کد خبر: ۲۹۱۸۵۷
تاریخ انتشار : ۲۴ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۴
سخنگوی قوه قضاییه گفت: سه نفر از اعضای دولت‌های نهم و دهم در راستای اجرای اصل 142 قانون اساسی لیست اموال خود را به قوه قضاییه ارائه نکردند.
آفتاب‌‌نیوز :
به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوالی در این رابطه گفت: طبق این اصل در ابتدای پذیرش سمت و پایان آن افراد باید لیست اموال خود و خانواده‌شان را ارائه کنند تا اگر دارایی آنها برخلاف حق افزایش یافته به این موضوع رسیدگی شود.

محسنی‌اژه‌ای گفت:‌ در دولت‌های نهم و دهم غیر از سه نفر مابقی لیست اموال خود را اعلام کردند. در دولت نهم یک نفر لیست اموال خود را ارائه نکرد. در دولت دهم آن یک نفر به اضافه دو نفر دیگر لیست اموال خود را ارائه نکردند.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: ابراهیم عزیزی معاون توسعه مدیریت دولت نهم کسی است که هم در دولت نهم و هم در دولت دهم لیست اموال خود را ارائه نکرده است. محمدجواد محمدزاده معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان حفاظت از محیط زیست و آقای ملک‌زاده معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی نیز کسانی هستند که در دولت دهم لیست امول خود را ارائه نکردند.

وی گفت که این موضوع چندین بار پیگیری شده و هنوز هم در حال پیگیری است.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: بقیه افراد در دولت نهم و دهم لیست اموال خود را اعلام کردند و در غیر از پنج مورد که هنوز رسیدگی به آنها به پایان نرسیده افزایش دارایی من‌غیرحق رخ نداده است.

محسنی‌اژه‌ای گفت: در دولت یازدهم همه افراد لیست اموال خود را اعلام کردند و فعلا تا پایان مسئولیت فرصت باقی است. البته لیست چهار نفر از این افراد نقص داشته و از آنها خواسته شده که رفع نقص کنند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین