کد خبر: ۲۹۲۷۸۶
تاریخ انتشار : ۳۰ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۰
اخذ مجوز بستری رایگان مستمری‌بگیران در مراکز دولتی
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی بااشاره به امکان بستری و درمان رایگان مستمری‌بگیران در مراکز درمانی دولتی فراهم شده است، گفت: مجوز این امر اخذ شده و زمان دقیق اجرای آن بزودی اعلام می‌شود.
آفتاب‌‌نیوز : دکتر محمدتقی نوربخش در جمع خبرنگاران در این باره بیشتر توضیح داد و گفت: تفاهم‌نامه‌ای با وزارت بهداشت و طبق مصوبه هیات امنای سازمان شکل گرفته است که براساس آن مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی بتوانند در مراکز درمانی دولتی به صورت رایگان بستری و درمان شوند. مجوز این امر اخذ شده و زمان دقیق اجرای آن بزودی اعلام می‌شود.

ID بیمه جای دفترچه‌های بیمه را می گیرد

وی درباره زمان جمع‌آوری دفترچه‌های بیمه و صدور کارت هوشمند سلامت، اظهار کرد: حذف دفترچه‌های بیمه روی مدیریت مصارف و هزینه‌های درمانی تاثیرگذار است به عنوان مثال در حال حاضر ممکن است افرادی حتی شاید به دلایل موجه، دو یا سه دفترچه داشته باشند که حذف دفترچه و دادن ID و کد واحد به هر شهروندی که تحت پوشش صندوق بیمه است، بسیار موثر است.

وی با بیان اینکه دادن ID بیمه کار پیچیده‌ایست، افزود: باید یک مرکز فرماندهی واحد دیتا در صندوق بیمه باشد. این کار نیازمند زیرساخت و نرم‌افزارهایی است که بتواند حجم اطلاعات تولیدی را هماهنگ کند که در این راستا زیرساخت‌ها توسط سازمان تامین اجتماعی و شرکت رایتل ایجاد شده است و در حال اجراست.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ابراز امیدواری کرد: در مرحله اول اجرای این مساله بتوانیم بیماران خاص را تحت پوشش قرار دهیم زیرا این بیماران هزینه درمانی زیادی دارند.

به گفته نوربخش، الکترونیک شدن دفترچه بیمه تحول بزرگی است که زمان قطعی اجرای آن را اعلام خواهیم کرد.

افزایش حقوق بازنشستگان از اردیبهشت به شرط ابلاغ دولت


نوربخش در باره افزایش حقوق بازنشستگان در سال 94 ، گفت: طبق ماده 96 قانون تامین اجتماعی هیات وزیران باید این امر را تعیین و به سازمان ابلاغ کند. امیدواریم به زودی ابلاغ شود تا بتوانیم در اردیبهشت اولین پرداخت و افزایش حقوق بازنشستگان را پرداخت کنیم. طبق ماده 111، حداقل حقوق دستمزدبگیران 17 درصد رشد دارند که این رشد اعمال می‌شود.

وی با بیان اینکه کاهش حقوق مستمری‌بگیران صحت ندارد، تاکید کرد: حقوق مستمری‌بگیران به موقع پرداخت شده است.

به گزارش ایسنا، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در پایان در مورد خدمات سازمان تامین اجتماعی در زمینه خدمات بهداشت و دندان اظهار کرد: سطح خدمات سازمان براساس مصوبه شورای عالی بیمه است. سازمان در این زمینه خدمات بزرگی انجام داده است. برای مثال افراد زیر 14 سال تحت پوشش بیمه قرار گرفته‌اند. تدریجا باید این گام‌های مثبت گسترده‌تر شوند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین