کد خبر: ۲۸۴۰۱۳
تاریخ انتشار : ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۸:۵۹
در جمع دانشجویان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان:
رئیس بنیاد امید ایرانیان با تقدیر از تلاش‌های وزیر امور خارجه، دکتر ظریف را فردی توانا، متعهد و باهوش دانست و بر ضرورت حمایت از تیم مذاکره کننده هسته‌ای تاکید کرد.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: قبح رشوه دادن و رشوه گرفتن شکسته شد/ظریف فرد توانا و باهوشی است/رئیس جمهور به تعهداتش در مسئله حصر وفادار است    

به گزارش امید،دکتر محمدرضا عارف در جمع دانشجویان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان همچنین درخصوص محکومیت محمدرضا رحیمی با اظهار تاسف از اینکه معاون اول رئیس جمهور دولت قبل به چنین اتهامی محکوم شده است از اینکه قبح رشوه دادن و گرفتن در کشور ریخته شده است به شدت انتقاد کرد.

فرازهای مهم اظهارت عارف در پی می آید:
*مسئولیت و جایگاه دانشگاه در توسعه و پیشرفت کشور حایز اهمیت است. دانشجو و دانشگاه در همه صحنه‌ها پیش تاز بوده است و باید این پیشتازی و مرجعیت اجتماعی خود را حفظ کنند.
*دانشجو نمی‌تواند مسئولیت‌های اجتماعی و فرهنگی خود را کنار بگذارد.
*دولت تدبیر و امید برای پاسخ به مطالبات مردم و تحقق شعارهای خودش نیاز به دانشگاه و مشارکت دانشگاه دارد.
*نقد مشفقانه به عملکرد دولت و راهنمایی و توصیه به دولت، برای پیشرفت  و تعالی یک ضرورت است.
*شرایط منطقه و جایگاه جمهوری اسلامی در منطقه ایجاب می‌کند که دانشگاه و دانشجویان با جامعیت بیشتری تحولات منطقه را دنبال کنند.
*در خلق حماسه حضور مردم، دانشگاه و دانشجو باید همواره پیشتاز باشد و در ایجاد حماسه‌های مختلف سیاسی-اجتماعی نقش آفرین باشند.
*باید تلاش شود تا دانشگاه از نظر اداره ومدیریت در جایگاه واقعی خود قرار گیرد.حاکمیت قانون هیات امنا بر دانشگاه باید مورد توجه قرار گیرد.
*دانشگاه نیاز به نشاط دارد. دانشجو باید با انگیزه و با نشاط و با درک شرایط و مسئولیت پذیری ادامه تحصیل دهند.
*نباید به دلایل جزئی و واهی در امور دانشگاه ها دخالت کرد.
*عده‌ای که دانشگاه را نمی‌شناسند و خود در دانشگاه حضور نداشتند نگاه قیم مابانه به دانشگاه دارند و می‌خواهند فضای امنیتی که در گذشته در دانشگاه وجود داشت ادامه پیدا کند.
*به تشکل‌های باسابقه دانشگاهی مثل انجمن‌های اسلامی دانشجویان هنوز مجوز فعالیت نمی‌دهند.
*رئیس جمهور به عنوان رئیس شورای‌عالی امنیت ملی مطمئنا در  حل مسئله حصر به تعهداتش وفادار است ولی اینگونه مسائل باید در یک فضای آرام  و با ضوابط قانونی خود دنبال شود.
*دکتر ظریف را از زمان دانشجویی می‌شناسم.الان فردی در راس دستگاه دیپلماسی کشور است که انسانی متعهد، توانا و باهوش است و مطمئنا منافع ملی سرلوحه فعالیت‌های دکتر ظریف است. آقای ظریف به خوبی سیاست‌های غرب را می‌شناسد و باید از تیم مذاکره کننده هسته ای حمایت کرد.
*ایران به دنبال استفاده غیر صلح آمیز از فناوری هسته ای نیست. باید دنبال لغو تحریم‌ها باشیم و تیم مذاکره کننده هسته‌ای در این راستا فعالیت می‌کنند.بخشی از دنیا که خود را به خواب زدند باید از حالت خواب‌زدگی بیرون بیایند و بدانند که جمهوری اسلامی ایران از حق و حقوق قانونی خود کوتاه نمی‌آید.
*در انتخابات ریاست جمهوری به این نتیجه رسیدم که اگر من و آقای روحانی هر دو در صحنه باشیم شکست می خوریم. شب انصراف از انتخابات به خدا توکل کردم و گفتم باید تصمیمی بگیرم که به نفع کشورم است. در انصراف اگر هوای نفس نباشد ارزشمند است.
*درمورد محکومیت معاون اول سابق رئیس جمهور باید اولا اظهار تاسف کنم از این اتفاقی که افتاده، ثانیا از قوه قضایه تشکر می‌کنم که اقتدار نظام را در برخورد با فساد اقتصادی نشان داد. اگر در دهه 60 که فرمان هشت ماده‌ای امام خمینی صادر شد با جدیت دنبال می‌شد اینگونه اتفاقات در کشور نمی‌افتاد.صدور این حکم هشداری است برای همه دست اندرکاران که مقابله با فساد را جز اولویت‌های خود قرار دهند.
*نباید قبح رشوه ریخته شود. متاسفانه زیر میزی به رو میزی تبدیل شده است. دستگاه‌های نظارتی اغلب نگاه مچ گیرانه دارند تا سیاست پیشگیرانه. باید با عوامل فساد بصورت قاطع برخورد شود.
*اگر من رئیس جمهور بودم سیاستم ادمه برنامه‌های دولت اصلاحت بود. آقای روحانی برنامه شفاف و روشنی دارد و بر اساس برنامه‌های خود پیش می‌رود و باید بدون هیچگونه چشم داشتی به دولت کمک کرد.
*محور برنامه‌هایم و برنامه‌های بنیاد امید ایرانیان، جوانان و زنان هستند و در انتخابات پویش امید فعالیت چشم گیری داشت  و اکنون هم جوانان باید میدان‌دار باشند. جوان البته باید احترام بزرگ‌ترها را نگه دارند و از تجربیات نسل اول استفاده کنند.
*ذات اصلاح طلبی استمرار است.
*ما در انتخابات مجلس می آییم. نباید رفتار انفعالی در انتخابات داشته باشیم.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین