کد خبر: ۲۹۹۱۱۵
تاریخ انتشار : ۰۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۱
آفتاب‌‌نیوز : روزنامه اعتماد نوشت: ناپدري با اسلحه وينچستر به سرعت از پله‌ها پايين آمد. دختر ١٣ساله مي‌دويد تا از دست او فرار كند اما ناپدري‌اش قبل از اينكه مردم دستگيرش كنند، با چند گلوله، او را نقش بر زمين كرد. مرد جوان چند دقيقه قبل، همسر و پدرزن خود را نيز كشته بود.

ساعت ١٠ صبح ديروز، صداي شليك چند گلوله، توجه اهالي كوي استرآبادي گرگان را به خود جلب كرد. اتفاقي رخ داده بود. وقتي اهالي محل خود را به كوچه رساندند، پيكر غرق خون دختري ١٣ ساله روي زمين آنها را سرجاي‌شان ميخكوب كرد. مردي آشنا، با يك اسلحه شكاري، بالاي سر او ايستاده بود. چند پوكه روي زمين افتاده بود. اسلحه گلوله نداشت. اهالي كه متوجه اين موضوع شده بودند، به سمت ناپدري هجوم برده و دستگيرش كردند. عده‌اي با خود مي‌گفتند كه «مصرف شيشه» آخرسر كار دست او داد. اين روايتي است كه بهرامي، معاون اجتماعي پليس گرگان از اين حادثه به «اعتماد» گفته است.

او مي‌گويد كه اين پايان كار نيست. لحظاتي بعد، كوچه از ماموران پليس پر شده بود و نيروهاي اورژانس پيكر نيمه‌جان دختر را روي برانكارد گذاشتند اما توان دختر ١٣ ساله از برندگي گلوله‌هاي شكاري كمتر بود. به گفته مجتبي خالدي، سخنگوي اورژانس كشور به «اعتماد»، او سه ساعت بعد در بيمارستان صياد شيرازي گرگان جان باخت تا تعداد مقتولان يك قتل خانوادگي، به سه نفر برسد؛ سه كشته در كمتر از ٥ دقيقه.

يكي از اهالي كوي استرآبادي درباره حادثه به «اعتماد» مي‌گويد: «صبح ساعت ١٠ بود. همه در خيابان جمع شده بودند. مردم قاتل را گرفته بودند. اورژانس هم آمده بود و دختر را با خود برد. آن‌طور كه من شنيدم، متهم، اول با اسلحه شكاري، پدرزن و همسر خود را كشته و بعد از آن دنبال دختر ناتني خود كرده و او را هم كشته. بنده خدا دختر بچه مي‌خواست فرار كند اما نتوانست. بعد هم كه پليس آمد و بردنش.» اين همسايه مي‌گويد كه عامل قتل پيش از اين نيز با پدرزن خود اختلاف داشته و يك بار هم با چاقو او را مجروح كرده بود. او مي‌گويد: «همه از اعتياد عامل قتل به ماده مخدر شيشه حرف مي‌زنند. مردمي كه در محل حادثه جمع شده بودند مي‌گفتند پدرزنش قبلا او را در كمپ ترك اعتياد بستري كرده بود اما وقتي او بيرون آمد، متوجه شد كه پدرزنش اموالش را بالا كشيده. مي‌گفتند چند مغازه و زمين را بالا كشيده بود. ما شنيده بوديم كه قبلا هم پدرزنش را به كشتن تهديد كرده بود.»

يكي ديگر از اهالي محل هم مي‌گويد كه عامل قتل از خانواده‌هاي مرفه گرگان بوده و وضع مالي خوبي هم داشت. پسر خوبي بود. وقتي شنيدم ياد حرف‌هايي افتادم كه درباره اختلافات او با پدرزنش مي‌گفتند.

شليك چند گلوله از اسلحه شكاري وينچستر، سماجت در به قتل رساندن دختر ناتني و دستگيري توسط مردم باعث شده تا بازار شايعات پيرامون آن داغ شود. يكي از اهالي محل مي‌گفت كه دختر ١٣ ساله وقتي مي‌خواست از دست ناپدري‌اش فرار كند، از طبقه چهارم به پايين پرتاب شده بود اما اين اتفاق از سوي سرهنگ محمدرضا اكبري، رييس پليس آگاهي فرماندهي انتظامي گلستان تكذيب شده است. او در شرح حادثه مي‌گويد: «پيش از ظهر دوشنبه مردم كوي استرآبادي گرگان پس از شنيدن صداي شليك اسلحه، با فوريت‌هاي پليسي ١١٠ تماس گرفتند و ماموران را در جريان وقوع قتل خانوادگي قرار دادند. به سرعت چند گشتي پليس به محل حادثه اعزام شد و ماموران موفق شدند با همكاري مردم، ضارب را دستگير و يك قبضه سلاح شكاري با پنج پوكه فشنگ كشف كنند.»

سرهنگ اكبري به كشف دو جسد و پيكر نيمه جان دختري ١٣ ساله در محل حادثه اشاره كرد و گفت: «با حضور ماموران در ساختمان وقوع جنايت، جسد يك زن ٣٥ ساله و يك مرد ٥٦ ساله نيز كشف شد كه ضارب آنها را به ضرب گلوله كشته بود. پيكر نيمه جان دختري ١٣ساله هم كشف شد كه با حضور عوامل اورژانس به بيمارستان صياد شيرازي گرگان منتقل شد اما پس از سه ساعت به دليل شدت جراحات وارده جان باخت.»

به گفته رييس پليس آگاهي گلستان، جسد زن ٣٥ ساله متعلق به همسر قاتل و جسد مرد ٥٦ ساله نيز متعلق به پدرزن او بوده است. دختر ١٣ ساله هم كه بعد از انتقال به بيمارستان جان خود را از دست داد، دختر ناتني قاتل بود. همزمان مصطفي حقي، دادستان عمومي و انقلاب گرگان نيز انگيزه متهم از ارتكاب به قتل را «اختلاف خانوادگي» اعلام كرد و گفت: «متهم پس از دستگيري به جرم خود اعتراف كرد و به ماموران گفت كه به دليل مشاجره لفظي با همسرش، در يك لحظه كنترل خود را از دست داده و دست به قتل زده است. اختلاف خانوادگي همان چيزي است كه يكي ديگر از اهالي محل هم آن را تاييد مي‌كند. او مي‌گويد كه همسايه‌ها پيش از اين از زبان قاتل شنيده بودند كه مي‌گفت «اشتباه كرده كه با اين خانواده وصلت كرده است»؛وصلتي كه اگر انجام نمي‌شد، قتلي هم رقم نمي‌خورد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین