کد خبر: ۲۹۰۸۰۳
تاریخ انتشار : ۱۷ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۷:۵۸
رییس امور آمار، برنامه ریزی و تامین نیروی انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی از انجام کلیه تعهدات استخدامی از سال 1391 تاکنون در سال جاری خبر داد و با اشاره به برگزاری آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور در خرداد ماه، سلامت جذب حدود 8000 نفری از طریق این آزمون را تضمین کرد.
آفتاب‌‌نیوز :
علی جمالی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وعده تعیین تکلیف پذیرفته شدگان آزمونهای استخدامی مصوبه مهرآفرین و سایر آزمونها در سالهای اخیر اظهار کرد: تاکنون به دلیل مشکل منابع و اعتبارات لازم برای جذب پذیرفته شدگان آزمونها، سازمان مدیریت اعلام نکرده بود که دستگاهها اطلاعات را در سامانه کارمند ایران قرار دهند، اما در حال حاضر مقدمات تعیین تکلیف تمام تعهدات استخدامی که با رعایت قوانین و مقررات ایجاد شده اند فراهم شده است و آنهایی که در آزمون شرکت کرده و مراحل استخدامی را با موفقیت طی کرده اند در سال جاری جذب می شوند.

وی با بیان اینکه منابع لازم برای انجام تعهدات آزمونهای استخدامی که در سال های 1391 و1392 در قالب مهرآفرین و یا سایر مصوبات و طرح ها برگزار شده بود در بودجه سال 1394 پیش بینی شده است گفت: بر این اساس به کلیه استانداری ها اعلام کرده ایم که اطلاعات افرادی را که پذیرفته شده بودند و حد نصاب آزمون را کسب کرده اند در سامانه کارمند ایران قرار دهند تا شماره مستخدم برای آنها صادر شود.

نتیجه آزمون های استخدامی برگزار شده توسط استانداری ها چه می شود؟
رییس امور آمار، برنامه ریزی و تامین نیروی انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی در مورد سرانجام آزمونهای استخدامی استانداری ها نیز توضیح داد: از آنجایی که برخی استانداری ها یک آزمون و برخی دو آزمون برگزار کرده اند بخشی از اطلاعات این آزمونها از جمله مواردی که لازم است فرایند گزینش آنها انجام شود هنوز تکمیل نشده واطلاعات را برای سازمان مدیریت ارسال نکرده‌اند از این رو تاکنون کد استخدامی برای مشمولان صادر نشده است؛ بنابراین چنانچه کل فرایند جذب و گزینش آنها مطابق با فرایند قانونی انجام شده و اطلاعات در سامانه قرار گیرد شماره مستخدم برای آنها نیز صادر خواهد شد.

توضیح درباره استخدام 38 هزار نفری
وی درباره استخدام 38 هزار نفری سال جاری که از سوی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی عنوان شده هم گفت: بخشی از این اعداد و ارقام مربوط به تعهدات قبلی است که انجام خواهد شد و بخشی هم برای تعهدات جدیدی است که در سال 1393 برای استخدام در نظر بوده و برخی هم برای استخدامهای جدید در سال جاری است.

فقط 1500 نفر از تعهدات استخدامی سازمان امور مالیاتی مانده
جمالی همچنین در مورد آخرین وضعیت مجوز استخدام 12 هزار نفری در سازمان امور مالیاتی بیان کرد: بخش زیادی از این مجوزها تاکنون استفاده شده و تنها 1500 مورد آن باقی مانده است که در آزمون فراگیر متمرکزی که در سال جاری برگزار خواهد شد مراحل قانونی این استخدامها نیز انجام می شود.

سرانجام تبدیل وضعیت ها در سال جاری
وی از چگونگی تبدیل وضعیت ها در سال جاری نیز سخن گفت و افزود: هر گونه تبدیل وضعیت باید در چارچوب آزمون استخدامی و مجوزهای قانونی انجام شود.

جمالی تاکید کرد: اگر دستگاهی مجوز استخدامی داشته و آزمون به صورت عمومی نشر پیداکرده باشد نیروهای قراردادی نیز در صورت شرکت در آزمون مربوطه از درصدی از امتیازات برخوردار خواهند بود.

جذب 8000 نفر در 14 دستگاه
رییس امور آمار، برنامه ریزی و تامین نیروی انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی در ادامه به جذب های جدید در سال 1394 اشاره کرد و گفت: با توجه به برگزاری آزمون فراگیر مشترک در خرداد ماه امسال حدود 8000 نفر جذب 14 سازمان خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: بیشترین تعداد نیروهای استخدامی از طریق آزمون فراگیر سال جاری برای سازمان فنی و حرفه ای و حدود 4876 نفر است. که شرایط استخدام در سازمان فنی و حرفه ای با رعایت قانون مجلس شورای اسلامی که در مورد استخدام خاص آن سازمان به تصویب رسیده، تعیین شده است و بعد از آن استخدام 1500 نفری سازمان امور مالیاتی قرار دارد که براساس مانده مجوز قبلی انجام می شود.

توضیحات بیشتر درباره آزمون فراگیر استخدامی 94
جمالی همچنین به ارائه توضیحاتی در رابطه با آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور برای استخدام پیمانی که زمان ثبت نام آن تمدید شده و در خردادماه امسال برگزار می شود پرداخت و گفت: این آزمون به صورت فراگیر و برای اولین بار و بر اساس دستورالعمل جدید مصوب شورای توسعه مدیریت برگزار می شود و متناسب با جهت گیری های مورد توجه مقام معظم رهبری در خصوص عدالت استخدامی، شایسته گزینی و شایسته سالاری در فضای رقابتی و همچنین همسو با اسناد بالا دستی و قانون مدیریت برگزار می شود و این نظام به گونه ای طراحی شده که در آن برای تمام دستگاههایی که مجوز استخدام داشته، منابع اعتباری آنها در بودجه 1394 تامین شده و آگهی استخدام آنها به تایید سازمان مدیریت رسیده باشد، آگهی ها به صورت تجمیعی توسط یک موسسه مجری انتشار یافته و آزمون به صورت متمرکز و فراگیر توسط آن موسسه صورت می گیرد.

به گفته وی این آزمون با استانداردهای علمی و توسط موسسه مجری برگزار می شود که در حال حاضر سازمان سنجش به عنوان یک سازمان حرفه ای برگزار کننده ی اولین آزمون خواهد بود.

وی گریزی هم به تغییرات انجام شده در آزمون متمرکز فعلی نسبت به آزمونهای ادواری قبلی زد و با اشاره به روش برگزاری آزمون به عنوان تفاوت عمده آن ادامه داد: آزمونهای استخدامی قبلا به صورت غیر متمرکز بود و هر دستگاه اجرایی به تنهایی می توانست به صورت غیر متمرکز آزمون برگزار کند، اما در این آزمون 14 دستگاه به طور همزمان آزمون استخدامی خود را برگزار خواهند کرد.

پارتی بازی در آزمون فراگیر ممنوع
رییس امور آمار، برنامه ریزی و تامین نیروی انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی در رابطه با تضمین سلامت برگزاری آزمون پیش رو و جذب نیروها اطمینان داد که هیچ خطایی در آن رخ نخواهد داد و حق متقاضی ضایع نخواهد شد.

وی تاکید کرد: از مهمترین ویژگی های این آزمون، سلامت و روایی و اعتبار این آزمون است. یک سازمان معتبر با استانداردهای علمی و فنی(سازمان سنجش) متولی برگزاری آزمون بوده و در عین کاهش هزینه ها قطعا می تواند اعتماد مردم را نسبت به برگزاری آزمون و نتایج آن افزایش دهد.

تعداد کارکنان دولت بیش از دو میلیون و سیصد هزار نفر
جمالی با اشاره به تعداد بیش از دو میلیون و 300 هزار نفری کارکنان دولت یادآور شد: در صدور مجوزهای استخدامی برای آزمون های استخدامی، رعایت سیاست های مربوط به کوچک سازی و چابک سازی دولت مد نظر قرار گرفته است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین