کد خبر: ۲۹۲۴۳۹
تاریخ انتشار : ۲۸ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۹
ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه با تاکید بر اینکه قصد احیای امپراتوری در روسیه را ندارد، گفت: ادعاهایی که در غرب در این مورد مطرح می شود بی اساس است.
آفتاب‌‌نیوز :
پوتین گفت: می خواهیم با همسایگان خود روابط خوبی داشته باشیم و این امری عادی است.

وی افزود: امروز شاهدیم کشورهای قاره آمریکا در قالب تشکیلات منطقه ای با یکدیگر همکاری می کنند؛ در آسیا نیز چنین اتحادیه منطقه ای برای تعامل کشورها با یکدیگر وجود دارد.

پوتین خاطرنشان کرد: اما در مورد روسیه با چنین همگرایی با کشورهای همسایه اش که البته با بسیاری از آنها از نظر فرهنگ و تاریخ اشتراکاتی دارد، مخالفت می کنند.

رییس جمهوری روسیه افزود: به دنبال ایجاد حوزه منافع و محدوده نفوذ نیستیم و می خواهیم با کشورهای منطقه همکاری کنیم.

پوتین در پاسخ به پرسشی در مورد شرایط بهبودی روابط روسیه و غرب گفت: روابط با غرب را ما تیره نکرده ایم؛ شرط اصلی برای بهبودی روابط احترام به روسیه و منافع آن است.

وی با بیان اینکه بعضی از کشورهای بزرگ نیازی به کشورهای متحد ندارند، خاطرنشان کرد: آمریکا نیازی به متحد نمی بیند و می خواهد همه کشورها وابسته به آن باشند.

به گزارش ایرنا، رییس جمهوری روسیه ادامه داد: روسیه چنین نظامی را نمی پذیرد و نمی خواهد در آن زندگی کند.

پوتین، فشار بر کشورش را تلاش بیهوده خواند و افزود: کشورهای غربی باید برای کسب توافق با روسیه تلاش کنند؛ فشار بر روسیه برای تحمیل خواسته های خود بی نتیجه است و مسکو به آن تن نخواهد داد.

وی افزود: به شرکای غربی توصیه می کنم از تحریم و فشار اقتصادی بر روسیه صرف نظر کنند زیرا از این تلاش ها نتیجه ای نخواهند گرفت.

کنفرانس مطبوعاتی سالانه پوتین سیزدهمین کنفرانس مطبوعاتی وی در طول سه دوره ریاست جمهوری است و بیش از سه میلیون و 200 هزار سوال از طریق شبکه اینترنتی و تماس های تلفنی و نیز حضور مستقیم خبرنگاران از رییس جمهوری روسیه پرسیده شده است. 
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین