کد خبر: ۲۸۴۱۱۲
تاریخ انتشار : ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۵:۰۹
رییس جمهوری ترور سه جوان دانشجوی مسلمان در آمریکا را محکوم کرد و گفت: انتظار است که مسوولان، همه تلاش لازم را برای حراست از حقوق همه شهروندان از جمله مسلمانان به عمل آورند.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در این پیام ضمن ابراز همدردی با خانواده قربانیان این جنایت، این حادثه را به جامعه مسلمانان آمریکا و همه آزاد اندیشان و حامیان حقوق انسان ها تسلیت گفت.

وی اظهار داشت: جنایت وحشیانه (مبهوت کننده) ترور سه جوان دانشجوی مسلمان در ایالات متحده آمریکا، اقدامی محکوم و جلوه ای دیگر از خطر جدی گسترش خشونت و افراطی گری در زمان ما است.

رییس جمهوری گفت: گزارش های اولیه، از آن جهت که انگیزه جنایت را تنفر ضد دینی و اسلام ستیزی نشان می دهد بسیار نگران کننده است.

روحانی اظهار داشت: خشونت و تعرض به جان و کرامت انسانی، چه با سوء استفاده از نام دین و چه در تعرض و حمله به دین، در تعارض با بنیادی ترین اصول اخلاقی و آموزه های ادیان الهی است.

وی تاکید کرد: آنها که بذر نفرت به ادیان و اسلام هراسی می کارند، خواسته یا ناخواسته، خشونت در جامعه درو می کنند.

رییس جمهوری تصریح کرد: زمان آن رسیده است که حرکت جهانی در مقابله با خشونت و ریشه های فرهنگی دین ستیزی و جرایم مبتنی بر نفرت، با مشارکت همه اندیشمندان، هنرمندان، عالمان دین، جامعه مدنی و دولت ها آغاز شود و جامعه جهانی در قرن بیست و یکم را از این شرمساری برهاند.

روحانی گفت: اینجانب با ابراز همدردی و تسلیت به خانواده قربانیان این جنایت، جامعه مسلمانان آمریکا و همه آزاد اندیشان و حامیان حقوق انسان ها، انتظار دارم که مسوولان، همه تلاش لازم را برای حراست از حقوق همه شهروندان از جمله مسلمانان به عمل آورند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین