کد خبر: ۲۹۲۰۰۳
تاریخ انتشار : ۲۵ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۴
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد مساله بازسازی مجموعه تئاتر شهر را پیگیری می‌کند و نکاتی را درباره تسریع در امور تئاتری به معاون هنری اعلام کرده است.
آفتاب‌‌نیوز : علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل خانه سینما درباره بازسازی مجموعه تئاتر شهر توضیح داد: در حال حاضر بازسازی تئاتر شهر در حال انجام است و تعدادی از سالن‌ها در این مجموعه به زودی تکمیل می‌شود. البته با سالن اصلی کاری نداریم اما بازسازی محل‌های تمرین و سالن‌های پایین مجموعه را آغاز کرده‌اند و من هم شخصا بازسازی تئاتر شهر را دنبال می‌کنم. در سال جاری یک توجه ویژه‌ای به تئاتر خواهیم داشت و به معاون هنری نیز توصیه کرده‌ام که در بین همه کارهایی که دارد تئاتر را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهد، چرا که مشکلات تئاتر نسبت به بخش‌های دیگر بیشتر است.

وی در پاسخ به اینکه چرا زمان بازسازی تئاتر شهر طول کشیده است؟ بیان کرد: در برخی از مقاطع برای بازسازی تئاتر شهر سه شیفته کار می‌شد، اما تعطیلی‌های نوروز باعث شد که در این بازسازی وقفه ایجاد شود، اما در حال حاضر کار دوباره آغاز شده است و من تاکید کرده‌ام که هرچه سریع‌تر بازسازی ادامه پیدا کند تا تمرین‌های گروه‌های نمایشی در بخش‌های پایین آغاز شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره تفاهم‌نامه میان شهرداری و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تا چه اندازه اجرایی شده است؟ گفت: سال گذشته میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری تهران، تفاهم‌نامه‌ای امضا شد تا بتوانیم از پتانسیل‌های این نهاد برای برگزاری مراسم‌های هنری استفاده کنیم. این تفاهم نامه شامل همه زمینه های هنری است و در آن تمام همکاری‌هایی را که می‌شود با شهرداری داشت ذکر کرده‌ایم و همه فضاهایی که شهرداری برای اجرای تئاتر و موسیقی می‌ءتواند دراختیار ما قرار دهد مورد توجه قرار گرفته است. انشاالله مجموعه تئاتر خاوران هم طی ۲ ماه آینده به نتیجه می‌رسد و اجرای تئاتر در آن شروع می‌شود.

وی در بخشی دیگر از صحبت های خود به برگزاری جلسه شورای عالی سینما اشاره کرده و توضیح داد: بخشی از برگزاری جلسات شورای عالی سینما به ما مربوط می‌شود که این بخش حل است، اما بخش دیگری مربوط به رییس جمهور است که ایشان باید برای برگزاری این جلسات وقت داشته باشد.

جنتی در پاسخ به اینکه فیلم «خانه دختر» به کارگردانی شهرام شاه حسینی با توجه به حواشی که دارد اکران می‌شود یا خیر، بیان کرد: من این فیلم را ندیده‌ام، اما بی شک حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی این فیلم را دیده است و او بهتر می‌تواند در این مورد نظر بدهد، اما من چون ندیده‌ام قضاوتی نسبت به این فیلم ندارم.

وی درباره بیمه بیکاری هنرمندان ابراز کرد: در زمینه بیمه بیکاری هنرمندان با حجت الله ایوبی جلساتی را برگزار می‌کنیم تا به یک تفاهمی در این زمینه دست پیدا کنیم، البته وزارت کار در این زمینه کمک‌های بسیاری به ما داشته و قرار است هنرمندان و روزنامه‌نگارانی که مبتلا به بیماری‌های خاص هستند و هزینه‌های درمانی بالایی دارد مورد توجه قرار داده و کل هزینه‌های درمانی این گروه را برعهده بگیرند. ما نیز فهرست این بیماران را در اختیار وزارت کار قرار می‌دهیم تا این مشکل برطرف شود، با وزارت بهداشت و درمان نیز صحبت کرده‌ایم و آنها نیز اعلام آمادگی کرده‌اند تا در این زمینه کمک کند.

به گزارش مهر، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان گفت: در زمینه بیمه تکمیلی هنرمندان کارهای خوبی صورت گرفته است و امیدوارم که این دغدغه‌ها برطرف شود، در حوزه بیمه بیکاری نیز امیدواریم یک توافق مناسب تا پایان سال جاری صورت گیرد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین