کد خبر: ۲۸۴۹۲۱
تاریخ انتشار : ۰۲ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۳:۱۱
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه ما بنا نداریم در تامین اجتماعی جشن‌های 100 میلیونی بگیریم، از اختصاص 60 میلیارد تومان برای وام بازنشستگان خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: علی ربیعی در نخستین مرحله از اجرای طرح کرامت و اعزام بیش از 250 نفر از بازنشستگان تامین اجتماعی به مشهد مقدس، گفت: برای سخنرانی به اینجا نیامده‌ام. آمده‌ام تا با شما بازنشستگان حرف‌های خودمانی بزنم و قرآن به سرتان بگیرم و از شما التماس دعا داشته باشم.

وی با بیان اینکه بازنشستگی ثمراتی برای جامعه و خانواده‌ها دارد و درعین حال سختی‌هایی را نیز برای بازنشستگان به همراه دارد گفت: بازنشسته‌ها فرصت‌های خوبی برای جامعه هستند و دولت نیز در قبال آنان وظیفه دارد.

ربیعی در ادامه سخنانش که بخش‌هایی از آن را به زبان آذری خطاب به حضار ارائه می‌کرد گفت: شما عزیزان می‌دانید من چه می‌گویم و من هم می‌دانم که حرف شما چیست. من می‌دانم که بازنشستگی چه پیامدهایی دارد و زمانی که عروس‌ها و نوه‌ها به خانه می‌آیند و یخچال خانه خالی است یعنی چه.

ربیعی با بیان اینکه دکتر روحانی چندین بار درباره تعداد بازنشسته‌ها و اقداماتی که باید برایشان انجام شود، شخصا پیگیری و دستوراتی را صادر کرده‌اند به زبان آذری گفت: غالب افرادی که از این دولت آمده‌اند یا روستازاده‌اند یا کارگر زاده. خود من فرزند پدری کارگر هستم که از قضا درانبار توشه راه آهن کار می‌کرد.

وی خطاب به بازنشستگان اظهار کرد: در سازمان تامین اجتماعی کارفرما،‌ صاحب‌کار، آقابالاسر و رییس و مسئول ما شمایید. از قضای روزگار تنها این افتخار نصیب ما شده که در خدمت‌تان باشیم.

جشن 100 میلیونی در هتل هما نمی‌گیریم
ربیعی در ادامه با اشاره به شیوه کارکرد و مدیریت تامین اجتماعی اظهار کرد: ما بنا نداریم که جشن‌های 100 میلیونی در هتل هما بگیریم و میلیون‌ها تومان از پول شما عزیزان را خرج کسانی کنیم که رای بیاورند. ما تا آنجا که بتوانیم سخت‌گیری می‌کنیم و به دنبال این هستیم تا برای خدمت به شما کارآمدی‌هایمان را بالا ببریم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه معنی تامین اجتماعی یعنی تامین امنیت روانی افزود: ما نباید امنیت روانی شما را به هم بزنیم. باور کنید که ما دلمان می‌خواهد خیلی بیشتر از آنچه که امروز هست برای شما کار کنیم و دوست داریم نوکر خوبی برای شما بازنشستگان باشیم.

ربیعی با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی سازمان تامین اجتماعی در حوزه درمان اظهار کرد: در حوزه درمان سعی می‌کنیم هر روز بهتر از قبل باشیم و حمایت‌های درمان‌مان را بیشتر کنیم. این دولت که با رأی شما عزیزان بر سر کار آمده هدفی جز خدمت به شما ندارد. امروز مشابه بیمارستان میلاد را که یک ساختمان بود،‌ در کشور گسترش دادیم و به قول معروف چهار میلاد در کل کشور ایجاد کرده‌ایم. این‌ها برای خدمت به شماست.

خبر خوش برای مسکن بازنشستگان
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به مسکن بازنشستگان اظهار کرد: برای مسکن بازنشستگان امسال پولی را گذاشتیم و 7 ماه طول کشید تا درخصوص هزینه‌کرد آن به تفاهم برسیم. خوشبختانه استارت آن از سال 94 زده می‌شود و ان‌شاءالله تا زمانی که ما هستیم به تلاش‌مان ادامه خواهیم داد تا یک کار خوب در مسکن انجام شود.

وی همچنین از ارائه آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای به فرزندان بازنشستگان خبر داد و با اشاره به سفری که برای بازنشستگان پیش‌بینی شده است اظهار کرد: سفارش کردم شما را همان هتلی ببرند که اگر بنا بود خودم هم بیایم به آنجا بروم.

ربیعی با بیان اینکه ما دراین دولت سعی کردیم به تمام قول‌هایی که به شما داده بودیم عمل کنیم گفت: 13 هزار میلیارد ریال عیدی دادیم. البته این رقم ناچیزی است اما سعی کردیم به قول‌مان عمل کردیم و در بهمن ماه آن را واریز کنیم. 60 میلیارد تومان نیز برای وام بازنشستگان در نظر گرفتیم که ان‌شاءالله شروع می شود.

ساخت خانه‌های امید برای بازنشستگان در شهرها
ربیعی در ادامه از ساخت خانه‌های امید در شهرها برای بازنشستگان خبر داد و گفت: این اقدامات را در راستای ارائه خدمات و امکانات بیشتر برای این عزیزان انجام دادیم.

وی با خواندن بخش‌هایی از شعر حیدربابای شهریار به زبان آذری ادامه داد: ما شرایط را درک می‌کنیم و می‌خواهیم به شما خدمت کنیم. سال‌ها پیش مادرم از من خواست که او و خاله‌ام را به مشهد مقدس ببرم. اما متاسفانه مشغله‌ای داشتم و یک ماه بعد خاله‌ام فوت کرد. مدتی بعد نیز مادرم را از دست دادم و من همچنان افسوس می‌خورم که چرا نتوانستم مادرم را به مشهد ببرم. البته بعدها مادرم به خوابم آمد و گفت که به زیارت مشهد رفته است.

ربیعی در حالی که جملاتش را با بغض و گریه ادامه می‌داد خاطره‌ای از پدر مرحومش نیز بازگو کرد و گفت: ما نیز در دولت نگران شماییم. دکتر نوربخش آدم پاکی است که برای خدمت به شما در تامین اجتماعی حضور دارد. دوست داشتیم در این سفر شما را همراهی کنیم اما متاسفانه مشغله‌های کاری امکان آن را فراهم نکرد.

به گزارش ایسنا در پایان این مراسم، علی ربیعی با گرفتن قرآن بر سر مسافران حرم رضوی، شخصا آنان را بدرقه کرد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین