کد خبر: ۲۹۲۳۹۰
تاریخ انتشار : ۲۷ فروردين ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۲
آنتون گراشنکو مشاور وزیر کشور اوکراین روز پنجشنبه در یک شبکه اجتماعی نوشت: اولس بوزینا روزنامه نگار و مجری تلویزیونی اوکراین در نزدیکی خانه خود در منطقه شوچنکو در کی یف کشته شد.
آفتاب‌‌نیوز :
یک روزنامه نگار برجسته اوکراینی در نزدیکی خانه خود در کی یف پایتخت این کشور به قتل رسید.
 
به گزارش رسانه های روسی، آنتون گراشنکو مشاور وزیر کشور اوکراین روز پنجشنبه در یک شبکه اجتماعی نوشت: اولس بوزینا روزنامه نگار و مجری تلویزیونی اوکراین در نزدیکی خانه خود در منطقه شوچنکو در کی یف کشته شد. 

به گزارش ایرنا، افراد مهاجم پس از تیراندازی به سوی روزنامه نگار اوکراینی با خودرو از محل حادثه متواری شدند. در حال حاضر گروهی از ماموران دادستانی و امور جنایی اوکراین در محل قتل حاضر و به انجام تحقیقات می پردازند. 


اولس بوزینا از روزنامه نگاران مخالف حکومت اوکراین بود که به دلیل اظهارات ضدحکومت فعلی اوکراین معروف شده بود. 

وی تا یک ماه پیش سردبیر روزنامه اوکراینی «سودنیا» را برعهده داشت که به دلیل مخالفت با سانسور خبری در روزنامه، از این مقام کناره گیری کرد. 

در ماه های اخیر چند تن از مخالفان حکومت اوکراین در کی یف کشته شده اند. 

روز چهارشنبه نیز یکی از سیاستمداران نزدیک به ویکتور یانوکوویچ رییس جمهوری مخلوع اوکراین به نام اولگ کلاشینکوف به ضرب گلوله فرد ناشناسی کشته شد. کلاشنیکوف از نمایندگان سابق مجلس رادا از حزب حاکم مناطق (حزب حاکم سابق اوکراین) بود. 

اولس بوزینا دومین خبرنگار اوکراینی است که در یک سال اخیر در این کشور کشته می شود.

سی ام فوریه گذشته نیز یک خبرنگار عکاس اوکراینی در منطقه پسکی در استان دونباس در جریان درگیری های میان نیروهای اوکراینی و شبه نظامیان جدایی طلب کشته شد.

در این منطقه جنگ زده در شرق اوکراین در درگیری های مسلحانه یک سال اخیر، چهار خبرنگار روس جان خود را از دست داده اند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین