کد خبر: ۲۹۰۸۱۷
تاریخ انتشار : ۱۷ فروردين ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۰

دفاع مدیر شبکه سه از سریال مهران مدیری

میرحسینی همچنین درباره منتقدانی که این مجموعه را نقد می‌کنند توضیح داد: منتقدانی هم که این کار را می‌بینند در حوزه تکنیک و کارگردانی آن را نقد می‌کنند نه در باب اینکه چرا پزشکان دستمایه طنز قرار گرفته‌اند.
آفتاب‌‌نیوز :
مدیر شبکه سه سیما درباره‌ی حساسیت‌هایی که درخصوص سریال «در حاشیه» ایجاد شده است، با طرح یک پرسش گفت: چرا این حساسیت را الان ایجاد کرده‌اند؟ پیش از این با مقدس‌ترین قشر و جایگاه کشورمان یعنی روحانیت شوخی شده است اما هیچ یک از بزرگان این شوخی را توهین، جسارت و یا هتاکی به شمار نیاورده‌اند.

علی‌اصغر میرحسینی - مدیر شبکه سه سیما - در گفت‌وگو با ایسنا، درباره حساسیت‌ها و فشارهایی که در حال حاضر برای سریال «در حاشیه» به وجود آمده است، تأکید کرد: شوخی کردن با همدیگر در فضای طنز سعه صدر می‌خواهد. پزشکان عزیز ما تحمل داشته باشند حتی در انتهای ماجرا قانع خواهند شد و به ما حق می‌دهند.

او با اشاره به استنباط مخاطبان از سریال «درحاشیه» که توهین و بی‌ادبی نسبت به قشر پزشک تلقی نشده است، گفت: این همان نکته‌ای بود که از همان ابتدا در قصه این سریال تأکید داشتیم. یکی از محترم‌ترین، زحمت‌کش‌ترین و فداکارترین مشاغل در جامعه ما پزشکان و پرستاران هستند و صحت و سلامتی مردم رابطه مستقیم با این قشر زحمت‌کش دارد، در نتیجه کسی در جامعه ما به خود اجازه توهین و جسارت به این اقشار را نمی‌دهد؛ یعنی جسارت و بی‌ادبی در فرهنگ ما مفهوم ندارد، اما فضای طنز یک فضای کاملا ویژه است؛ فضایی که با اغراق و بزرگنمایی سر و کار دارد. فضایی که موضوعات مختلفی که در اطراف ما وجود دارد را دستمایه طنز قرار می‌دهد.

مدیر شبکه سه در ادامه گفت: اکثر مخاطبان این تفکیک را قائل‌اند و فضا را طنز می‌بینند و با این طنزها و شوخی‌ها می‌خندند و به هیچ عنوان کاراکترها و شخصیت‌هایی که این نقش‌ها را ایفا می‌کنند را در جایگاه پزشک واقعی نمی‌بینند؛ به عنوان مثال شما کاراکتری که آقای مدیری بازی می‌کند (در نقش دکتر کاشف) را واقعا یک دکتر نمی‌بینید که بخواهید براساس عملکرد غلط این آدم نسبت به قشر پزشک و متخصصان ما بدبین شوید و این به حساب تحقیر و توهین بیاید.

میرحسینی همچنین درباره منتقدانی که این مجموعه را نقد می‌کنند توضیح داد: منتقدانی هم که این کار را می‌بینند در حوزه تکنیک و کارگردانی آن را نقد می‌کنند نه در باب اینکه چرا پزشکان دستمایه طنز قرار گرفته‌اند.

او همچنین در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود به مجموعه طنز «ساختمان پزشکان» ساخته سروش صحت که پیش از این مورد علاقه مخاطبان قرار گرفت اشاره کرد و گفت: سروش صحت نیز پیش از این در «ساختمان پزشکان» با پزشکان شوخی داشت و اتفاقا این مجموعه کار موفقی هم شد. پس چرا اکنون این حساسیت را ایجاد می‌کنند و این تصویر را می‌خواهند در مخاطبان ایجاد کنند؛ در حالی که ما با همه این عزیزانی که این دغدغه را دارند در یک خط هستیم. زحمات بسیار ارزشمندی که وزارت بهداشت و درمان به‌ویژه در دولت آقای روحانی کشیده است بر هیچ‌کس پوشیده نیست. حال اگر در مقطعی که مردم این آدم‌ها را به عنوان کسی که از حرفه پزشکی سوءاستفاده می‌کنند می‌بینند و اینکه چه عواقبی برای آن‌ها پیش خواهد آمد توهین و یا جسارت نیست. البته حساسیت برای تمام قشرها وجود دارد. فرهنگیان، رانندگان، کارگران زحمت‌کش. اما شوخی کردن با همدیگر در فضای طنز سعه صدر می‌خواهد.

مدیر شبکه سه سیما در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با خبرنگار ایسنا با بیان این مطلب که عملا بین پزشکان زحمت‌کش و افرادی که در هر لباسی ممکن است از این حرفه سوءاستفاده کنند تفکیک وجود دارد، گفت: در هر قشر، طبقه و صنفی، آدم خوب و بد وجود دارد.

میرحسینی در ادامه در پاسخ به این پرسش که آیا با وجود حساسیت‌ها و انتقادهایی که از سوی سازمان نظام‌پزشکی برای مجموعه «درحاشیه» وجود دارد، در ادامه ساخت این مجموعه تغییراتی به‌وجود خواهد آمد؟ گفت: مجموعه «در حاشیه» تا قسمت سی‌ودوم روند خودش را ادامه خواهد داد و جذابیت‌هایش روز به روز بیشتر می‌شود، اما سرانجام این سریال سوء‌تفاهم‌ها را برطرف خواهد کرد.

او سپس گفت: مهران مدیری به کارش ادامه می‌دهد. این مجموعه مورد اقبال مخاطبان واقع شده است و جای شکر دارد؛ البته انتقادهایی هم بر کار وجود دارد که آن را می‌پذیریم و این به ما و تیم سازنده انگیزه بیشتری می‌دهد تا با قوت قلب بیشتری کار را ادامه دهیم.

میرحسینی در بخش پایانی گفت‌وگوی خود درباره پشت صحنه مجموعه «در حاشیه» که به نظر می‌رسد بیش از خود مجموعه جذاب است مطالبی را عنوان کرد.

او گفت: عموما پشت صحنه‌های همه کارهای نمایشی جذابیت دارد. ممکن است شما قصه‌ای را دنبال کنید که روند منطقی و فراز و فرودهایی داشته باشد. در یک جایی طنز داشته باشد، در جایی طنز آن کم باشد و در جایی اصلا طنز نداشته باشد. اما همان کاری هم که حتی یک ملودرام غمگین است وقتی پشت صحنه‌اش را ببینید ممکن است شوخی‌هایی در آن صورت بگیرد که برای مخاطب جذابیت داشته باشد. در پشت صحنه کارهای طنز نیز اتفاقاتی که می‌افتد منجر به خنده‌های عوامل و هنرپیشه‌ها می‌شود که این در همه جای دنیا جذابیت دارد و شاید شما اگر خنده را از پشت صحنه بردارید جذابیت کار کم شود.

مدیر شبکه سه سپس وجود پشت صحنه در مجموعه «در حاشیه» را چاشنی قصه عنوان کرد که لذت بیشتری برای مخاطب دارد و گفت: جامعه ما نیاز به شادی و نشاط دارد.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین