کد خبر: ۲۹۴۴۹۵
تاریخ انتشار : ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۵
جنگنده‌های عربستانی از فرود هواپیمای ایرانی حامل کمک‌های انسان دوستانه در صنعا پایتخت یمن جلوگیری کردند.
آفتاب‌‌نیوز : جنگنده های عربستانی از فرود هواپیمای ایرانی حامل کمک های انسان دوستانه در صنعا پایتخت یمن جلوگیری کردند.

به گزارش رسانه های یمنی، جنگنده‌های عربستانی از فرود هواپیمای ایرانی حامل کمک‌های انسان دوستانه در صنعا پایتخت یمن جلوگیری کردند.

شبکه خبری المنار نیز گزارش داد که این هواپیما بعد از بمباران جنگنده‌های سعودی که خط پرواز فرودگاه صنعا را هدف قرار دادند تا مانع از نشستن این هواپیما شوند، در این فرودگاه فرود آمد.

هفته گذشته نیز عربستان سعودی از ورود هواپیمای ایرانی حامل کمک‌های پزشکی به حریم هوایی یمن جلوگیری کرد.

جنگنده‌های عربستان سعودی روز 6 فروردین ( 26 مارس) در عملیاتی تحت عنوان «طوفان قاطعیت» به صنعا پایتخت یمن و چندین شهر دیگر این کشور حمله کردند. این حملات مناطق مسکونی یمن و زیرساخت‌های این کشور را هدف قرار داد.

عربستان علاوه بر حمله به یمن این کشور را از زمین، هوا و دریا محاصره کرده است که این امر مانع از رسیدن کمک‌های دارویی و انتقال مجروحان به خارج از این کشور است.

«احمد عسیری» سخنگوی عملیات موسوم به «طوفان قاطع» روز 1 اردیبهشت ماه  (21 آوریل) پایان این عملیات را اعلام کرد. عربستان سعودی همچنین اعلام کرد که پایان عملیات بنا بر درخواست منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن صورت گرفته است.

عسیری در سخنان خود همچنین تأکید کرد که عربستان هرگاه که مناسب ببیند برای توقف آنچه تحرکات حوثی‌ها خواند، در یمن دخالت خواهد کرد.

در حالی که عربستان در هنگام شروع حمله به یمن هدف این عملیات را حمایت از مشروعیت و بازگشت منصور هادی به قدرت اعلام کرده بود ولی بعد از اعلان پایان جنگ هنوز درگیری کمیته‌های مردمی با عناصر وابسته به منصور هادی و القاعده در جنوب یمن همچنان ادامه دارد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین