کد خبر: ۲۸۷۵۶۲
تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۵:۲۴
وی افزود: اگر این ناامنی متوجه یک نماینده شود، ابعاد موضوع دوچندان خواهد شد؛ چون قانون اساسی برای اظهارنظر نمایندگان ملت حق ویژه ای در اصل 86 قائل شده است.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: عضوکمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس با تأکید برلزوم شناسایی عاملان حمله به علی مطهری درشیراز، گفت: سازمان های ذیربط باید باجدیت موضوع رابررسی کنند و اجازه تکرار چنین اقداماتی را ندهند.

به گزارش ایلنا احمد توکلی افزود: برای ارعاب در قانون مجازات سختی در نظر گرفته شده است و اگر این ارعاب در مورد نماینده مجلس انجام شده باشد٬ مجازات خیلی سخت تر خواهد بود.

نماینده مردم تهران٬ ری و شمیرانات و اسلام شهر٬ با بیان اینکه صرف نظر از موافقت یا مخالفت من با مواضع آقای مطهری در مجلس٬ موضوع حمله به یک نماینده مردم باید سریعا بررسی شود٬ افزود: دادگستری و وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه باید به مسئله حمله و سوء قصد نسبت به هر فردی در جمهوری اسلامی ایران از جمله حمله اخیر به آقای مطهری در شیراز ورود پیدا کند و عاملان را شناسایی و نسبت به مجازات آن ها اقدامات لازم صورت گیرد. چراکه امنیت شهروندان از هر امری مهم تر است.

وی افزود: اگر این ناامنی متوجه یک نماینده شود، ابعاد موضوع دوچندان خواهد شد؛ چون قانون اساسی برای اظهارنظر نمایندگان ملت حق ویژه ای در اصل 86 قائل شده است.

توکلی در پایان یادآور شد: علاوه بر مجازات عاملان این ناامنی، اینکه چند ده نفر با موتور و خودرو در فرودگاه اجتماع کنند و ما تصور کنیم مسئولان امنیتی شیراز از تجمع و قصد فاسد این تجمع کنندگان بی خبر بوده اند، نهایت ناتوانی و عجز از انجام وظیفه آنان را نشان می دهد و اگر می دانستند( که این فرضیه محتمل تر است) ، بخش حفاظت داخلی دستگاه های امنیتی نیز باید به موضوع ورود کنند و مسئولان قاصر و یا مقصر نیز تحت تعقیب قرار گرفته و مجازات شوند.

وی تاکید کرد: مسئولان اجرایی استان نیز باید نسبت به تعلل احتمالی مورد بازخواست قرار گیرند.

گفتنی است٬ سخنرانی علی مطهری نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی چندی پیش بدلیل حمله برخی عناصر خودسر در فرودگاه شیراز و خیابان های منتهی به آن لغو و این حادثه منجر به وارد آمدن جراحاتی به این نماینده مردم تهران در خانه ملت شد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین