوستان اشتباه نکنید برادر من ب سختی تونست از مرز مقدونیه رد بشه و بلاخره با ی برگه تقلبی افغانی تونست خودشو ب المان برسونه الان دو ماهه ک المان هستش وبهش خونه و حقوق بیکاری ماهی سیصد یورو.هم میدن اما اصلا راضی نیست و دوری و غربت براش خیلی سخته وهرروز بما میگه ک میخواد برگرده چون زبان المانی خیلی سخته وشرایط سخت و بلاتکلیفه ,از تجربه ای ک تو این مدت کسب کردم ب شما دوستای گلم توصیه میکنم ک همین ایران بمونید اروپا فقط ی سرابه ...
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۳
3
7
نتیجه:همین جا بمونیم و کار کنیم و یک زندگی نسبتا خوب داشته باشیم بهتر از کار واسه خارجیه

من پارسال رفتم عراق.. 5 روز اونجا بودم داشتم دیونه میشدم واسه وطنم...به محضی که رسیدم ایران انگار دوباره زنده شدم...
هیج جا وطن نمیشه
همین که با راننده تاکسی شوخی می کنی..همین که با دوستات هستی.. همین که ازاد هستی هر جا بری..همین که ازادی نظر بدی.. همین که هر کاری که بخوای انجام میدی...
تو ایران هر کاری رو ملت با ازادی انجام میدن...
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۰۳:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۷
خیلی باحالی گوگولی! ناز بشی تو
ناشناس
|
Germany
|
۰۳:۵۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۵
2
8
سلام من سه ماه است که آلمانم از کمپ اصلا راضی نیستم بقیه چیزها نسبی خوبه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۵
5
3
الكي از المان بد تعريف نكنيد خجالت هم خوب چيزيه اگه بد بود خودتون اونجا چيكار ميكنين حتما دست و پاهاتونو بستن نميزارن بيايين
فريبا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۵
1
1
ايا پناهندگي برأي زير ١٨ سال فرق ميكند راحت تر جواب ميگيرند تو رو خدا حقيقت رو بگين
احسان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۶
1
6
سلام دوستان من در ایران زندگی میکنم
ولی برادرم ک آلمان زندگی میکنه قسمم میده ک نرم آلمان
میگه آلمان جای نیست ک مافکرمیکنیم
ب قول خودش صدای ساز از دور خوشه
ب نظر من نرین بمونین ایران بخدا ازهمه جا بهتره
احسان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۶
0
0
من لیسانس کامپیوتر(نرم افزار) و الان دانشجوی ارشد زبان ترم دو و همسرم فوق لیسانس شیمی هستیم. می خواستیم بدونیم آیا اونجا خوبه واسمون یا همینجا بمونیم؟
سلام فرهادم هستم از کردستان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۷
1
0
سلام میخوام برم المان لطفا راهنمای کنید
محسن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۸
2
3
من خودم دارم همیشه نفر میفرستم المان
سعید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۲۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۹
1
3
سلام منم قرار بود با رفیقام برم که مریض شدم هیچ کدوم از وضعیتشون بد نمیگن ولی ته حرفاشون احساس پشیمونی میاد اون ادمای شادی که من میشناختم نیستن الان که خوب شدم از رفتن پشیمون شدم بچه ها درسته ایران اونجور که دوست داریم نیست ولی دست کم غریب نیستیم یه چیز دیگم هست اینجام مرد کار باشی یه زندگی به درد بخور میسازی اونجا پول مفت میدن نون میدن اب میدن ولی از قدیم گفتن سلام گرگ بی تمع نیست اگه قصد پیشرفت داری مشغول کار شو نه فرار منم از خواست خدا نرفتم و در حال راه انداختن کارگاه خیاطی هستم به امید روزای بهتر تلاش کنید نه فرار
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۹
0
2
درود صبح همگی بخیر من دارم آماده میشم برای سال آینده برج سه برم آلمان معافیت سربازی ندارم هرکس از مرز های مقدونیه به طور آنلاین آگاهی داره ی شماره ای آیدی چیزی بزاره ما مطلع باشیم واسه رفتن آواره نشیم
حدیث
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۹
1
1
سلام من چن ماهیه عموم رفته الان که باهاش حرف میزنم پشیمونه راه برگشتی هم وجود نداره ازتو ن خواهش میکنم نرین
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۰۳:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۷
واااا چرا راه برگشت نیست!!!!!!!!!!!!! هست، بگو برگرده تا جا برای بقیه وا بشه
عمو
|
United States of America
|
۰۲:۳۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۰
6
8
برید جخالت بکشید شما اسم خودتونو گزاشتید انسان همش دروغ و فاز منفی تو خون شما ملته از همه چیز ایراد میگیرید همه رو میترسونید اگه المان بده چرا خودتون موندید انسانیت خوب چیزیه ضعف و توقعات خودتون رو به پا همه ننویسید همه مثل شما پر توقع نیستند تو دل جونها رو هم خالی نکنید ما جماعت از بهشت هم هزار تا ایراد میگیریم ایراد و ناز و ادا تو خونمونه
سورنا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۱
1
7
سلام..
الان ک کشورهای بالکان مرزاشون رو بستن.. هرکی الان پاشه بخواد بره خب ب بن بست میخوره.. من سه تا از دوستام چن ماهه آلمان هستن توو کمپ Ingelheim نزدیک روود راین نزدیک ماینز.. خب از لحاظ امکانات ک همه چی در اختیارشون هست.. غذا هم میدن.. و هفتگی 35 یورو.. البته وسایل شهصی و بهداشتی و.. همه اینا هم میدن.. اونجا توی کمپ کار میکنن البته اختیاری.. پول جداگانه بهشون میدن.. البته این وضعیت موقتیه تا دادگاه اول تشکیل ش.. بعد ک جواب بیاد یا میفرسنشون ی کمپ دیگه یا بهشون خوونه میدن.. خلاصه یک سال دو سال اینجور میگذره تا ب وضعیت اونجا عادت کنی..
اگه کسی واقعا بخواد بمونه باید این شرایط رو تحمل کنه.. 100% پیشرفت در اونجا بیشتر از ایران هست ک با مدرک لیسانس ب بالا باید بیکار بگردی و هیچ دلخوشی نداشته باشی..
آلمان ک باشی هرچی هم بهت سخت بگذره بعد چنسال پیشرفت میکنی.. زبان یاد میگیری.. با مردم جدید دوست و آشنا میشی..
جهت اطلاعتون بگم ک آلمان دومین کشور ثروتمند دنیا بعد از آمریکاست.. با امکانات فوق لوکس.. شهر فرانکفورت و مونیخ و ی شهر دیگه آلمان بعد از وین اتریش بهترین شهرهای دنیا از لحاظ امکانات رفاهی شدن..
کشور آلمان بعد از آمریکا و چین بیشترین میلیارها رو داره.. حدود 120 تا..
اگه میتونی بری و میتونی غم غربت رو تحمل کنی.. برو.. اگه دنبال راحتی هسی و اینکه بلافاصله رسیدی پشت میز بنشوننت و نازتو بکشن نرو ازی خبرا نیس..
برای بدست اوردن ی موقعیت خوب واسه خودت باید صبر و تحمل و تلاش داشته باشی اونجا..
دانیال
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۱۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۲
0
3
با سلام .من خودم چند ماه پیش از مرز بودروم ترکیه برگشتم .یک ریسگ قایق بادی معمولا پارویی.تا یونان.بعد قاجاقی مقدونیه....تا اخر .خیلی سخته رفتن یک طرف وجواب گرفتن طرف دیگه قرار نیست هرکی رسید المان کسی پناهندگی اون قبول بشه .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۲
0
2
من از مشکلاتی اون طرف هس حرفی نمیزنم ولی از راه رفتن میخوام بگم من چندتا از دوستام توراه رفتن از دس دادم.اگ میخواین برین از راه قاچاق نرین لطفا
Atusa
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۳۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۳
1
2
سلام دوستان من و مادرم قصد داریم تا آخره فروردین بریم ولی اینقد که چیزایه منفی خوندم پشیمون شدم!!! یعنی واقعا اینا راسته؟ اگه اینقد بده اینقد سخته چرا همه دارن میرن؟؟ چرا بعضی ها راضین بعضی ها نیستن!!!؟؟؟ توروخدا راهنمایی کنید بریم یا نریم چه جوریه!!!؟
ساسان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۳
0
5
سلام من باهمسرودوفرزندم چهارماه پیش رفتیم بسمت اروپاتایونان بااون قایق های بادی رفتیم ماخیلی خوشانس بودیم که زنده وسالم هستیم توهمون روزی که مااومدیم سه تاقایق غرق شدن وبیست نفری متاسفانه غرق شدن تویونان بعدازسه باررفتن تالب مرزمقدونیه بابرگه افغانی ردشدیم که فکرمیکردیم دیگه تمومه ولی بدترشدقطاری که ازمقدونیه شمارومیبره تاصربیاکه من اسمشوگذاشتم قطارجهنمی چون تواون سرمای طاقت فرسانه برق داره نه بخاری داره نه پنجره درستی که کامل بسته بشه تازه زیرپاهاتم کلی اشغال ریخته کلا مسیرمقدونیه تاالمان مملو هست از جمعیت اکثرامریض الودگی ازدحام وصفهایی که ساعتها بایدتوسرماوایسی تا چک بشی وبتونی مرزوردکنی ی قسمتش هم چهارساعت ماتوبرف پیاده میرفتیم تابالاخره رسیدیم به المان اونجاهم خیلی الافی داری صف داری برای هرچیزی کمپی که ما روبردن یک بیمارستان غیرقابل استفاده بود یکی دوجاهم سوله بود ماوقتی رسیدیم همگی مریض بودیم خیلی بد انفلانزا تبولرزولی متاسفانه اروپااصلا دارونمیدن وماکه بایک سرم وامپول پنی سیلین خوب میشدیم اونجا اصلا ایناروقبول ندارن مادرشرایطه سختی قرارداشتیم واینقدراین سختی راه ومریضی بهمون فشاراوردواینکه شرایط هم قرارنبودبه این زودی عوض بشه برگشتیم ودرتاییدحرفای اون دوستمون مهاجرت ویک زندگی دوباره تو ی فرهنگ دیگه وزبان دیگه بهرحال سختیایی داره البته اینم بگم که قبلا بهتربودوالان بخاطر موج سنگین عربا وافغانیا شرایط کمپاخیلی خیلی سخته کثیف الودگی ورسیدگی ضعیف واین شرایط حداقل 1یا2سال ادامه داره بنظرمن واقعامگرجونت درخطرباشه ویاراهی نداشته باشی ومجبورباشی تحمل کنی ایرانیا عزت نفس دارن وادم این سختیهانیستن خوب فکرکنیدوتمامه جوانب ودرنظربگیریدچون اگرهم بتونیدبمونیدحتما ی چیزایی روازدست میدید تا چیزای دیگه روبدست بیارید.
ناشناس
|
Germany
|
۰۲:۲۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۴
6
6
ماالان پنج ماهه که توآلمانیم همه چیزخوبه وعالی راه اومدن سخته
ناشناس
|
Germany
|
۰۲:۲۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۴
5
2
ماالان پنج ماهه که توآلمانیم همه چیزخوبه وعالی راه اومدن سخته
یزدان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۴
5
5
سلام من یک وجب از خاک ایرانو به کل اروپا نمیدم.
poriya
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۱/۰۸
1
0
سلام.من عاشق کشور آلمان و مردماش هستم
آشناهم دارم برا رفتن
هدف گرفتم و برای هدفم تلاش میکنم و هرجوری هست اقامت کشور آلمان و میگیرم
سعید
|
Germany
|
۰۴:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۰۹
0
2
به هرچی میخایب برسی باید تلاش کنی حالا فرقی نداره کجا باشه.اگه المان میخیین بیایین بیایین اینده داره
پیمان
|
Germany
|
۰۲:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۱
1
6
سلام دوستان ،من الان حدودا ٨ماه میشه که آلمان هستم،اون متنی که اون باالا هستو،اون خانومه گفته یه سری چرت و پرته، باور نکنید،همش دروغه محضه،اینهمه میگن آلمانیا بدن ، مهاجرارو دوست ندارن و ....،والا من که تاحالا ندیدم،واقعا ادمای مهربون و دوست داشتنی ای هستن،واقعا از ته دلشون و بدون منت ،کاری رو واست انجام میدن،تو این مدت کلی دوست آلمانی پیدا کردم، که واقعا دوستشون دارم،اما الان شرایط اومدن اصلا خوب نیس،ینی نمیشه اصلا اومد،خیلی درصد کمی میتونن بیان،واقعا قلب اروپا و قلب صنعت اروپاست،اما غربت واسه بعضیا سخته،واقعا غربت مرد کشی داره،اگه یه لحظه تردید کردی که بیای یا نه،بنظر من نیا،چون واقعا سخته.الان هم که مسیر صد برابر سخت شده،منم موقع اومدن اذیت شدم،اما من خداروشکر میکنم کهتو کمتر از ۶روز رسیدم المان،واقعاخدامو شکر میکنم.
ناشناس
|
Germany
|
۰۵:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۱
2
7
سلام هموطنان عزيز چهار سال پيش به اصرار همسرم با فرزندانم به المان اومدم .ميدونم كه خيليا تمام پس اندازشون تو اين راه ميزارن پس من سعي ميكنم كمك كنم واين تجربه براي يك خانم با بچه اش هست .١شما فقط با تحصيلات اينجا شرايط بهتري داري وبعد از قبولي بايد سر كار بريد . ٢پولي كه اينجا به شما ميدن خيلي كم هست ومعمولن تو ده به شما خونه ميدن ٣تمام مدارك شما معادل سازي ميشه وتقريبن خيلي پايين مياد ٤اغلب خانواده هابه محض ورود به المان از هم پاشيده ميشن واين واقعن درد بزرگي هست٥براي افراد بالاتر از سي جز زحمت وپشيماني چيزي نداره٦اگه در ايران به قولي دستتون به دهنتون ميرسه به فكر اومدن نباشيد .اينجا خيلي زيباست ولي خونه من نيست هميشه مهمونم والمانيها تو هر شرايطي اولويت خودشون هستند . من چهار سال اينجا هستم هنوز خونه ندارم ميدونيد چرا ؟اره اجازه ميدن پولشم ميدن ولي مردم المان خارجي نميخوان . من پشيمونم وحتمن بر ميگردم فقط منتظرم كه پولي كه از دست دادم يه جور بدست بيارم . كسي جاي من تنگ نميكنه خوشحال ميشم همسايه من ايراني باشه تا يه سوري .هر كي ميتونه راه بيوفته كاش اونروز كه تصميم ميگرفتم يكي اينارو به من ميگفت . خيلي پشيمون هستند تقريبن نود درصد اما ميدونيد كه ما ايرانيا چه پزاي به هم ميديم روي برگشت نداريم ودست خالي . بشينيد خونه خودتون مطمعنم زحمتي كه ملت اينجا ميكشن اگه ايران بكشن سه برابر بيشتر بدست ميارن .ديگه خود دانيد
ahmad
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۱
5
3
هر کی میخاد بره از نظر من اشکالی نداره.
داریوش
|
United States of America
|
۱۶:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۴
0
1
سلام چند سوال از کسانیکه رسیدند به آلمان دارم:
1. چقدر هزینه کردید.
2. پولتون رو چطور پرداخت کردید.
3. میتونید یک نفر رو معرفی کنید منو ببره.
لطفا اگه جواب درست خواستید بدید تا آدرس ایمیلم رو بهتون بدم.
الان میترسم آدرس و ایمیل بدم
hadi
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۵
0
3
سلام دوستان یک همسفر میخام زرنگ من سیرجانی هستم استان کرمان مجرد 24ساله سفربه المان
پاسخ ها
امیر
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۵
سلام هادی جان خوبی؟خدمت سربازی رفتی؟شغلت اینجا چیه؟چقدر سرمایه داری؟ بهم ایمیل بزن
hadi
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۵
0
0
سلام دوستان یک همسفر میخام زرنگ من سیرجانی هستم استان کرمان مجرد 24ساله سفربه المان
سعید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۵
0
1
به روح داییم هیچ خبری نیست تو ایران حمبالی کنی بهتر تا بیاید المان نیاید کاش کسی بود ب منم میگفت البته رفتم اعلام دیپورتی کردم بیام ایران
الهام
|
United States of America
|
۱۸:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۵
2
4
دروغه همش ما کلی از فامیلامون المانن اکثرانم غیرقانونی رفتن هیچکدومشونم ناراضی نبودن ک بخوان برگردن راحت زندگی میکنن همشونم بای المانی ازدواج کردن مشکلیم ندارن هرکی اونجا واقعا سختش باشه مطمعن باشید که برمیگرده
حمید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۶
0
1
سلام میخواستم بپرسم دیگه با این قانون بازگرداندن پناهندگان به ترکیه دیگه هیچ راهی برای رفتن به المان نیست؟
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۷
1
2
منم یه رفیق دارم المان میگه الان یک میلیون نفر بلا تکلیف موندن قشنگ بشینید سر جاتون آلمان آلمان نکنید
قشنگ ردیف کنید دسته جمع بریم شمال آلمان به گردو خاکش نمی ارزه
جناب خان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۴:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۷
0
5
هر کجا پشتوانه و سرمایه نباشه اونجا غربته همیشه یکی خطر میکنه یا موفق میشه و چند نسلشو به اسایش میرسونه یا شکست میخوره اگر پول و پارتی تو ایران نداشته باشی با غربت فرقی نداره کارگر المانی ماهی نهملیون میگیره با بیمه کامل درمانی و بازنشتگی و چندین امتیاز دیگه کارگر ایرانی چی ؟
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۰۳:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۷
بیگ لایک
سجاد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۸
0
1
سلام من تا اخره ماه اردیبهشت ب سمته المان حرکت میکنم اگه کسی میخواد همسفرم بشه خبر بده...البته من ی بار تا ترکیه رفتم ی هفته پیش و یکم با راه اشنایی دارم
پاسخ ها
مصطفی
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۹
بیا باهم بریم
داوود
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۸
1
0
سلام اقا سجاد بشین خونه ات و فکر رفتن رو از سرت بیرون کن چون همه راه ها بست شده اگه بری هم دوبارهه دیپورت میشی
یسنا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۸
2
0
سلام من 3ماهه المانم تو یه کمپ سختی وضعیت کمپ افتضاح بعدشم غذا دادنشون بچه رو سیر نمیکنه چه برسه من نیای اشتباه نکنی نمی گن بعدا باید دل داشته باشیی و بکشی سختیارو میخوام داد بزنم و بگم بدترین اشتباهم اومدن به المان بود
کاوه
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۹
0
0
سلام دوستان من یه ورزشکارم که قهرمانی جهان و قهرمانی در چند تورنومنت بین المللی دارم در رشته کشتی اما به دلیل حمایت نکردن م قصد دارم به آلمان برم وضعیت پذیرفتن ورزشکار چجوریه کسی هست کمک کنه؟لطفا راهنمایی کنید
مسعود
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۴:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۹
0
0
سلام منم 28سالمه ازدواج کردم با خانومم قصد دارم برم آلمان اما زیاد اطلاعات ندارم راهنمایی کنید لطفا
چطوری باید بریم
ایرانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۹
0
2
اخرش نفهمیدیم چی شد یکی راضیه یکی ناراضی..یکی ازدوستام المانه میگه نیا ناراضیه اما پسرعمون دوساله اونجا میگه پاشو بیا من اینجا زندگی خوبی دارم.کسایی که رفتن المان تعریف کنن ببینیم اوضاع چطوره
ایرانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۹
0
1
اخرش نفهمیدیم چی شد یکی راضیه یکی ناراضی..
Ali
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
0
3
سلام خدمت همه ي دوستان من همه ي نظر هارو خوندم الانم از مهر ماه سال قبل المان هستم ميخواستم خدمت همه عرض كنم المان بعضي استان ها روزي كه برسي خونه مستقل ميدن با حقوقه ٤٠٠ يورويي به هر نفر ولي بعضي جاها مثل برمن كه من هستم تو چادر نگه ميدارن مارو با ١٤٥يورو حقوق اونايي هم كه ميخوان بيان حداقل ٢سال زندگي درچادر رو درنظر بگيرن كه بعدا مجبور نشن خودشون رو ديپورت كنن ايران الانم شرايط زندگي در المان حدودا بدشده چون ميخوان مهاجر هايي كه تو يونان گير كردن رو از اول سال ٢٠١٧ بيارن اينجا ولي كلا شرايط برا خانواده ها خيلي بهتر از مجرد هاست هركي بايد نسبت به شرايطي كه ميتونه تحمل كنه تصميم بگيره اگه هم اومدين اينجا نتونستين بمونين از طريق سفارت ايران ٢٠روزه ميتونين برگردين سازمان iom هم بليط براتون ميگيره هم ٢٥٠يورو پول ميزاره تو جيبتون اين پول تو بلژيك ٩٥٠ تاست چون بلژيك بري ٣وعده غزايي نون تست با پنير بايد بخورين من ٦تا كشور رفتم المان از همه نسبتا بهتره و الان از پارساله تو چادر منتظر دادگاه اولم هستم
Ali
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
0
4
هركس واقعا هدفش اومدن بود بگه من راهنمايي كنم ولي هيچ موقع يادتون نره رسيدين اروپا يه وكيل خوب روز اول بگيرين حتي مجبور باشين وكيل خصوصي بگيرين مثل من نزديك دوسال الاف نباشين وكيل هايي اينجا هست كه با ٥هزار يورو ٧ماهه پاسپورت ابي المان رو براتون ميگيرن ولي بايد تحقيق كنيد كدوم ايالت خلوته برين اونجا چون المان هر ايالت مستقل تصميم ميگيرن در مورد پناهنجو
پاسخ ها
پانته آ
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۵
سلام عرض شد لطفا بنده رو راهنمایی بفرمایید در مورد گرفتن وکیل و یک کیس مناسب سپاس
رضا
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
0
4
سلام ببينيد هر روز كه تو كشور هاي اروپايي مهاجر زياد ميشه دولت مجبوره كه ماليات رو افزايش بده تا خرج مهاجرها براشون تعمين بشه برا همينم اونايي كه الان تو المان مقيم هستن به شما ها ميگن نياين چون با افزايش مهاجر هم حقوق اونا كم ميشه هم مالياتشون افزايش پيدا ميكنه اروپا سختي خيلي زياد داره از هرنظرم كه فك كنين هست ولي بايد ببينين هدفي كه دارين ارزش اين همه سختي رو داره يا نه بعد راه بيفتين همه جا سختي خودشو داره اگه هدفتون خيلي بالاتر از اين سختيا باشه مطمعن باشين سختي هاش ارزش داره اينجا يا بايد كار كرد صبح تا شب يا درس خوند برا بقيه كارا جايي نداره كه مثلا الاف بگردي يا هرشب با دوستات جمع بشب تا صبح بگي بخندي اينجا برا هرساعت روز بايد برنامه داشت،يا علي
Mahshid
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۰۲:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۲
1
1
سلام من الان پنج ماه المان هستم وضعیت کمپ و غذا افتضاح
Mahshid
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۰۳:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۲
1
2
سلام من الان پنج ماه المان هستم وضعیت کمپ و غذا افتضاح به عرب و افغانی بیشتر ارزش میدن اما مردم المان ندیدم که نشون بدن از مهاجر ها بدشون میاد اما یکجوری نگات میکنن دیگه خونه مستقل نمیدن به کسی دو تا خانواده تو یک خونه همه چی مشترک حقوق ماهی سیصد و شصت میدن اما اینجا تقریبا گرونه همچی مخصوصا لباس پول بخور نمیره تو ده میندازن همرو که دو تا خیابون داره مثل روستاهای شماله ارزش نداره خرج کنی بیای که اینجور جایی زندگی کنی خونه یا اتاق هایی که میدن خرابس توالت حمام اشوزخانه مشترک با عرب و افغانی که با ایرانی ها خیلی بدن اذیت میکنن اینجا خود المانی ها هم مثل خر کار میکنن بس که مالیات وبیمه میدن بعد سالها هنوز پیشرفت نکردن معمولی زندگی میکنن و نارازی هستن ایرانی ها هم که چندین سال اینجان یک زندگی معمولی دارن بعد از شب و روز کار اکه همینقدر تو ایران کار میکردن الان مرفح زندگی میکردن دیگه نمیتونن برگردن چون نمیتونن بیان ایران باز از صفر شروع کنن و کلی دلیل دیگه اینجا اصل چیزی به نام تفریح نیست بخدا ایران هرروز میشه تفریح کرد اینجا همش کار کار کار حتی واسه بیزنس من هاش دو روزتعطیل هم انقدر نیاز به استراحت دارن که تو خونه استراحت میکنن هر روزی که بری بیرون خیابونا خلوته ساعت هشت شب انگار نصف شب هیچ جنبنده ایی بیرون نیست همه سرد بی حال هوا بیشتر روزا بارونی همیشه ابری هوا همیشه مهاجری اینجا انگار اومدی مهمانی خونه کسی خونش قشنگ تر از خونه توه حس خوبی بهت میده اما حس غریبی داری مال تو نیست اینجا احساس راحتی نمیکنی مردمش بد نیستن دانشگاه خوبه کار هست اما اون زندکی که فکر میکردی تو اروپا داشته باشی نیست اینجا شاد بودنتو از دست میدی ایران هر چقدر هم بد باشه باز هم تو خونه خودتی تو وطنتی اولویت با توه دوست دارم برکردم اما حیف که همه چیزمو فروختم و امدم چیزی ندارم که برکردم اونایی که داغ اومدنن وقتی بیان میفهمن که اینجا هیچی نیست خوش گذرنی هم خیلی باشه یک ساله بعدش چی اینجا فقط کااررر کاارررر کاررر
ماريا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۲
0
5
خدمت كساني كه قصد رفتن دارن عرض كنم چون هموطن من هستيد از شمال تا جنوب و شرق تا غرب ايران فرقي نداريد ، اگر زن و دختر هستيد يا اگر خانوادگي ميخواهيد بريد اولا زميني به هيچ وجه نريد هوايي بريد دوما كيس مناسب و قوي داشته باشيد بدون كيس نريد سوما من از همه اطلاعات اونجا هم المان هم اتريش خبر دارم چون خودم اونجا بودم دوستان لطف كردند مطالب جالبي نوشتند كه واقعا خندم گرفت چون خوندم كه المانيها حتي به بچه ها هم ظلم ميكنند ، خيلي ها رفتن و پشيمونن خب عزيز من اگر پشيموني برگرد و حرف ديگه من اينه كه اگر شمايي كه از كاركردن ناراحتي يه عمر توي ايران به خوردن خابيدن عادت كردي همه جاي دنيا كار ميكنند در تلاشند چرا رفتي و ناراحتي از كار كردن ؟ بعدش هم توي هر جامعه اي خوب و بد هست انگ بيخود ب المانيها نزنيد بعدش كمپ اگر تميز نيست اونم دلايل روانشناسي داره كه شمايي كه حرف ميزني خبر نداري اونو من خودم ميدونم ، بعدش هم بجاي گله ها و اينكه غر بزنيد سعي كنيد چهارتا از تجربياتتون رو بگيد كه يه نَفَر مثل من بيام درس بگيرم نه كه فقط ميگيد اينجا جاي عشق و حال نيست و همش كار كار ،، خب ميخاي همش ديسكو ديسكو باشه و دولت هم سرماه حقوقت رو بده ؟ از ما گفتن از شما نشنيدن يا شنيدن ، اروپا كلا جاي درست و قانوني زندگي كردنه و طبيعتا قانون و فرهنگش باما فرق داره يك نسل سختي ميكشه ولي نسل بعد راحت زندگي ميكنن ، موفق و پاينده باشيد هموطنان
مجید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۳
0
1
سلام.
اقا علی مهاجرینی ک در کمپ دورتموند هستند چگون وضعی دارند؟
abtindirbaz
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۵:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۳
0
0
سلام خسته نباشین همه من میخواستم بدونم که چطور میتونم راحت از طریق پرواز برم و برای افراد زیر ۱۸سال چطور شارایت من خودم ۱۶سالمه و میخوا بدون خوانوادم برم ممنون میشم یکی کمکم کنه میخوام برم آلمان
امیرحسین تنها و محمدحسین زاده
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۳
1
1
سلام من 17 ساالمه از اذربایجان غربی ارومیه مزاحم میشم.3نفر از هم محلی های ما که22_23سالشون بود رفتن المان الان پنج ماهه که اونجان میگه اولش سخت بود ولی الان همه چی ردیفه.میگه ایرونی ها رو به زور راه میدن.منم با پسرعمم می خوام برم اونم18 سالشه.من می خوام بدونم چجوری وارد المان بشم از کجا برم بعد رد شدن از مرز ایران کجا برم؟؟؟؟
احسان
|
Germany
|
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۳
0
8
هرکس اطلاعات کافی درمورد آلمان میخاد بیاد من بهش می گم
پاسخ ها
یکی
| United States of America |
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۰
من تصمیم قطعی قطعی دارم بیام ناموسا راستشو بگو
بيژن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
0
2
سلام من داداشم الان سه ماهه المانه و خيلي راضيه.الان كار خاصي نميكنن ميخورن و ميخوابن و زبان ياد ميگيرن.فعلا بايد زبانشون رو تقويت كنن.خورد و خوراكشون خوبه براي بيرون رفتن مشكلي ندارن يه بن خريد لباس هم بهشون دادن.قيمتا هم ارزونه جوري كه با پنجاه يورو ميتوني يه تيپ مناسب بزني.المان رفتن بستگي به ديد خودتون داره دوستان.بشينيد با خودتون فكر كنيدببينيد چي ميخواييد به دست بياريد.شايد تو ايران هم بتونيد.واسه جوونا كه بيكارن و الاف ميگردن المان جاي خوبيه.متاهلا هم نريد خونه و زندگيتون كارتون رو از دست بديد كه بريد المان از صفر شروع كنيد.كسي كه كار داره و خونه داره اشتباهه بياد ريسك كنه،المان واسه كسي خوبه كه از لحاظ فكري و روحي قوي باشه و بدونه كه بايد از صفر شروع كنه،جوونايي هم كه ميرن المان اكثرا تو ايران هم نه شغل داشتن نه سرمايه خاصي.
cloner11
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
0
0
سلام.ببخشید من خیلی در مورد پناهندگی خوندم.چندتا سوال دارم که هیچ کس نپرسید.اگه کسی اطلاع داره جواب بده لطفا...خواستم ببینم برای پناهندگیی تو المان قبل رفنتن چقدر پول لازمه؟باید قاچاقی رفت ایا؟اونجا چی باید گفت که بزارن همیشه بمونی و پناهنده بشی؟اولش حتما میبرن کمپ؟دانشگاهش میشه درس خوند؟اگه میشه به اینا جواب بدین .ممنون.
حامد
|
Turkey
|
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۵
1
2
سلام به همه من خودم با کمترین قیمت هر کس خواست ردش می کنم
پاسخ ها
میثم
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۴۷ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۴
سلام لطف کن بگید مبلغ وبه چه صورت
مچکر
حامد
|
Turkey
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۵
0
0
سلام به همه من خودم با کمترین قیمت هر کس خواست ردش می کنم من تو ترکیه هستم مخصوصا ایرانی های عزیز رو که عاشق همشون هستم
حامد
|
Turkey
|
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۵
0
2
بچه ها به حرفای این و اون اهمیت ندین هر کس دوست داره حتی مشاوره هم بدم بهش شماره ایران دارم شماره ترکیه هم دارم البته تو تلگرام و واتساپ میتونم کمکش کنم
پاسخ ها
رهام
| Turkey |
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۲
سلام میتونید برای رفتن به المان راهنمایی کنید ؟
ممنون
آیلین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۶
0
3
سلام دوستانی که می خوان راهنماییمون کنن خوب شماره ای چیزی بذارن لطفا.بدون شماره ای یاامیلی آخه چطور می خوایدراهنماییمون کنید؟
ولی اینایی که گفتن نمی شه کمکتون رو بنویسید تا ببینیم .
گمنام
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۴:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۷
0
4
سه هفته هست از شهر سالزبورگ اتریش برگشتم ایران باور کنید نمیارزه با این همه خطر برید اخرشم پشیمون شی برگردی ایران از نظر من تنها تفاوتی که من دیدم اینه که مردمش به هم احترام میزارن و تا اخر ماه جیبشون خالی نمیشه البته پس اندازی در کار نیست فقط بخور و نمیر منم از ایران قاچاق خارج شدم و با کلی خطری که کردم الان برگشتم ایران و 15 میلیون تومنم هم پرید و فقط پشیمونیش برام موند نکنید این کارو که خیلیا دارن برمیگردن
ناشناس
|
United States of America
|
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۷
0
0
سلام آیلین چطوری بریم
Maryam
|
Germany
|
۱۷:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۷
0
9
سلام به همه ی دوستان چه در ایران و چه در آلمان
دوستان من 1 ماه اینجام و تازه خودم می خوام پناهنده کنم.کشور خوب تمیز و مردم خوب و مهربونی هم داره.سختی اینجا زبان بلد نبودنش که ما بهش میگیم غربت.من واسه تحصیل اومدم هدف خاصی دارین بیاین.شرایط خوب به طبع از هر لحاظ بهتره اینور.باز خودتون باید با قاطعیت تصمیم بگیرین.کسایی که تازه اومدن آلمان و میگن خوب نیست دلیلش عادت نکردن و نا آشنایی محیط و دلتنگی و..... از این چیزاس.نمی گم سخت نیست هست اما اگه به آینده و خودتون و بچه هاتون فکر کنین می بینین ارزششو داره
ناشناس
|
United States of America
|
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۷
1
4
سلام به دوستانی که میخواهن بیاین المان هر کی میتونه این شرایط زیر رو تحمل کنه یا علی بگه بیاد المان
1/ تحمل کمپ
در کمپ به مدت نامعلوم با تمام قشر علل خصوص ادمهای افریقایی ان هم دزد و ادم کش
مکان کمپ فکر نکنید که تو شهر هستید خیلی از رفیقام تو دهات دارن زندگی میکنن اینو میگم واسه بچه شهریا که به دهات عادت ندارن و خیلی هاشون تو دامداری زندگی میکنن خدایش و از شهر بیرونن و اجازه بیرون رفتن از کمپ هم ندارن
2/ در مورد غذای کمپ بگم که واقعا افتضاحه چیزی که ادم نمیتونه بخوره دارم میگم ادم حالا حسابش کن کاشکی میتونستم واستون عکسی از غذا بزارم
3/ یه حقوق ناچیزی که حتی به نصف ماه نمیرسد و جنسا گرونتر از حقوقن
4/بالای این همه سختی بحث نژاد پرستی
همه المانیها بور هستن و کسی که مهاجرن مثل یه افغانی در ایران میونه و از مهاجر بدشون میاد اقایون وخانما اصلا فرق نمیکنه که ایرانی باشی یا هر جایی از کشور دیگه باشی اسمت روشه مهاجر و از قیافت میشناسنت و دیگه نمیتونم بیشتر از این توضیح بدم چون خودم در ایران فکرم در مورد المان یه چیز دیگه ایی بود و چیز دیگه ایی در اومد و سخت پشیمونم
مجتبی زمان
|
Austria
|
۱۸:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۹
0
2
سلام و عرض ادب به همه
تصمیم مهاجرت خیلی مهم و بزرگه خواهشن عجولانه تصمیم نگیرید شرایط همیشه اونجوری نیست که شما برنامه ریزی یا پیشبینی میکنید بنظر من باید راجب سختی مهاجرت هرچی میدونی اون سختیارو به توان دو برسونی.البته اهداف برای مهاجرت فرق میکنه مهاجرتم یه زندگی باهمه مشکلاتش یکسری مزایا داره که شما هم تو مسافرت و هم تو اقامت به تجربیات بزرگی میرسی که شاید تو صدسال زندگی نرسی.مهاجرت سوای اینده که چه چیزی میخواهی بدست بیاری باید به این موضوع هم فکر کنی که چه چیزهایی از دست میدی.زندگی در ایران اگه موفق نباشه تو المانم به موفقت نمیرسه اینو باور کنید و خودتونو گول نزنید.تو ایران کسایی هستند که تو زندگی کمتون میکنن ولی تو المان اینطور نیست.اول یه مسافرت با پول کم به مدت سه ماه به یکی از شخر های ایران برید زندگی کنید دنبال کار بگردید درس بخونید زبان کار کنید اگه تونستید موفقیت پیدا کنید اونوقت مهاجرت کنید.البته که مهاجرت سه ماه ده ماه نیست بلکه بقیه عمرتونه و اگه هر وقت پشیمون بشی بیشترین ضررو کردی که هیچ وقت جبران نمیشه.خدا حافظ همتون دوستان
عسل
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۳۰
0
0
سلام وقت بخیر.اونایی که راه بلدن و کار بلد لطفاشماره بذارن.سپاسگزارم
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۵:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۳۰
1
2
سلام آبجی داداشای گلم
من چند ماهی هست چندتا از دوستام میگن هوایی بریم 20 تومن هزینه میگیرن نصفشو وقتی رسیدی میگیرن.چند سالی تو کمپ هستن زبان یاد میگیرن خورد و خوراکم میدن و جای خواب تا تکلیف مشخص شه و دادگاه بزارن و پناهندگی بدن یا ندن ولی به هیچ وجه پناهنده سیاسی نشید چون میگن بعد دیگه محاله بتونید رنگ ایرانو ببینید حداقل پناهنده اجتماعی بشید.خلاصه که من اینجا بیکارم دیپلمم دارم دنبال کار هم هستم که 90 درصد شغل ها اینجا بین 800 تا 1200 حقوقشه یه کار معمولی .درسته نمیشه شاید تا اخر عمر ماشین بنز خرید خونه جکوزی دار خرید ولی میشه یه ماشین معمولی خرید و میشه یه خونه کوچولو خرید یا یه خونه توپ اجاره کرد.اونایی که سربازی رفتن میدونن غربت سخته و آدم و دیوونه میکنه پس افرادی که شدید وابسته و احساساتی حستن به خصوص به مادر پدر رفتنشون اشتباه بزرگیه.آدمی زاد مگه قراره چقدر عمر کنه که بخواد اینطوری خودشو اذیت کنه به اون خدای بالا سرم من همه شرایط واسه رفتنم فراهمه الان ساعت 04:57 دقیقه صبحه تمام پیامای دوستان رو از بالا خوندم و 90 درصد از شرایط بسیار سخت میگفتن.من نمیگم آلمان بده هیچ کشوری بد نیست .اما ما ایرانی ها احساسات شدیدمون کار دستمون میده تمااااااااام کسایی که رفتن اونور ته تهش غربت و دوری عذاب روحشون هست و خواهد بود تو برنامه بفرمایید شامم خودتون باید دیده باشید همشون از غربت میگفتن.حالا خلاصه کلام (زمینی که خودکشیه رفتن) اما من شرایطم جوره برم همه راهشم وارد شدم 20 میلیون هوایی خیلی راحت سختیش کمپ و بعدشه ....آلمان همین بغل نیست که یکی از عزیز هاتون زبونم لال اگر ایران مشکلی واسش پیش اومد حالش بد شد بتونی تاکسی بگیری بیای پیشش نه عزیز شاید زبونم لال اگر حالش رو به بدی رفت و فوت شد مراسم سالش هم نتونی حضور پیدا کنی.هیچ کشوری مثل ایران نیست واسه پول در آووردن فقط 1 توکل بخدا 2 همت 3 زرنگ باشیم 4 تلاش 5 داشتن هدف.به قول پدر بزرگ من خواستی راحت باشی و تن پرور باشی باید بری سینه قبرستون هر کاری اولش سختی داره .ایشالا هر کسی رفت المان یا هر کشوری یا موند ایران موفق باشه .یاد خدا .دعای پدر مادر .تلاش خودمون .بعدش آسایش و راحتی
یاحق
حمید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۳۰
0
0
سلام کسي هست که راه بلد باشه؟
حمید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۳۰
0
0
سلام کسي هست که راه بلد باشه؟لطفا ی شماره بذاره.
البته که شماره نمی شه راه حل رو بنویسه
امیر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۳۱
0
0
چند ماهی هست چندتا از دوستام میگن هوایی بریم 20 تومن هزینه میگیرن نصفشو وقتی رسیدی میگیر میشه یه شماره ای هم به ما بدید که باهاش تماس بگیریم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۳۱
0
0
ایشالا همه بتونن برن
حمید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۳۱
0
0
سلام روز بخير۰من 23سالمه و تصميمما گرفتم مهاجرت کنم به آلمان اما اطلاعات کافی در زمینه مهاجرت وپناهندگي را ندارم.خواهش میکنم اگه کسی میدونه چیکار باید کرد و چجوری رفت به من کمک کنه۰اينايي که میگن هر کس کمک میخواد بیاد ما کمک میکنیم هیچ شماره یا آدرس ایمیلی چیزی نذاشته۰
حمید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۳۱
2
0
سلام روز بخير۰من23سالمه و تصمیم گرفتم مهاجرت کنم به آلمان اما اطلاعات کافی در زمینه مهاجرت وپناهندگي را ندارم.خواهش میکنم اگه کسی اطلاعات کافی داره به من کمک کنه. شماره که منتشر نمی شه ی کامنت بزاره تا بخونم
ارتمیس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۱
0
1
سلام دوستان تا اونجایی که من شنیدم میگن مرزو بستن ودیگه پنانده قبول نمیکنن
ناشناس
|
Germany
|
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۱
2
9
سلام به همگی.حمید هستم.من یک مهندس برق هستم 35سال زندگی کردم در ایران.هر روز زخم زبون هر روز نیش مردم ازاری.کار دولتی که بماند.مالیات میدادیم داخل قبضها.خدمات نمیگرفتیمانقدر اذیت کرد تا مجبور شدیم از ایران هم فرار کنیم.نمیخوام بگم المان خوب یا بد.اما زخم زبون نداره.نیش نداره.همه را به یک چشم نگاه میکنن.بیمه شدیم.بچه هامو بردن مدرسه.اما ایران از مدرسه بیرون میکرد.هر روز به یک بهانه.چند تا از دوستان ایرانیم هم با ما امدن.الان راضی راضین.ادمهای سبکی نیستیم می خواییم خدمت کنیم خدایا کمک کن از راه حسینت فاصله نگیریم.وخدایا از باعث بانی این مهجرت ماها نگذر
abtindirbaz
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۴
1
3
سلام من میخوام تا ۲،۳ماه دیگه برم آلمان و میخوام یه همراه داشته باشم کی با من میتونه بیا خوش حال میشم
بهم امیل بزن
حمید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۶
0
0
سلام چطوری با شما مرتبط باشم؟
حمید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۶
0
0
آبتين ديرباز۰سلام چطوری میتونم با شما ارتباط برقرار کنم؟
علیرضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۷
1
5
دوستان عزیز من چند سالی آلمان و سایر کشورهای اروپایی بودم. تمام مطالب بالا رو هم خط به خط خوندم. کلاً تو کسایی که خودم تو اروپا باهاشون صحبت کردم و کسایی که بالا نظر دادن دو گروه مشخصن: 1. کسایی که میگن عالیه و 2. کسایی که میگن بده نیاید و .... با تجربه فهمیدم کسایی که تو ایران ولگرد بودن، بیکار و بیعار بودن، دستشون تو جیب اینو اون بود، لاقید بودن، لات بودن، مشکلات شدید اجتماعی داشتن و در کل علاف بودن رفتن آلمان و دیدن که اونجا بخاطر مقررات صحیح اجتماعی دستو بالشون بسته شده، دارن پول لافتی هم میگیرن ولی چون نمی تونن به اون بی بندوباری های اخلاقی و اجتماعی سابقشون دست پیدا کنن و باید قانونمند رفتار کنن الان ناراضین و میگن بده و ملت نیاین و اون دسته ای که تو ایران هم مطیع قانون بودن، سخت کوش بودن، جزو نوابغ درسی و ورزشی بودن و خودشونو با هر شرایط جدید و محیطی وفق می دن، اونجا دارن خوب درس می خونن، کار می کنن و ورزش می کنن. همه چی هم دارن. اروپا و مخصوصاً آلمان جای جماعت مفتخور و نمک نشناس نیست. حالا ببینید شماره شما یکه یا دو، بعد تصمیم بگیرید که برید یا بمونید. پیروز و پاینده باشید.
حمید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۹
0
0
سلام ۰روز به خير۰ما چن نفری هستیم که تصمیم گرفتیم پناهنده ی آلمان بشيم۰ خواهشا یکی که وارده از اول توضیح بده ما باید چیکار کنيم۰
Habib
|
United States of America
|
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۰
0
0
سلام,آبتین جان,منم قصدرفتن به آلمان رودارم خوشحال میشم همسفرداشته باشم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۰
2
0
سلام خاطره هستم 16کرج من میخوام یکی از اروزهامو بگم ی وقتی من عاشق آلمان بودم یعنی شب و روز فقط فکرم آلمان بود اما الان خداروشگر میکنم ک نرفتم نمیدونم خوبه یانه ولی برای هم وطنان گلم اروزم مندم ک تو هر کشوری باشد موفق وخوشبخت سربلند باشد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۰
0
1
سلام آقا حبيب۰اينجا که چیزی منتشر نميشه۰اگه فاميلي و شهر و خیابان محل زندگی تونا بنويسين میشه شمارتونا پیدا کنم تا با هم همسفر شیم مچکرم۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۱
0
1
سلام دوستان.
منم خیلی دوس دارم برم اروپا خصوصا المان.
اما چون دخترم نمیدونم سرنوشتم چی میشه. من کارشناسی مدیریت جهانگردی دارم.
بنظرتون برم منو قبول میکنن؟ و من میتونم مشغول ب کار شم؟
لطفا راهنماییم کنید
Masoud
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۴:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۲
0
2
Lpمن دارم ۱۲ روز دگ میرم داداشمم ک نزدیک هفت ماهه اونجاست ب منم گفته ک برم خیلی هم راضیه اونا ۱۲ نفر بوذن ک رفتن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۲
0
0
سلام اقا مسعود میشه ایمیلتون رو بهم بگی کار مهمی باهات داشتم ممنون میشم باهات همسفر باشم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۳
0
3
عزیزانی که قصد مهاجرت دارن.بیاین یه اکیپ شیم بریم.من تقریبا همه راه واسه اقدام کردن رو بلدم.
ادریس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۳
0
1
سلام ۰شمايي که فرمودين بیاین اکیپ تشکیل بديم۰ من و دوستم قصد رفتن داريم۰خوشحال میشیم به شما بپيونديم۰ چطوری به شما ملحق شيم۰لطفا بنويسين ۰ممنون
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۳
0
1
سلام شما ک میگید اکیپ تشکیل بدیم منم با شما میام چجوری باهات در تماس باشم لطفا راهنمایی کن ممنون میشم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۴
0
0
اینجا نه میشه ایمیل گذاشت نه تلفن.....چه جوری در ارتباط باشیم؟
ادریس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۴
1
0
سلام روز به خير۰دوستاني که حاضرین یه اکیپ تشکیل بديم ؛اگه اسم و فامیل و آدرس محل زندگيتونا بنويسين میتونم شماره تلفن همراهتونا پیدا کنم۰نيازي نیست آدرس کاملا دقیق باشه۰اين تنها راهه۰منتظرم ممنون۰
پیمان منصوری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۴
0
0
سلام من دوستم رفته آلمان دارن ماهی 1500به پول ایران بهش میدن میگه همه چیزش خوبه فقط مشکلش دل تنگيه آیا درسته
آلمان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۴
0
0
سلام دوستانی که قصد خروج از کشور را دارند به مقصد المان (لطفا کسایی که واقعا میخوان برن فقط پیام بدن ) که بتونیم یه اکیپ جمع کنیم بریم راه یه قاچاق بر مطمعن سراغ دارم بیست ومن میگیره زمینی بدون خطر میبره المان اگه کسی واقعا میخواد پیام بده تو تلگرام فقط .دوستان پولیم که میخواین بدین او نمیگیره پول پیش صراف خودتون میمونه تا هر کشوری که رد کردین زنگ میزنین پولو ازاد میکنین. خیالتون راحت باشه امن امنه خودم قصد رفتن دارم
پاسخ ها
رهام
| Turkey |
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۲
لطفا پیام بدید برای رفتن ممنون میشم
maryam
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۴
2
0
من یه زن مطعلقه هستم با یه پسر شش ساله تو شهرستان
واقعا دیگه خسته شدم همه دنیا فقط یه ذره بین گرفتن دنبال من
حتی با پلیس درگیر شدم ...
از شهر و کشورم بیزار شدم دلم میخواد برم اما نمیدونم کجا و چطور باید برم
تجربه تلخ
|
Germany
|
۰۶:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۵
3
5
من الان ٦ماه المان هستم هنوز تو كمب هستم مغزم تركيد تا تصميم بركشت به ايران را كرفتم رفتم سفارت هزاران ايراني رو
ديدم كه ميخوان خودشون رو ديبورت كنن تازه برا بركشت هم سرنوبت هست اينقددرخواستها برا بركشت زياد خوب فكركنيد...اينجا ميلياردر هم بشيد باز خوش نيستيد ،يه مترجمه ايراني داريم ٨سال اينجاست ماشين BMW داره خونه و...
يه روز اومد بهم كفت يه عكس ميندازي برام نزديك ١٠عكس انداختم براش كفت باور ميكني كسي رو ندارم كه برام عكس بندازه تصميم باخودت هستن من ايرانيم وهم وطنام رو دوست دارم هرجاي كه باشن فقط به جان خودم اين ور از دور خوبه هركي باور نداره بياد
عرفان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۷
1
0
سلام من عرفانم17سالمه
كسايي كه ميخوان بيان المان
افشین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۷
0
1
اون کسی که هوایی 20 میلیون راه داره با من تماس بگیره
Pardis
|
United States of America
|
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۷
0
0
سلام..من که آخر نفهمیدم وضعیت اونجا چطوره بعضیا میگم خوبه بعضیا میگن نه اصلا وضعیت خوبی نداریم اینجا.
Pardis
|
United States of America
|
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۷
0
0
سلام..من که آخر نفهمیدم وضعیت اونجا چطوره بعضیا میگم خوبه بعضیا میگن نه اصلا وضعیت خوبی نداریم اینجا..خواهشا کسایی ک میگن وضعیتمون خوب نیست حرف الکی نزنن چون اگه واقعا ناراضی هستین مجبور نیستین بمونین اونجا و میتونین برگردین دست از این دروغ هاتون بردارین فقط به فکر منافع خودتون هستین..خجالت داره
میثم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۸
0
1
کسی که فکر مهاجرت به سرش میزنه باید چپش پر باشه چ از نظر مالی چ از نظر تحصیلی وگرنه میری اونجا عملگی میخای کارگری کنی وایسا تو مملکت خودت کارگری کن اونا ک میرن با شرایط افتضاح و تعریف میکنن روشون نمیشه بگن اشتباه کردن
حسین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۹
0
0
سلام. معلوم نیست کی راستشو میگه کی دروغ میگه هیچی معلوم نیس. همه یه حرفی میزنن...
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۹
0
2
وضعیت اونجا اینطوری هست : ابتدا 1 هفته تا 2 هفنه در کمپ اولیه - بعدش کمپ ثانویه که معلوم نیست شما رو بندازن تو ورزشگاه یا سالن ورزشی و اگر خوش شانس باشید یه خونه با چند نفر که اکثرا غریبه هستن میدازن که آشپزخونه و حمام و توالتش مشترک هست - یه پول هفتگی میدن برا خرید خوارک که سر ماه میشه 150 یورو - حق انتخاب شهر محل زندگی ندارید - کلاس آموزش زبان باید برین - و تا زمان مشخص شدن تکلیف پرونده شما باید اونجا بمونید - این پروسه ممکن 2 سال به بالا طول بکشه - تهیه کیس مناسب و توجیه کننده جهت گرفتن اقامت - حالا حساب کنید ارزش دارد یا نه ؟؟؟؟
ابوالفضل
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۹
0
0
بچها من و پسرداییم هم برنامه داریم بریم و یه مدتیه فقط داریم اطلاعات جمع میکنیم،یه دوستم توی آلمانه و میگه مرزهای آلمان روبستن،وگفت اگه چندنفر بشین نفری 23 میلیون ازتون میگیرن ومیارنتون آلمان،درکل الان وضعیت اصلاخوب نیست و بنظر من اول باید یه کیس خوب ردیف کنین بعد برین،که لااقل اینهمه سختی میکشی بتونی اقامت بگیری!
ادریس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۹
0
0
سلام روزبخير۰دوستاني که ميخواستين یه اکیپ تشکیل بدين۰دوست من مخابرات کار ميکنه اگه اسم و فامیل و نام پدر و شهر محل زندگيتونا بذارين اون میتونه شماره هاتونا برام پیدا کنه تا ازطریق تلگرام باهاتون مرتبط بشم و اکيپمونا تشکیل بديم۰لطفا این مشخصاتا بنويسين ۰
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۹
0
0
الان چطوری میشه باهم در ارتباط باشیم تا یه اکیپ درست کنیم .اگه کسی راه حلی داره زود مارو در جریان بزاره ممنون
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۹
0
0
من الان در ارومیه هستم شهر نوشین شهر خیابان امام.محمد رضا ابراهیمی
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۹
0
0
منتظرم
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۰
0
0
اقا ابولفضل چطوری میتونم باهتون در تماس باشم . ممنون
مهرداد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۰
0
0
سلام۰دوستاني که اکیپ تشکیل دادين منم باشما میام شماره منم پیدا کنين۰مهرداد افشاری اصفهان شهرستان فریدن خیابان حافظ
ابوالفضل
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۰
0
0
اهل کجایی؟
پاسخ ها
حسین
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۶
سلام داداش من هم هستم نمیدونم بعد از تحصیل چه کار کنم اگر میخوای برین منم هستم
ناشناس
|
Austria
|
۲۱:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۰
0
0
سلام من ۵ ماه پیش المان بودم و اثر انگشت از من گرفتن بعد برگشتم اتریش و تا این لحظه وین بودم ۴ بار دادگاه رفتم و بعد حکم برگشت به المان صادر شد این هفته قرار شد با پرواز برم هامبورگ یه دختر ۱۱ ساله هم دارم که با هم اومدیم .ایا کسی اطلاع داره وضعیت ما چه جوری میشه
علی
|
United States of America
|
۰۳:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۱
0
0
المان خیلی خوبه با وضعیت که اینجا هست رفتنش بهتره
علی
|
United States of America
|
۰۳:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۱
0
0
المان خیلی خوبه
ادریس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۱
1
0
سلام محمد جان۰داداش من نتونستم با این مشخصات شما تا پیدا کنم خیلی عذر میخوام که بیخودی اميدوارت کردم۰شرمنده داداش
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۱
0
1
سلام هموطنان گرامي۰هيچ راهي برا پیدا کردن هم نداریم به جز دوراه:یکی اینکه بريم شماره منزل و شماره همراه که هردوبايد به اسم خودمون باشه را تو مخابرات بگیم ثبت صدوهجده کنن تا زنگ بزنیم صدوهجده شماره همديگرابگيريم و باهم مرتبط شيم این ي راه و راه دیگه اینکه همه کسایی که واقعا حاضرن ی اکیپ تشکیل بدیم همینجا خودشونا معرفی کنن تا تو تاریخ مشخصی ی قرار بذاریم من خودم اهل اصفهانم قرار تو هر جای ایران باشه میام ۰غير از این دوتا هیچ راهی متاسفانه وجود نداره۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۱
0
3
سلام
اکثر حرفارو خواندم بازم سر حرف خودم هستم.مهاجرت به خصوص از طریق پناهندگی احتیاج به دل گنده داره.مسلماً اگر وابسته به خانوادتون هستید یا اگر عرق ملی دارید مهاجرت خوب نیست براتون.اما روی صحبتم با اون دسته از افرادیه که از ایران رفتن و اصرار دارن خارج از ایران فقط بدبختیه...بدبختی همه جا هست...1.خواه ناخواه 3سال "شرایط سخت" کمپ و دوری رو باید "تحمل" کرد...هیچ چیزی به راحتی به دست نمیاد.2.هدف آدما از مهاجرت متفاوته...پس "هدف" خودتون رو قبل این کار مشخص کنید.3.ما ایرانی ها به بی قانونی عادت داریم...اگر "قانونمند بودن" رو دوست دارید شرایط براتون راحت خواهد بود.4.دنبال پولهای بی سر و تهی که بعضیا تو ایران در میارن نباشید...دنبال "گذران زندگی با کیفیتی که خودتون میسازید" باشید.
*اونایی که گفتین گدایی تو ایران بهتر از زندگی تو آلمانه:پاشو بیا،یا برمیگردید پیش خانوادتون یا گدا میشید که بازم بهتر از اونجا بودنه.
*اونایی که میگن وضعیتشون مثه افغان های ایرانه:افغانها مهاجرانی هستند به ایران،ما بهشون بی احترامی میکنیم...افغانی ها تو ایران میرن سر ساختمون ،اما همه جای دنیا آدمهای موفقین از طبقات بالای اجتماع . قرار نیست مهاجرت کنید به کشور غریب و روز اول پشت میز ریاست بشینید..دست در برابر دست.
****نمیگم خودتون مهاجرت رو امتحان کنین ولی تحقیق کنید زیاد،با 100تا نوشته قانع نشید؛من آدمی رو میشناسم تو آلمان که خونه داره ماشین داره سر کار نمیره و 1سال که ازدواجکرده و بچه دار شدن همسرش شاغل نیست هنوز با سن 35 داره درس میخوونه تفریحاتشونم به راه اما مثل بیشتر ایرانی ها اینقدر بخیل که وقتی بهش زنگ زدیم گفتیم میخوایم بیایم گفت اینجا بدبختیه ما بیچاره ایم ما داریم مالیات میدیم ما روو به انقراضیم و برای چند وقت غیب شد.****
پ.ن:من و همسرم سر کار میریم با حقوق معمولی و البته حداقل،تو خاک وطن، کنار خانواده های متوسط رو به بالا "ولی جرات نداریم حرف بچه بزنیم یا درس بخوونیم یا خونه یا ماشین دلخواهمون...
نتیجه اخلاقی:کیفیت زندگی هرآدمی بسته به تلاشی هست که میکنه ...
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۱
0
1
برگردید ای انسانهایی که اونجا دارین پرپر میشید.یک کمی هم بزارید این دسته ای که تو ایران هستن و میخوان برن بهشون بد بگذره.ایرانی ها چه تو کشورشون باشن بخیلن و سر جای پارک و نوبت نانوایی دعوا میکنن...چه اون سر دنیا ...جا برای همه هست...فقط ترتیب صف رو رعایت کنید.
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۱
0
0
سلام ۰کيا میان ی اکیپ تشکیل بدیم بالاخره؟
ابوالفضل
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۲
0
1
دوستان من یه پیشنهاد دارم، من یکی از دوستام آلمان هست،بهش میگم یه گروه توی تلگرام درست کنه،من شمارشو همینجا میذارم،بعد شما شماره هاتون رو بفرستین براش همگی بریم تو گروه تلگرام،بهتر نیست اینطوری؟؟؟
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۲
0
0
یه راه دیگه هم هست و اون شماره های تماسمونو به حرف بنویسیم تا باهم در ارتباط باشیم برای تشکیل یه اکیپ
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۲
0
0
من هستم برای یه اکیپ
امیر
|
Germany
|
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۳
0
0
هرکی نره ضرر کرده منم دارم پولامو جمع میکنم برم
احسان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۳
0
0
من که میرم آدم سختی هستم کل زندگی مو گذاشتم درس خوندم و کار کردم الان هم اومدم دو ساله در قشم حسابدار یه شرکتی هستم با چندر غاز حقوق که کفاف کرایه خونمم نمیشه فقط منتظرم تیرماه نوبت دفاع پایان نامم بشه مدرکم رو بگیرم برم
خدمت اونایی هم که میگن اونجا باید از صفر شروع کنی الان من یه چیزی از صفر هم اونور ترم البته نتها من بلکه بالای 60% هم سن و سال های من که فوق لیسانس دارن
اکیپ خاستین تشکیل بدین منم هستم
shaho
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۳
0
1
سلام
من دوستم چهار ماه پیش رفت آلمان که به ترتیب راه مرز هارو گفت استانبول ازمیر یونان مقدونیه بعد و بعد و آلمان که مبخواست بره بلژیک چون سه روز بیخوابی کشیده بود تو اتوبوس گفت یا تو قطار که همه پولاشو زدن و نتونست بره بلژیک و تو آلمان موند
ماهی نزدیک چهارصد و هفتاد یورو بهش میدن که به صورت هفته ای هستش
یه مدت تو وایبرو لاین باهم حرف زدیم که دنبال یه کیس بود خلاصه گفت جور شد الان ازش بیخبرم ولی دوست خیلی خوبی بود
سیگار اونجا پاکتی بیستو پنج یورو هستش که چند ماهه سه بار سیگار کشیده ....
تو کمپ خودشون غذا و محل استراحت و همه چیز بهت میدن ولی بستگی به خودتون داره
اون با هفت میلیون رفت تا پایان کمپ زندگی خوشی نیست ولی بعد از اون معلوم نیست که چطور باشه
من خیلی دوست دارم برم ولی به خاطر خونوادم نمیتونم زندگی خیلی سخته
الانم فکر کنم مرز بسته باشه کسی رو قبول نمیکنن مگر اینکه معجزه ای صورت بگیره
اروین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۳
0
0
باسلام ،یه سوال داشتم،شما چطوری میگید نمیشه شماره همدیگرو داشته باشیم؟
اروین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۳
0
0
باسلام ،یه سوال داشتم،شما چطوری میگید نمیشه شماره همدیگرو داشته باشیم؟
ابوالفضل
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۴
0
0
بابا یکی توی تلگرام یه گروه بسازه لینکشو بذاره همینجا تا باهم درارتباط باشیم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۴
0
0
خوب
حمید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۴
0
0
سلام ۰منم خوشحال میشم به اکیپ شما ملحق بشم
مريم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۴
0
1
من يه دختر مجردم
خيلى دوس دارم برم اونقدرى كه دارم زبان آلمانى ميخونم بااينكه هيچكى رو اونور ندارم
البته خيلى يادنگرفتم ولى ميتونم به طرفم مفهومو برسونم
راستش من شنيدم تو كمپ هيچ امنيتى واس خانوما وجود نداره
واس همين تا حالا هيچ اقدامى نكردم فقط آرزوشو تو دلم دارم
كسى ميتونه بگه آيا راسته و واقعا توى كمپ هيچ امنيت و قانونى واس خانوماى تنها وجود نداره؟؟؟
مريم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۴
1
0
من يه دختر مجردم
خيلى دوس دارم برم اونقدرى كه دارم زبان آلمانى ميخونم بااينكه هيچكى رو اونور ندارم
البته خيلى يادنگرفتم ولى ميتونم به طرفم مفهومو برسونم
راستش من شنيدم تو كمپ هيچ امنيتى واس خانوما وجود نداره
واس همين تا حالا هيچ اقدامى نكردم فقط آرزوشو تو دلم دارم
كسى ميتونه بگه آيا راسته و واقعا توى كمپ هيچ امنيت و قانونى واس خانوماى تنها وجود نداره؟؟؟
پاسخ ها
محمد رضا
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۹
سلام.من هم دقیقا شرایط شما رو دارم.البته به قصد کشت دارم زبان آلمانی می خونم.اگه مایل باشید با هم ارتباط داشته باشیم.اهل ارومیه.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۴
0
0
بچه ها عالیه
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۴
0
1
ما تو تلگرام یه گروه زدیم و ظرفیت اکیپ بزودی تکمیل میشه و طی یه ماه ایند شاید حرکت کردیم هرکی خواست میتونه شمارشو به حروف فارسی همین جا بنویسه تا ادش کنم .
حمید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۴
1
0
سلام ۰دوستاني که مايلن ی اکیپ تشکیل بدیم تشریف بیارن به گروه پناهندگان تو تلگرام.
Farshid
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۴
0
0
سلام دوستان... منم قصدم رفتن ب آلمان... اما نمیدونم چطور و از کجا باید شروع کنم...لطفا راهنمایی کنید
Farshid
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۴
0
0
سلام دوستان... منم قصدم رفتن ب آلمان... اما نمیدونم چطور و از کجا باید شروع کنم...لطفا راهنمایی کنید
Farshid
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۴
0
0
پایه گروهم...هرکیم میگه اونجا افتضاحه و مردمش باما بد رفتارن مثل چی داره دروغ میگه
حمید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۵
0
0
سلام دوستان۰اينجا حتی لينکم منتشر نميشه۰کسايي که حاضرن ی گروه تشکیل بدیم خودشونه معرفی کنن تا ی قرار تو ی مکان و تاریخ مشخص بذاریم و همديگرا ببينيم
حمید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۵
0
0
سلام دوستانی که مایلم ی اکیپ بشیم بیاید تلگرام
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۵
0
0
ی قرار تو سی و سه پل اصفهان برای تشکیل اکيپ چطوره؟کسانی که با این ایده موافقن همینجا خودشونا معرفی کنن تا ببینیم چند نفريم تا تاریخ وساعتشم مشخص کنيم۰
Farshid
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۵
0
0
من پایه ام... واسه تشکیل اکیپ... اما بهم بگید.دقیقا چقد پول باید جور کنیم...وکدوم مسیر میخواین برین؟
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۵
0
0
من ارومیه حضور دارم . کسی هست از ارومیه یا شهرستانهای اطراف
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۵
0
0
س دوستان عزیز من مدتی پیش قصد رفتن داشتم اینقدر با خودم یکی بدو کردم تا که راه ها بسته شد ایا اعلان امیدی به رفتن هست تا سالم برسی المان از دوستان خواهشمندم که راهنمایی کنن
ناشناس
|
Germany
|
۰۷:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۶
0
2
سلام. من الان 6 ماه آلمانم ناموسن کسی نیآد پشیمون پیشه...
Farshid
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۶
0
0
کسی پشیمون میشه ک ۱-اینجا زندگی راحت داشته باشه ۲- براش فرقی نکنه چی داره میگذره اطرافش... خودمو میگم..نمیتونم همینجور وایسمو بعدها حسرت بخورم..
Farshid
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۶
0
0
کسی پشیمون میشه ک ۱-اینجا زندگی راحت داشته باشه ۲- براش فرقی نکنه چی داره میگذره اطرافش... خودمو میگم..نمیتونم همینجور وایسمو بعدها حسرت بخورم..
امید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۶
0
1
سلام دوستان۰به نظر می رسه تعدادمون برای اکیپ کافی وعاليه ۰هرچه زودتر بیاین قرار بذاريم۰منم اصفهانيم قرار هرجا باشه ميام۰مثلا شهر فلان مکان فلان تاریخ فلان۰ازساعت فلان تافلان۰اينجا ن شماره ن ایمیل ونه حتی لینک هیچکدوم منتشر نميشن۰زود باشین نظر بدین اگه ايميلاتون نمیاد دوباره بفرستين۰اين ی فرصت استثناييه بچه ها۰من میگم قرار تو تبریز باشه خودمم از اصفهان حرکت ميکنم۰جمعه همگی اونجا باشن۰مکانشم خودتون مشخص کنيد۰مکان باید ی جای مشهور باشه تا همه راحت پیدا کنن۰براي مثال فلان قسمت فلان بازار بالاخره کسایی که ی مکان وايسادن و جایی نميرن معلومه منتظرن و جز اکيپن۰همين راهشه بچه ها۰لطفا نظرات خودتونا اعلام کنيد
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۷
0
1
سلام دوستان۰من با نظر آقا امید موافقم چون واقعا هم هیچ راهی برای ارتباط برقرار کردن نداریم ۰اين نظر خوبیه ۰لطفا هر کی حاضربه بیاد نظر بده تا مکان تاریخ و مکان دقيقشم مشخص کنیم ممنون
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۷
0
0
منم هستم دوستان
امید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۷
0
0
سلام ۰من مهدی و این جناب ناشناس تا حالا شدیم سه نفر۰دوستاني که موافقن ی قرار بذاریم زودتر خودشونا معرفی کنن و نظر بدن راجع به قرار۰
فری
|
Germany
|
۲۱:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۷
0
1
دوستان من نمیگن نرید هر کس باید شرایطو بررسی کنه اما اگه واقعا واقعا واقعا قصدشو دارید و بالا پاییناتونو کردید پیشهنادم اینه پناهنده به این روش نرید چون واقعا الان المان پر پر شده و چندین سال بدجور بلاتکلیفید و ایرانم نمیتونید برگردید به سادگی دیگه تا چندین سال متمادی سعی کنبد برید زبان المانی یاد بگیرید فشرده لاقل تحصلی برید تا سطح b2 باید یاد بگیرید این روش پناهندگی خیلی سختهههه خیلی من در جریان بالا پاییناش هستم الانم ایرانم دوستام چند تا اونچا رفتن سال پیش در تماسم همگی میگن سخته سخختتتت سختتتتت مخصوصا غربتش بعد 7 ماه میاد سراغتون نظر منه شما که میخواید 3 سال اونجا بدبختی بکشید 1 سال زبان حرفه ای کار کنید
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۸
0
1
منم هم هستم ولی در ارومیه حضور دارم
امید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۸
0
0
سلام به همگی ۰محمد آقا هم به ما پیوست ۰بله هر کسی از ی نقطه ایرانه پس لطفا راجع به قرار نظر بدين۰ دوستانی که ميخواستين اکيپ تشکیل بدیم چرا نيستين؟ ..۰حرف اينايي را هم که میگن اگه بريد پشیمون ميشيدا اصلا باور نکنید دوستان۰بنظر میرسه اینا خودخواهايي هستند که چشم دیدن موفقیت کسی را ندارن منتظر نظراتم ممنون۰
سامان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۹
0
0
سلام نظر همه محترم من نظرم این هست آخه همه چی پول نیست شاید تو ایران بشه یه پولی با بدبختی در بیاری ولی خیلی چیزا نداری آینده نداری
حامد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۳۰
0
0
منم عضو گروه.حامد خانعلیلو .استان آذربایجانغربی.شهرستان خوی .... .ممنون
Saeid
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۳۰
0
0
من پسرم ي همسفر ميخوام كسي بود
Farshid
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۳۰
0
0
منم با نظر آقا محمد موافقم...آینده و نحوه زندگی مهمه...مهم اینکه اطرافیانت حق زندگی شمارو محترم میشمورن؟!
حميد
|
United States of America
|
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۳۰
0
0
سلام من ١٠ال١٢نفر از رفيقام المانن فقط من تنها موندن كه ايشاالله يك شنبه راهيم برام دعا كنين
فری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۳۱
0
0
دوست عزیز مغز انسان به نحوی پیچیده وقتی انسان از روی مواردی تصمیمی میگیره سعی میکنه هر جور شده اون تصمیمو توحیج کنه و این یکی از خصوصیات پیچیده است مننمیگم بد است المان خیلی خوبببه و جز صنعتی ترین کشور های دنیاست تازه اگه بخواین بدونین کلی هم سود میکنه از پناهند ها که به چشم عامه شاید نیاد ولی دلایل اقتصادی پیچیده داره من میگم بالا پایین کنید تو این شرایط خیلی سخته خیلییی از چاله نیوفتید تو چاه همین .. پناهندگی یعنی جونتون در خطره مرگه صددرصده و باید ثابت کنید و چند سال هم درگیرید تو غربت و سلوغی المان سعی کنید تحصیلی برید و اقامت بگیرید اگر واقعا میخواید برید یا علی
حميد
|
United States of America
|
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۳۱
0
0
كسي هست كه بخواد با من راهي المان بشه اخه من تنهام تو مسير
Sajad
|
Germany
|
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۳۱
0
0
دوستان من و پسر عمم میخوایم بریم آلمان تا چند وقت دیگه آیا کسی هست که ما باش همسفر بشیم اگه کسی بود خبرم کنه
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۳۱
0
0
سلام اقای حامد گفتین از خوی هستین .من هم از ارومیه هستم موافقی یه قراری بزاریم همو ببینیم .
امید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۳۱
0
0
سلام۰خب آقا حامدم از آذربایجان به ما پيوست۰ با این حساب شدیم من؛ مهدی ؛حامد ومحمد ۰من احساس میکنم کافی هستيم۰نظرتون با ی قرار جمعه هفته بعد تهران ....؟لطفا نظر بدين۰ مچکرم ۰
Farshid
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۲/۳۱
0
0
از کدوم مسیر میخواین برید؟ چقد بنظرتون هزینه میشه؟
امید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۱
0
0
فوق آخرش ده ملیون ۰اگه قاچاقی بريم
امید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۱
0
0
فوق آخرش ده ملیون ۰اگه قاچاقی بريم
ابوالفضل
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۱
0
0
آقا امید شما کسی رو داری که با ده میلیون ببره یا فقط یه چیزی همینطوری گفتی!؟ آخه من پرسیدم همه میگن بیست و سه الی بیست و پنج میلیون تومان میگیرن!!
ابی
|
Hong Kong
|
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۲
1
1
آقا من اکثر کامنت هاتونو خوندم من مغازه دار هستم شاگرد من افغانی بود و حدود 5 ماه هست که آلمان هست ،هر که میخواد بره و شرایطش و داره بره فقط به همه کس تو مسیر اعتماد نکنید شاگرد من حتی اسم خودشو به فارسی بلد نبود بنویسه و حالا داره زبان آلمانی صحبت میکنه برید اگه به امید خدا رسیدید آلمان حرفی از کار کردن نزنید فقط بگید برای درس خواندن امدید، موفق باشید
امید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۲
0
0
سلام ۰آقا ابوالفضل دوستاي من نزدیک به دوسال پیش با هشت تمن رفتن اینم حالا فوقش دوازده یا سیزده تمن چه خبره بیس پنج تمن۰هوايي بخوای بري اينقد نمیشه چ برسه قاچاقي۰نزن این حرفا
majid
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۲
0
0
سلام منم میخوام برم اگه کسی هست اطلاع بده بهم
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۲
0
0
سلام۰آقا مجيد۰من هستم بیا باهم بريم
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۲
0
0
با 15 تومن میتونی خودتو به المان برسونی حتی ارزون تر هم میشه تا 10 تومن بستگی داره باکی داری میری یا با طرف حرف بزنی...
وحید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۳
0
0
وقتی اطلاعات ندارید الکی عقیده تونو نگین
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۳
0
0
سلام وقت به خير۰آقا مجید من هستم اگه مایلی بیا باهم بريم
وحید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۳
0
1
وقتی اطلاعات ندارید الکی عقیده تونو ول ندید این وسط.
تا 1 ماه دیگه دارم میرم و نزدیک 4 ماهه دارم تحقیق میکنم.
از ایران تا استانبول 3.5 میلیونه و اگه خیلی خیلی میخوای مطمئن بری 5.5 میگیرن
از ترکیه تا آلمان ارزونترین و مطمئن ترین 20 میلیون تومنه.
آقای امید معلومه که هوایی انقدر نمیشه چون سفارت حداکثر 60 یورو میگیره واسه تشکیل پرونده و پول رزرو هتل و بلیط هم فوق اش 3 میلیون تومن.
قاچاقی پولش زیاد میشه.دو سال پیش 8 تومن و الان 12 یا 13 تومن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!
نخیر آقا دوستان ما قبل از عید 15 تومن رفتن و الان یارو میگه 21 تومن.چون الان سخت تر شده.مرزا بسته ست و حتی یونان دیگه نمیشه رفت.
ترکیه - بلغارستان - صربستان - مجارستان - اتریش - آلمان . الان اینجوری میبرن
فری
|
Germany
|
۱۶:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۳
0
1
سلام وحید جان خیلی دقت کن و مطین شو الانخیلی اوضاع خرابه نمیزارن کسی رد شه تو ترکیه زمینگیر میکنن این قاچاقبرا خالی بندی زیاد میکنن اونجامیرسی میگه مرزو بستن 10 تومن دیگه بده قاچاقی ببرمت اسون نیست قاچاقی از این کشور به اون کشور رفتن الان مثل 7 ماه پیش نیست . انشالله خیر اتفاق بیفته انشالله موفق باشی همیشه یا علی
ناشناس
|
Germany
|
۰۲:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۴
0
1
سلام دوستان من الان ساکن المان هستم جایه خوبیه اما باید اولش تحمل کرد
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۴
0
0
آقا فری شما قاچاقبر سراغ دارین ۰من دنبال ی قاچاقبر ميگردم۰
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۴
0
0
سلام دوستان خواهشن یکی منو راهنمای کنه چون کسی رو ندارم منم میخام برم المان مرز بازه یا بستس بعد من میخام برم یه همراه میخام اینم شمارم اگه هدفی باشه موفق خواهید شود انشالا
قلی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۴
0
0
محمد کو شمارت خخخخخ دوستان تلاشی که اونجا میکنید رو اگر. ایران بکنید ظرف پنج سال پول دارید
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۴
0
0
سلام ۰آقا قلی بجای اینکه هموطنانتونا درک کنید اونا را مسخره ميکنيد۰منظورم همین آقا محمده که هم اسم منه۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۴
1
0
خوش بگذره بهتون ولی تو ایران درسته به قول شماها به درد نمیخوره ولی اینجا عین یه افغانی حسابت نمیکنن تااونجا که عین یه حیوون ببخشیدا با هزار هم نوع بزارنت. تو یه کمپ
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۴
0
0
خوش بگذره بهتون ولی تو ایران درسته به قول شماها به درد نمیخوره ولی اینجا عین یه افغانی حسابت نمیکنن تااونجا که عین یه حیوون ببخشیدا با هزار هم نوع بزارنت. تو یه کمپ
خشایار
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۵
0
0
سلام دوستان۰کسي هست که ی قاچاقبر سراغ داشته باشه؟ميخوام برم آلمان
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۵
0
0
خواهشن یکم اطلاعات بدین
مراد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۶
0
0
سلام ۰محمد جان اینجا کسی کسی را راهنمای نميکنه۰همه میان اینجا فقط بگن کی ميرن ؛چند نفری ميرن اونجا کیا دارن؛اونجا خوبه ؛اینجا بده و ازین حرفا۰ما ايرانيا اصلا خوشمون نمیاد کسيا راهنمایی کنیم تا طرف ی موفقیتی کسب کنه۰شما هم برای راهنمایی گرفتن به اینجا امیدوار نباشين۰
بی نام
|
Germany
|
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۶