کد خبر: ۲۹۱۹۹۰
تاریخ انتشار : ۲۵ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۲
سخنگوی سازمان انرژی اتمی:
سخنگوی سازمان انرژی اتمی با بیان این که بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی امشب وارد تهران می شوند، گفت: از نظر ما هیچ موردی بدون پاسخ نمانده است.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش ایرنا، بهروز کمالوندی روز سه شنبه در حاشیه نشست تحلیل بیانیه سوئیس که در پژوهشگاه فرهنگ و مطالعات فرهنگی برگزار شد، در جمع خبرنگاران به حضور بازرسان سازمان بین المللی انرژی اتمی در تهران اشاره کرد و اظهارداشت: در طول یک سال و نیم گذشته براساس بیانیه ای که در تهران بین یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی و علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی امضا شد قرار بود گام به گام جلو برویم که دو گام را ما برداشتیم.

وی ادامه داد: هفت موضوع وجود داشت ، بعد 13 موضوع و در گام سوم 5 موضوع که در دو مورد سوالاتی داشتند که هنوز هم سوالاتی را مطرح می کنند و ما نیز همچنان به آنها جواب می دهیم.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: مقاله ای در خصوص انتقال نوترونیک و همچنین انفجارات در مریوان دو موضوع مذکور است که ما جواب های لازم را داده ایم.

کمالوندی یادآور شد: مقاله ای که آنها می گویند در گذشته هم گفته بودیم مقاله علمی است اما آنها می گویند کاربرد دو گانه دارد و ما گفته ایم علمی است و شاهد مدعا این که در نشریات چاپ شده است و اگر کاربری غیر از این داشت، منتشر نمی شد.

وی خاطرنشان کرد: همکاران سازمان انرژی اتمی در این مورد توضیحات لازم را داده اند. وی همچنین گفت: در مورد مریوان هم ما از بازرسان دعوت کردیم تا منطقه ای که می گویند در آن انفجارات قوی رخ داده را بازدید کنند، کتبی، شفاهی یا در قالب یادداشت توضیحی، توضیح دادیم هم نماینده ایران در آژانس و هم من اما هنوز این اقدام انجام نشده است.

وی با بیان این که پنج نفر از بازرسان آژآنس امشب وارد تهران می شوند، افزود:

والینتا معاون سازمانی آژانس و آپارو از جمله این 5 نفر هستند که امشب وارد تهران می شوند.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی یادآور شد: مذاکرات این هیات فردا و شب نیز بازمی گردند.

کمالوندی خاطرنشان کرد: از نظر ما هیچ مورد نمانده که جواب نداده باشیم، مقاله را توضیح دادیم و مریوان را هم گفته ایم که می توانند بازدید کنند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین