کد خبر: ۲۹۰۳۰۱
تاریخ انتشار : ۱۴ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۶
کی روش باید از تیمی پیشنهادی داشته باشد که صرفه بیشتری به او برساند که این سود لزوما مالی نیست و یک فدراسیون فوتبال معتبر یا فوتیالی با آینده روشن تر هم می تواند این سود را به کی روش برساند. البته این مساله می تواند از یک مسیردیگر هم باشد آن هم اینکه وزارت ورزش بپذیرد که غرامت قرارداد کی روش و هزینه جذب سرمربی بعدی را پرداخت کند.
آفتاب‌‌نیوز : تنها چندساعت پس از ورود کاروان تیم ملی فوتبال ایران به تهران ، به نظر می رسد که اطلاعات بیشتری در مورد احتمال جدایی کی روش از تیم ملی ایران در حال انتشار باشد.سرمربی تیم ملی در هفته پیش رو برای مذاکره با فدراسیون فرصت دارد و بعد از آن تصمیم اش در مورد جدایی یا عدم جدایی را اعلام خواهد کرد. یک منبع آگاه در گفت و گو با عصر ایران در مورد احتمال جدایی کی روش گفت :« احتمال جدایی کارلوس کی روش بسیار ضعیف است. بندهای قرارداد منافع دوطرف را در صورت جدایی از بین می برد و به همین دلیل بعید است که جدایی صورت بگیرد.»
 
چرا جدایی سرمربی تیم ملی و ایران بعید است؟:« فدراسیون فوتبال کی روش را اخراج نخواهد کرد چون هزینه 1.5 میلیون یورویی دارد. اجازه هم ندارد که منافع قرارداد را به این راحتی ها ببخشد. یعنی رییس فدراسیون فوتبال نمی تواند به کی روش اجازه دهد بدون پرداخت نیم میلیون یورو از تیم ملی جدا شود. اگر بندهای قرارداد هم به کی روش اجازه جدایی می دادبه تهران برنمی گشت و وکیل اش همه چیز را پی گیری می کرد. بنابراین جدایی کی روش اگر اتفاق هم بیافتد به دلایلی که تا امروز در رسانه ها مطرح شده نخواهد بود»
 
این منبع که نمی خواست نامش افشا شود در مورد دلایلی که امکان جدایی کی روش را فراهم می کند گفت:« من فکر نمی کنم که کی روش جدا نمی شود اما به هرحال چند حالت وجود دارد که ممکن است طبق آن ها کی روش جدا شود . یکی اش پیشنهاد مالی بسیار خوب است.یعنی کی روش باید از تیمی پیشنهادی داشته باشد که حاضر باشد رقم نیم میلیون یورویی را پرداخت کند و البته سود سال های قراردادجدید و رقم سالیانه اش  تا 2018 بیش از آن چیزی باشد که در ایران پرداخت می شود. حتی می شود این طور گفت که قرارداد باید صرفه بیشتری داشته باشد که این صرفه لزوما مالی نیست و یک فدراسیون فوتبال معتبر می تواند این صرفه را به کی روش برساند. البته این مساله می تواند از یک مسیردیگر هم باشد آن هم اینکه وزارت ورزش بپذیرد که غرامت قرارداد کی روش و هزینه جذب سرمربی بعدی را پرداخت کند و طبق اطلاعاتی که تا پیش از سفر کی روش به اتریش و سوئد وجود داشت هیچ کدام از این دوحالت هم وجود ندارد»
 
نقش فدراسیون فوتبال درجدایی کی روش:« هیچ کدام از اعضای فدراسیون نمی خواهند و شاید نمی توانند با محبوبیت کی روش رو به رو شوند . آنها نه توان مالی جدایی از کی روش را به تنهایی دارند و نه این توانایی را که مرد محبوب را کنار بگذارند. مصاحبه هایی که در چند وقت اخیر از همه مسوولان فدراسیون منتشر شده به خوبی مشخص می کند که فدراسیون توانایی برکناری کی روش را ندارد. هرچند این عدم توانایی با لحنی مثبت بیان شود که فدراسیون تمایل به ادامه همکاری با کی روش دارد. این نگاه البته بدبینانه است و می شود گفت که فدراسیون فوتبال و حتی اعضای جدیدش تمام و کمال به همکاری با کی روش اعتقاد دارند.»

منبع: عصرایران
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین