کد خبر: ۲۸۴۷۱۲
تاریخ انتشار : ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۸:۵۶
مهندس محمّد هاشمی ضمن بیان خاطراتی از تفاوت برخورد امام(ره) و برخی علماء با پخش موسیقی از صدا و سیما در دوره ریاست خودش، گفت: ضمن احترامی که به انتقادات آقایان می گذاشتم، همواره تاکید داشتم که من به فتوای امام، عمل می کنم.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی، رئیس اسبق سازمان صدا و سیما در همین ارتباط گفت: پخش موسیقی در صدا و سیما در آن زمان با موجی از اعتراض بر خی علماء و مراجع مواجه شده بود، من خدمت امام رسیدم و موضوع را مطرح کردم. از محضرشان خواستم شاخص و مصداقی را برای پخش موسیقی بیان کنند تا ما بدان عمل کنیم. ایشان فرمودند: ما حکم را می گوئیم، شما باید خودتان مصداق را پیدا کنید. من عرض کردم که با وجود این انتقادات لااقل مرجعی را برای تعیین مصادیق به ما معرفی کنید. ایشان فرمودند: به (مرحوم) آیت الله منتظری رجوع کنید. ما خدمت آیت الله منتظری رفتیم و موضوع را طرح کردیم. ایشان هم حاضر به تعیین مصداق نشدند.

من در همین ارتباط هم با بسیاری از مراجع و علمای محترمی هم که با پخش موسیقی از صدا و سیما انتقاد داشتند دیدار و گفتگو کردم ولی علیرغم تمام انتقاداتی که داشتند، هیچکدام حاضر به تعیین مصداقی برای این کار نشدند و من ضمن احترامی که به تمام آقایان می گذاشتم، در مقابل انتقادات تنها به گفتن یک جمله بسنده می کردم که من به فتوای امام، عمل می کنم.

بعد از رحلت امام(ره) هم خدمت رهبری رسیدم. عرض کردم که فتوای جنابعالی درباره پخش موسیقی در صدا و سیما و پاسخگویی به متشرعین در این ارتباط چیست؟. ایشان به من فرمودند: فتوای من در مورد موسیقی، همان فتوای امام است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین