کد خبر: ۲۹۲۱۷۹
تاریخ انتشار : ۲۶ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۴
سخنگوی وزارت کشور عربستان سعودی: اعمال اشد مجازات بر کسی که به انجام چنین جرایمی محکوم شود تضمین شده است.
آفتاب‌‌نیوز : وزارت کشور عربستان سعودی در بیانیه ای اعلام کرد این وزارتخانه پرونده دو نوجوان ایرانی را که در فرودگاه جده مورد آزار جنسی  قرار گرفته اند به همراه متهمان، به هیات تحقیق و دادستانی کل منتقل کرده است.

به گزارش عصرایران به نقل از مطبوعات سعودی، در بیانیه سخنگوی امنیتی وزارت کشور عربستان سعودی آمده است: با توجه به مطالب منتشر شده در برخی رسانه ها درباره آزار جنسی دو نوجوان ایرانی در فرودگاه بین المللی ملک عبدالعزیز (فرودگاه جده)، مقامات امنیتی در فرودگاه در تاریخ 28 مارس گذشته (8 فروردین 94)  گزارشی درباره آزار جنسی دو نوجوان ایرانی دریافت کردند. این پرونده و متهمان آن به هیات تحقیق و دادستانی کل برای تحقیق با آنها و تکمیل فرآیندهای لازم منتقل شده اند.

وی ادامه داد: به سفیر ایران در ریاض درباره اقدامات جاری اطلاع داده شد.

سخنگوی وزارت کشور عربستان سعودی تاکید کرد: ساختار پادشاهی عربی سعودی براساس کتاب و سنت بنا شده و اعمال اشد مجازات بر کسی که به انجام چنین جرایمی محکوم شود تضمین شده است. جرایمی که همه بخش های جامعه مسلمان عربستان سعودی آن را محکوم می کند.

دولت ایران در اعتراض به آزار جنسی دو ایرانی در فرودگاه جده، روز دوشنبه انجام سفرهای حج عمره را متوقف کرد.

ساختمان وزارت کشور عربستان سعودی - ریاض


در روزهای اخیر هم ساختمان سفارت عربستان سعودی در تهران و کنسولگری این کشور در مشهد شاهد برگزاری اعتراضات و تجمعات علیه حادثه آزار جنسی دو پلیس فرودگاه جده علیه دو ایرانی بود.

در هفته های اخیر انتشار خبر آزار جنسی دو ایرانی در فرودگاه جده با موجی از خشم و اعتراض مقامات و افکار عمومی در ایران روبه رو شد.

سالانه 500 هزار نفر برای ادای حج عمره به عربستان سعودی می روند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین