کد خبر: ۲۸۸۲۹۴
تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۳:۳۳
سرسبزی بی‌وصف شهرستان ایذه در فصول مختلف سال و آرامش بهاری در سبزه زاران دیار منگشت و سفیدکوه، آرامش روحی را به دل و افکار هر فرد طبیعت‌دوست نثار می‌کند.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: سرزمین حاصلخیز ایذه غرق در کوه‌های زاگرس جنوب غرب، همواره محل مناسبی برای رشد و پرورش گونه‌های مختلف گیاهی و کشاورزی بوده است.

سرسبزی بی‌وصف این شهرستان در فصول مختلف سال و آرامش بهاری در سبزه زاران دیار منگشت و سفیدکوه، آرامش روحی را به دل و افکار هر فرد طبیعت‌دوست نثار می‌کند.

با حرکت در مسیر سبزه‌زاران به‌سمت غرب شهرستان ایذه، در 45 کیلومتری مرکز شهرستان سرزمین رنگ دیگری به‌خود می‌گیرد و سبزه به گل آراسته می‌شود.

سوسن دشت آرامش‌بخش شقایق‌هایی است که با نوای بلبل و برق درخشان آفتاب بر برگ پونه و گندم چشم را به حیرت و دل را به آرامش روحانی وصف‌ناپذیری می‌رساند.

گام نهادن در مسیر گندم‌زاران، میان چشمه‌ساران و زلال آبشاران تا بوی کارون خروشان همه برخاسته از خاکی‌ است که نه تنها نامش سوسن، بلکه بو و عطرش سوسن‌وار و همچون بوی برنج خاصش است.

از گورستان شیرهای سنگی دوپک که آرام در میان دشت، گذشت زمان را نشان می‌دهد تا پل سریا که کارون را در دهانه خود به سخره گرفته است.

طبیعت بی‌وصف شیمن با جاده خاص کوهستانی و پر پیچ و خمش تا مقبره دانیال و باغات اطرافش در روستای ثریا که چیزی شبیه «ماسوله» در شمال کشور را در ذهن تداعی می‌کند.


چشمه‌های جوشان سیاه چال تا بوی باغستان‌های مهرنان، همه حس آرامش بخشی است که از بالای این سرزمین با اقلیم جغرافیایی خاصش به‌چشم می‌خورد.

*ثریا «ماسوله خوزستان»

با حرکت در سراشیبی‌های جاده سوسن و در سمت چپ جاده دو راهی انتهای گردنه‌ها، با وارد شدن به روستای زیبای ده‌شیخ و گذشتن از آن تا ساحل کارون و رد شدن از آب کارون با قایق، به باغات انار و انجیر روستای ثریا می‌رسیم.


از میان باغات که سر به آسمان بالا می‌آوریم روستای ثریا با ساختار ویژه خود، ماسوله در شمال کشور را در ذهن ما تداعی می‌کند و خانه‌های پر از صفا و گلی چشم را نوازش و فرد را به حیرت وا می‌دارد.

به گزارش فارس، هر چه از زیبایی‌ها و حس بی‌وصف در منطقه سوسن سخن آوریم زمان کم می‌آورد و چشم و لنز دوربین هم برای ثبت نقطه به نقطه آن محو زیبایی‌هایش می‌شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین