کد خبر: ۲۹۰۹۳۳
تاریخ انتشار : ۱۸ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۶
مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ در تشریح جزییات جنایت خیابان ایتالیا اعلام کرد: با اقدامات علمی تیم بررسی صحنه جرم و تشخیص هویت پلیس آگاهی و تناقض در اظهارات پسرخانوده، سرانجام وی به ارتکاب جنایت و قتل پدر و خواهرش اعتراف کرد.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ، ساعت 19:30 دقیقه 16 فروردین از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 کشف اجساد متعلق به دو نفر از اعضای یک خانواده به کلانتری 107 فلسطین اعلام شد.

با حضور ماموران کلانتری در محل و انجام بررسی های اولیه مشخص شد که اجساد متعلق به 'حسن . ر' پدر خانواده 65 ساله و 'آرین دخت' دختر 26 ساله است که پدر خانواده بر اثر اصابت ضربات چاقو به ناحیه قفسه سینه و دختر وی نیز بر اثر انسداد مجاری تنفسی به قتل رسیده اند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد و به دستور بازپرس شعبه هفتم بازپرسی دادسرای امور جنایی تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

بر اساس این گزارش پسر خانواده بنام هوتن متولد 1369 که در اظهارات عنوان کرده بود پس از ورود به خانه با صحنه جنایت روبرو شده و موضوع را به پلیس اطلاع داده، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: شب گذشته در منزل یکی از دوستان و بستگان خود بنام اشکان بودم و حتی با یکدیگر به سینما رفتیم تا اینکه پس از دیدن مسابقه فوتبال به خانه آمدم و اشکان با ماشین مرا به درب منزل رساند؛ زمانیکه درب خانه را باز کردم، با جسد پدرم روبرو شدم که در داخل آشپزخانه افتاده بود.

با توجه به اظهارات هوتن مبنی بر عدم حضور در خانه در طول دو روز گذشته، تحقیقات از اشکان در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت؛ اشکان در اظهاراتش سخنان هوتن را تایید و به کارآگاهان گفت: ظهر روز شنبه 15 فروردین ماه، من و هوتن بین ساعت 15 الی 17 با یکدیگر بودیم که هوتن گفت میرم خانه و از یکدیگر جدا شده و هماهنگ کردیم که شب برای خوردن شام با یکدیگر بیرون برویم و قرار شد یکی از دوستان مشترک من و هوتن بنام پرهام نیز با ما بیاید.

وی ادامه داد: با ماشین به سمت خانه پرهام رفته و بعد از سوار کردن او به دنبال هوتن رفتیم و او در میدان فلسطین سوار ماشین شد؛ هوتن رفتاری عادی داشت و مثل همیشه می خندید. بعد از کمی دور زدن، ساعت 23:30 به سینما رفتیم و پس از پایان فیلم در ساعت 01:30 بامداد هوتن به خانه ما آمد و شب را در آنجا ماند.

فردای آنروز تاریخ 16 فروردین ماه، بعد از صرف نهار و دیدن مسابقه فوتبال، به سمت خانه هوتن رفتیم و او در مقابل خانه پیاده شد. کمتر از 5 دقیقه، هوتن با من تماس گرفت و گفت: بیا اینجا! پس از ورود به خانه و آگاهی از موضوع به 110 زنگ زدم.

پرهام نیز پس از حضور در اداره دهم پلیس آگاهی، اظهارات اشکان را تایید کرد .

بر اساس این گزارش در شرایطی که وی مدعی عدم حضور خود در خانه در زمان وقوع جنایت شده و اظهارات دوستانش نیز تایید کننده این موضوع بود، اما وجود آثار جراحت بر روی دستان هوتن موجب شد تا کارآگاهان در این خصوص به تحقیق از وی بپردازند.

نتایج بدست آمده از اقدامات علمی تیم بررسی صحنه جرم اداره دهم و تشخیص هویت پلیس آگاهی و تناقض در اظهارات هوتن، سرانجام وی لب به اعتراف گشود و به ارتکاب جنایت و قتل پدر و خواهرش اعتراف کرد.

هوتن درباره انگیزه و نحوه ارتکاب دو جنایت به کارآگاهان گفت: ساعت 18 روز 15 فروردین ماه به خاطر تماشای تلویزیون با خواهرم درگیر شدم؛ خواهرم را داخل اتاق حبس کرده اما او با چاقوی آشپزخانه از اتاق خارج و به سمت من حمله ور شد که من چاقو را از او گرفته و او را مجددا در داخل اتاق حبس و در اتاق را قفل کردم.

او ادامه داد: در حالیکه بسیار عصبانی شده بودم، به داخل اتاق رفتم و او را خفه کردم. قصد داشتم تا برای صحنه سازی خواهرم را حلق آویز کنم اما موفق به این کار نشدم؛ در همین زمان پدرم وارد خانه شد و به داخل آشپزخانه رفت؛ چراغ آشپزخانه هنوز خاموش بود و پدرم هنوز از موضوع قتل خواهرم اطلاع نداشت که از پشت سر به او حمله ور شده و با همان چاقویی که توسط خواهرم مورد حمله قرار گرفته بودم، به پدرم حمله کرده و چندین ضربه ی چاقو به او زدم.

او گفت: پس از تعویض لباس ها از خانه خارج شده و حدود ساعت 20:30 دقیقه دوستانم به دنبال من در میدان فلسطین آمده و با هم به سینما رفتیم و تا فردای روز جنایت، تا پایان بازی فوتبال در خانه دوستم ماندم.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با اعتراف صریح متهم به ارتکاب هر دو جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین