کد خبر: ۲۹۲۵۱۲
تاریخ انتشار : ۲۸ فروردين ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۲
مشاور اقتصادی رئیس جمهوری:
مشاور رئیس جمهوری در امور اقتصادی؛ از آغاز مطالعات مقدماتی برای حذف یارانه گروه های پردرآمد خبر داد و افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم اکنون مطالعات مقدماتی برای حذف یارانه گروه های پردرآمد را آغاز کرده است.
آفتاب‌‌نیوز :
مسعود نیلی با بیان این که انجام مطالعات باید سنجیده باشد تا شوکی به جامعه وارد نشود، افزود: خوشه بندی و تقسیم بندی دهک های جامعه یک کار پردردسر و بسیار پیچیده با عواقب بسیار زیاد است، امامی توانیم دو باره گروه های هدف را تعریف کنیم.

وی بر دقت لازم برای انجام این مطالعات تاکید کرد و افزود: این مطالعات باید به گونه ای انجام شود که استمرار آن را تضمین کند.

نخستین یارانه نقدی سال 94 بدون تغییر نسبت به سال قبل به ارزش 45هزار و 500 تومان به ازای هر نفر واریز شد و پیش بینی می شود حدود 76 میلیون نفر در این مرحله مشمول دریافت یارانه نقدی باشند که براین اساس دولت سالانه 425 هزار میلیارد ریال (42.5 هزار میلیارد تومان) یارانه پرداخت می کند. 

به گزارش ایرنا از وزارت نفت، ارزیابی ها از تصمیم مجلس در قالب قانون بودجه امسال نشان می دهد که منابع لازم برای توزیع نقدی و غیرنقدی در قانون بودجه امسال با کاهش 3000 میلیارد تومانی نسبت به رقم 42هزار میلیاردی لایحه پیشنهادی دولت همراه است رقم کاهش یافته ای که باید برای تراز شدن درآمد و هزینه موجود، دولت حدود 5 میلیون یارانه بگیر را از بین حدود 76میلیون نفرحذف کند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین