کد خبر: ۲۹۲۵۸۵
تاریخ انتشار : ۲۹ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
همکاری با آژانس نشان از حسن نیت ایران
گام‌های همکاری ایران با آژانس در لایه‌های گوناگون نشان، حسن نیت ایران برای دستیابی به توافق نهایی از طریق اطمینان‌بخشی فزاینده و اراده سیاسی فعال نظام تلقی خواهد شد.
آفتاب‌‌نیوز :
سرویس سیاسی: یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: گام‌های همکاری ایران با آژانس در لایه‌های گوناگون نشان، حسن نیت ایران برای دستیابی به توافق نهایی از طریق اطمینان‌بخشی فزاینده و اراده سیاسی فعال نظام تلقی خواهد شد. 

علی مطهرنیا، کارشناس مسائل بین الملل در گفت و گو با آفتاب در پاسخ به این سوال که مذاکرات ایران و آژانس که بر پایه پرونده مطاالعات ادعایی به پیش می‌رود، پس از رسیدن طرفین به تفاهم سیاسی چگونه بر روند مذاکرات تاثیر خواهد گذاشت، گفت: مطالعات ادعایی و مسائل مطرح در ارتباط با آن از سوی ایران هیچ‌گاه به رسمیت شناخته نشده است.

او ادامه داد: هرچند که جمهوری اسلامی در جهت همکاری و در راستای ثبات‌بخشی منطقه‌ای در چارچوب پرونده هسته‌ای پاسخگویی به این سوالات را وجه همت خود قرار داده تا بر اساس ادعاهای نه‌چندان موثق کنشگران رسمی و غیر‌رسمی ایالت متحده آمریکا پاسخگوی سوالات باشد. 

این استاد دانشگاه ضمن اشاره به موفقیت ایران در دستیابی به تفاهم سیاسی یادآور شد: این که دولت یازدهم پرونده هسته‌ای ایران را از مرزهای امنیتی نظامی به مرزهای حقوقی سیاسی بازگرداند موفقیت برجسته‌ای است.

مطهرنیا با تاکید بر اینکه پاسخگویی ایران به سوالات آژانس می‌تواند زمینه نگارش متن نهایی توافق را فراهم کند، گفت: جمهوری اسلامی ایران در مورد فعالیت هسته‌ای خود نه تنها به افکار عمومی جهان که برخی لابی‌های کنگره و سنا که خواهان به نتیجه نرسیدن مذاکرات هستند و در مورد عملکرد گذشته ایران ادعاهایی را مطرح کرده‌اند و ایران را به همین طریق سا‌ل‌ها تحت فشار قرار دادند، از طریق اعتمادسازی در حال پاسخگویی است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۱
شهروند
|
-
|
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۱/۳۰
1
0
به نظر من اینگونه موفقیتها که شما و ما بدان اذعان می کنیم و می گوییم "این که دولت یازدهم پرونده هسته‌ای ایران را از مرزهای امنیتی نظامی به مرزهای حقوقی سیاسی بازگرداند موفقیت برجسته‌ای است."
باید اولا از مقام معظم رهبری تشکر کرد که اینگونه فرصتی را فراهم کردند همانگونه که در متن صحبت مقام معظم رهبری آمده و شما آن را منتشر کردید جای تشکر دارد تا افکار عمومی داخلی و خارجی باعث این نگرانی نشود.

اما مسئله اصلی این است که اینگونه قلم زدن و استفاده کردن نادرست در آینده برای به دست آوردن قدرت در بین اصلاح طبان باشد کاری خطرناک است.اگر از طرف اصولگرایان باشد نیز همیگونه است .
دغ دغه اصلی باید انقلاب باشد وگرنه همدیگر بر سر اینکار در وهله اول خودمان سرکار می رویم و باید دنبال راهی باشیم که ریزش کمتر باشد دلها را یکی کرد که خیلی سخت است اما شدنی است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین