کد خبر: ۲۹۰۵۴۲
تاریخ انتشار : ۱۶ فروردين ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۴
یک فعال کارگری مطرح کرد
یک فعال کارگری معتقد است: در صورت برداشته شدن تحریم‌ها تا سه ماه آینده و بازگرداندن پول‌های بلوکه شده ایران، دستیابی به رشد اقتصادی 5 تا 8 درصدی در سال جاری دور از انتظار نیست.
آفتاب‌‌نیوز : علی اصلانی در گفت‌وگو با ایسنا، با تقدیر از زحمات تیم مذاکره کننده هسته‌ای طی ماههای گذشته اظهار کرد: تیم مذاکره کننده ایران انصافا در این مدت به خوبی ظاهر شد و توانست شش قدرت جهانی را پای میز مذاکره بیاورد.

وی ادامه داد: در 36 سال گذشته و از ابتدای انقلاب همواره با تحریم‌های بانکی و نفتی بسیاری مواجه بودیم که با هدف ضربه زدن به بدنه اقتصاد و تولید اعمال شد در حالی که این تحریم‌ها تاثیری بر اراده و خواست مردم نگذاشت و با مقاومت و پایداری مردم روبه رو شد.

به گفته اصلانی، برداشته شدن تحریم‌ها دغدغه بخش اعظمی از جامعه کارگری و کارفرمایی را برطرف کرده است.

دبیر کانون شوراهای اسلامی کار استان البرز در ادامه با اشاره به پیش بینی کارشناسان اقتصادی از تحقق رشد هشت درصدی اقتصاد در سال 1394، گفت: در شرایطی که تحریم‌ها برداشته شود و پولهای بلوکه شده به کشور بازگردد بیش بینی شده اقتصاد ایران بین 5 تا 8 درصد در سال 1394 رشد کند.

به گفته وی اشتغال زمانی رخ می دهد که رشد اقتصادی به وجود آید و بنگاههای راکد احیا شوند.

وی گفت: متاسفانه برخی کشورها نیز از تحریم‌های خارجی علیه کشورمان سوء استفاده کرده و از واریز پول های نفتی ما خودداری کردند که امیدواریم تا سه ماه آینده توافق صورت گرفته روی کاغذ بیاید و مفاد آن در جهت رشد و توسعه اقتصاد اجرا درآید.

دبیر کانون شوراهای اسلامی کار استان البرز خاطرنشان کرد: ما به دنبال دستیابی به این علم بودیم و خوشبختانه به آن رسیدیم و امیدواریم که با برداشته شدن تحریم‌های نفتی و بانکی از کشورمان رشد اقتصادی و رونق اشتغال در کشور محقق شود، پشتوانه مالی و ارزش پول ملی بالا برود و در کنار آن بستر ایجاد شغل برای جویندگان کار فراهم شود تا کارخانه‌ها برای تولید بیشتر به استخدام نیروی کار روی آورند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین