کد خبر: ۲۹۲۱۹۷
تاریخ انتشار : ۲۶ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۳
رییس‌جمهور گفت: در مذاکرات حدود شانزده ماهه دنیا به این واقعیت اعتراف کرد که توسعه ایران و مسیر حرکت این ملت به سمت قله‌های توسعه، علم، دانش و صنعت دائمی و همیشگی خواهد بود.
آفتاب‌‌نیوز : حجت‌الاسلام و المسلمین روحانی در جمع مردم گیلان ضمن اینکه این استان را بزرگ و سرسبز و قهرمان و مردم آن را مهمان‌نواز و بنده‌پرور خواند، از ابراز احساسات مردم این استان در استقبال از رییس‌جمهور و همراهان او تقدیر کرد و تصریح کرد: چه کسی قادر است از این همه احساسات و لطف و محبت مردم در سراسر خیابان‌ها از فرودگاه تا استادیوم همچنین اجتماع عظیم شما در این مکان (ورزشگاه شهید عضدی گیلان) تشکر و قدردانی کند، جز آنکه من بگویم خادمان شما کوچک و شما مردمی بس بزرگ هستید.

وی در ادامه با مورد توجه قرار دادن شعارهای مردم گیلان در مراسم استقبال از رییس‌جمهور، ضمن اینکه این شعارها را محبت‌آمیز دانست، در ادامه گفت: امسال سال فاطمی و سال رحمت است. از بارانش گرفته تا نام فاطمه زهرایش (س) و از اولین قدم بزرگ ملت ایران در برابر جهان این موضوع مشخص است.

رییس‌جمهور با بیان اینکه امسال سال همدلی و وحدت، اتحاد و اعتماد بین دولت و ملت است، گفت: امسال سالی است که دولت با همه توان برای این ملت بزرگ تلاش و کوشش خواهد کرد تا خداوند و دل مردم از این نظام و دولت راضی باشد.

روحانی اضافه کرد: امسال باید از منافع فردی بگذریم چون امسال سال همدلی است. همچنین باید از منافع حزبی و جناحی بگذریم و همه و همه به منافع ملی و عزت ملی بیندیشیم.

وی بار دیگر گیلان را سرزمین قهرمانان، سردار جنگل، علما و مراجع، بزرگان، سرداران، فداکاران و ریاضی‌دانان دانست و گفت: مردم عزیز گیلان و همه ملت ایران امروز همه دنیا، قدرت‌های بزرگ حتی آمریکا به این نتیجه رسیده‌اند که نظام مستحکم ایران قابل سرنگونی نیست.

وی تاکید کرد: امروز همه قدرت‌های دنیا و حتی بر اساس اعتراف رییس‌جمهور آمریکا در همین روزهای اخیر این نکته را مورد توجه قرار داده‌اند که ماهیت نظام مردم‌سالار دینی ایران قابل تغییر نمی‌باشد و در این مذاکرات حدود شانزده ماهه دنیا به این واقعیت اعتراف کرد که توسعه ایران و مسیر حرکت این ملت به سمت قله‌های توسعه، علم، دانش و صنعت دائمی و همیشگی خواهد بود.

روحانی گفت: ما در مذاکراتمان با قدرت‌های بزرگ جهان ان‌شاءالله با حمایت مردم قدم به قدم تا نقطه توافق عزتمندانه برای ملت ایران جلو خواهیم رفت.

رئیس جمهور در جمع مردم گیلان در ورزشگاه شهید عضدی با بیان این‌که به مردم قهرمان ایران که سالیان دراز مقاومت کرده‌اند افتخار می‌کنیم، تصریح کرد: به مقام معظم رهبری که همه جا و در همه مسیر یار ملت، نظام و دولت خدمتگزار بوده‌اند افتخار می‌کنیم و به اعتماد مردم به نظام و مسئولین و به نوکری شما ملت بزرگ نیز افتخار می‌کنیم.

رئیس دولت یازدهم با بیان این‌که مذاکرات ما با قدرت‌های جهانی یکی از دستاوردهایش برای همه جهان این بود که بدانند در ایران تنوع فکر و سلیقه داریم و ممکن است افکارمان متفاوت باشد،‌ گفت: اما آنجا که مسأله منافع ملی و توافق سرنوشت‌ساز برای ملت باشد همه ما متحد و منسجم خواهیم بود.

روحانی با بیان این‌که از ثمره‌های اولیه سال 94 همدلی و همزبانی است، خاطرنشان کرد: از رهبر تا همه مردم می‌گویند توافق عزتمندانه،‌ آری و همه ملت ایران می‌گویند تعامل سازنده با جهان، اعتدال و میانه‌روی، آری و همه می‌گویند دوران افراطی‌گری به سر آمده است.

وی با اشاره به این‌که همه ما متحد و یکپارچه به جای تقابل راه تعامل سازنده را با دنیا برگزیده‌ایم و انتخاب کردیم، افزود: تردید نکنید در این مسیر ملت ایران موفق و پیروز خواهد بود و دولت و ملت به اصول خود پایدار و وفادارند، اما این دولت و ملت انعطاف‌پذیر است یعنی همانی که رهبر انقلاب از آن به عنوان نرمش قهرمانانه یاد کردند.

رئیس جمهور با بیان این‌که مسیر ما اعتدال و تعامل، گفت‌وگو و منطق و به کرسی نشاندن حق مسلم ملت بزرگ ایران خواهد بود، گفت: ما امروز انسجام‌مان را در این کشور به نمایش گذاشته‌ایم و به طرف مقابل و قدرت‌های گروه 1+5 اعلام می‌کنیم که خواهان توافق عزتمندانه هستیم و قدم‌های لازم را پیش گذاشته‌ایم و خواهیم گذاشت پس شما هم باید راه احترام به حقوق ملت ایران و تکریم این ملت را انتخاب کنید.

رئیس دولت تدبیر و امید، خاطرنشان کرد: این‌که سنای آمریکا چه می‌گوید، مجلس نمایندگان آمریکا چه می‌خواهد و تندروهای آمریکا و مزدوران آنها دنبال چه هستند، به ملت و دولت ما ارتباطی ندارد و ما در برابر تعامل، تعامل می‌خواهیم و برابر حسن نیت، حسن نیت می‌خواهیم و برابر احترام، احترام می‌خواهیم.

روحانی تأکید کرد: به شما اعلام می‌کنیم طرف ما سنای آمریکا و مجلس نمایندگان آمریکا نیست. بلکه طرف ما یک مجموعه به نام گروه 1+5 است.

رئیس جمهور گفت: امروز روزی است که مذاکره کنندگان ما از هفته آینده مذاکرات خود را آغاز می‌کنند و بحث اصلی ما با طرف مقابل مسأله تحریم خواهد بود. یعنی همان ظلم غیرانسانی که نسبت به ملت ایران روا داشته‌اند.

روحانی اظهار کرد: دنیا و گروه 1+5 ، مجلس نمایندگان آمریکا، سنا، رئیس جمهور و دولت آمریکا و همه بدانند در این توافق اگر پایان تحریم نباشد، توافقی نخواهد بود.

ادامه دارد...
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین