کد خبر: ۲۸۷۳۳۲
تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۵:۱۰
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر گفت: 270 هزار واحد مسکن مهر در کشور آماده واگذاری است.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: به گزارش ایرنا، احمد اصغری مهرآبادی روز سه شنبه در حاشیه آیین افتتاح یکهزارو 98 واحد مسکن مهر استان چهارمحال و بختیاری در گفت و گو با خبرنگاران افزود: مشکل اصلی این واحدها، خدمات زیربنایی است که می کوشیم خدمات مورد نیاز آنها را تامین کنیم.

وی گفت: از دو میلیون و 300هزار واحد مسکن مهر در سطح کشور که قرارداد آنها منعقد شده، تاکنون یک میلیون و 420 هزار واحد به بهره برداری رسیده، 270هزار واحد آماده واگذاری و 300 هزار واحد در مرحله نازک کاری است.

وی افزود:عملیات ساخت بقیه این واحدها نیز در حال اجراست که پیش بینی می شود تا نیمه اول سال 95 به اتمام برسد.

اصغری مهرآبادی به برنامه وزارت راه و شهرسازی و تاکید مقام عالی دولت برای اتمام بخش عمده پروژه مسکن مهر تا پایان سال 94 اشاره کرد و گفت: پرونده مسکن مهر تا نیمه اول سال 95 در کشور بسته می شود.

وی در ادامه از افزایش سقف تسهیلات مسکن از 25 میلیون تومان به 30 میلیون تومان و همچنین بازپرداخت از 15 سال به 20 سال خبر داد و گفت: این افزایش تسهیلات به واحدهایی تخصیص می یابد که دفترچه اقساط دریافت نکرده اند.

وی اظهار کرد: این افزایش تسهیلات در زمره کمک های دولت برای کمک به مردم در پروژه مسکن مهر است.

اصغری مهرآبادی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا در باره مشکلات دستگاه های خدمات رسان زیربنایی گفت: کمبود اعتبارات دستگاه‎های خدمات رسان، یکی از مشکلات این بخش است.

وی گفت: ارائه خدمات زیربنایی شامل آب، برق، گاز و فاضلاب برعهده دولت است و متقاضیان بابت این موارد پولی نمی پردازند، مگر حق انشعاب که برعهده متقاضیان است و مابقی را دولت بر عهده دارد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر با اشاره به همکاری دستگاه های خدمات رسان با وزارت مسکن و شهرسازی برای اجرای طرح مسکن مهر گفت: استانداریها از اجرای این طرح ملی حمایت می کنند و وزارتخانه های نیرو، نفت و راه و شهرسازی با هم تعامل و همکاری دارند.

وی گفت: ما در اجرای طرح مسکن مهر از دستگاه های خدمات رسان جلوتر هستیم اما کمبود اعتبار یکی از مشکلات این دستگاه هاست.

اصغری مهرآبادی افزود: وزارت نیرو در بسیاری از استانها و برغم کاستی اعتبارات مورد نیاز، از محل استقراض و بدهی توانسته است به افتتاح واحدهای طرح مسکن مهر کمک کند.

وی به بدهی 600 میلیارد تومانی وزارت نیرو اشاره کرد و گفت: با وجود این میزان دیون و بدهی، وزارت نیرو همکاری خوبی در اجرای طرح مسکن مهر داشته است.

وی همچنین از تصویب یکهزار میلیارد تومان اعتبار در سالجاری برای خدمات رسانی بویژه در زمینه تصفیه خانه ها و طرحهای فاضلاب از سوی دولت خبر داد و گفت: برای تخصیص این اعتبار، محل ها و مکان های مشکل دار مشخص و در مصوبه، اسم طرحها نیز ذکر شده است.

به گزارش ایرنا، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی روز دوشنبه برای افتتاح یکهزار و 98واحد مسکن مهر در چهارمحال و بختیاری به شهرکرد سفر کرده است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین