کد خبر: ۳۰۰۸۵۶
تاریخ انتشار : ۱۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۰
در یکی از تبلیغات مطبوعاتی بانک نیز عبارت «پیش‌خوان‌های شهر نت؛ توان شعب شبانه‌روزی بانک شهر» منتشر شده بود.
آفتاب‌‌نیوز :
بانک‌ها به عنوان بزرگترین بنگاه‌های اقتصادی کشور که به صورت مستقیم با مردم در ارتباط هستند، سهم عمده‌ای در فضاهای تبلیغاتی دارند. آنها تلاش می‌کنند تا با ارایه تبلیغات خلاقانه و متفاوت نظر شهروندان را به خدمات خود جلب کنند.

خبرگزاری ایسنا در ادامه نگاهی دارد به محورهای تبلیغی بانک‌های کشور در ماه گذشته.

بانک شهر و بازی با سایه‌ها

بانک ‌شهر تیزرهای تلویزیونی خود را در اردیبهشت‌ماه بر اساس استفاده از سایه‌ها و کلمات «توان» و «بازتاب» تولید کرده بود. شعار محوری تیزرها «زندگی به توان شهر» بود. در یکی از این تیزرها، گوینده «توان ما» را «بازتاب فرصت‌ها» می‌دانست و در دیگری «پیش‌خوان‌های بانک شهر» را «بازتاب واقعیت‌ها».

در یکی از تبلیغات مطبوعاتی بانک نیز عبارت «پیش‌خوان‌های شهر نت؛ توان شعب شبانه‌روزی بانک شهر» منتشر شده بود.

در سایت بانک شهر و تبلیغات اینترنتی این بانک نیز شعار «زندگی به توان شهر» در کنار عبارت‌های دیگری ilچون «زمان در خدمات الکترونیک» و «اعطای تسهیلات به دارندگان حساب جاری» درج شده بود. «بانک شهر حامی توسعه پایدار شهری» یکی دیگر تبلیغ‌های اینترنتی این بانک بود.

بانک ملت و صید مروارید

بانک ملت، تیزر تلویزیونی فروردین‌ماه را در اردیبهشت نیز تکرار کرد. در این تیزر، که تلاش یک غواص را برای صید مروارید نشان می‌داد، از دو شعار استفاده شده بود؛ «از دل امواج گذشتیم تا دُر گرانبهای خدمت به شما را به دست آوریم» و «تغییر را احساس کنید.»

در تبلیغات اینترنتی بانک ملت نیز یک مورد تکراری وجود داشت؛ «همه واقف باشیم؛ اوراق وقف، ابزاری جدید در ترویج وقف جمعی»

این بانک در تبلیغات جدیدی که در سایت خود منتشر کرده، بر حفظ امنیت در مورد اطلاعات محرمانه تاکید دارد و به توصیه‌های امنیتی و عمومی برای حفظ این اطلاعات اشاره می‌کند.

بانک پارسیان و بانکداری موبایلی

بانک پارسیان، علاوه بر تکرار برخی تبلیغات اینترنتی ماه گذشته خود، در اردیبهشت موارد جدیدی نیز به آنها افزود.

«حساب جاری لوتوس سیمین» و «دیجی بانک پارسیان»، موضوع دو تبلیغ تکراری بانک پارسیان را تشکیل می‌دادند. حساب لوتوس سیمین، برای کمک به برآورده کردن نیازهای اعتباری مشاغل و صنوف مختلف شکل گرفته است. دیجی بانک پارسیان نیز به ارائه خدمات بانکی، بیمه‌ای، اطلاع‌رسانی، کارتی و صندوق قرض‌الحسنه این بانک برای کمک به افراد مورد نظر صاحب‌حساب اختصاص دارد.

معرفی همراه‌بانک پارسیان نیز یکی از تبلیغات جدید این بانک در اردیبهشت بود. برنامه کاربردی موبایل بانک پارسیان، برای گسترش خدمات بانکداری موبایلی و ارائه خدمات اطلاع‌رسانی عرضه شده است.

دروازه‌بان مجازی بانک پاسارگاد

بانک پاسارگاد در دو تیزر تلویزیونی جداگانه روز پدر و معلم را تبریک گفت. تیزر سوم این بانک در اردیبهشت ماه، به بانکداری مجازی اختصاص داشت. در این تیزر، دروازه‌بانی نشان داده می‌شد که با تکثیر شدن در جهت‌های مختلف، تمامی توپ‌های شلیک شده به سمت دروازه را مهار می‌کرد. این تبلیغ، بانکداری مجازی بانک پاسارگاد؛ را «بیشتر از آنچه تصور می‌کنید» توصیف می‌کرد.

در تبلیغات اینترنتی این بانک نیز علاوه بر معرفی «سامانه کودک» و اعلام نام برندگان «طرح ریتون»، آغاز جشنواره بزرگ #720* اطلاع‌رسانی شده بود. این جشنواره ویژه استفاده‌کنندگان خدمات #720* از جمله خرید شارژ بود و تا پایان اردیبشهت ماه ادامه داشت.

نیکوکاری با رفاه کارگران

بانک رفاه کارگران، علاوه بر تکرار چند تبلیغات از ماه فروردین در مورد پرداخت حق بیمه کارفرمایان از طریق سامانه USSD، پرداخت قبوض خدماتی، حق بیمه کارفرمایان تامین اجتماعی و خرید شارژ مستقیم تلفن همراه از طریق سامانه «رفاه پرداخت»، تبلیغات جدیدی را نیز سایت خود درج کرده بود؛ اعلام اجرای سراسری «طرح نیکان رفاه 1».

این طرح شامل راه‌اندازی صندوق نیکوکاری الکترونیک برای برداشت دوره‌ای از حساب مشتری و واریز به حساب‌ سازمان‌های حمایت‌گر است. طرح نیکاه رفاه 1، در گذشته تنها در شعبه‌های استان تهران قابل اجرا بوده است.

معرفی سپرده سرمایه‌گذاری مدت‌دار انتخاب با شعار «فرصت انتخاب، همیشگی نیست» یکی دیگر از تبلیغات اینترنتی بانک رفاه کارگران بود.

امکان پرداخت اقساط تسهیلات با کارتهای شتاب نیز از جمله تبلیغات جدید این بانک در اردیبهشت ماه بود.

بانک دی و پرداخت جرایم راهنمایی و رانندگی

سایت بانک دی همچون فروردین ماه، تمرکز خود را بر کسب افتخارات در ارزیابی‌ها و جشنواره‌های مختلف، قرار داده بود؛ از جمله فهرست 100 شرکت برتر کشور، تعالی سازمانی و مدیریت سلامت اداری.

در تبلیغات اینترنتی بانک دی همچنین بر «ارزش‌آفرین» بودن این بانک تاکید شده بود.

این بانک برای نخستین بار در شبکه بانک‌های خصوصی کشور، امکان پرداخت جرایم راهنمایی و رانندگی را فراهم کرده است که این امر را در سایت خود مورد توجه ویژه قرار داده بود.

ارتباط با مدیرعامل اقتصادنوین

بانک اقتصادنوین در اردیبهشت ماه دو تیزر تلویزیونی پخش کرد؛ یک تیزر برای تبریک روز پدر و یکی به مناسبت افتتاح هشتمین مدرسه‌ای که با حمایت این بانک ساخته شده است.

در سایت بانک اقتصادنوین نیز «صندوق صوتی مدیرعامل» معرفی شده بود؛ بر اساس ادعای این بانک از طریق صندوق صوتی می‌توان «یک تماس واقعی» و «ارتباطی کارآمد» با مدیرعامل برقرار کرد.

تازه کردن دیدارها با بانک مسکن

معرفی «سرویس برداشت بدون کارت» تبلیغی بود که در دو ماه فروردین و اردیبهشت در سایت بانک مسکن دیده می‌شد. بر اساس اعلام این بانک با استفاده از سرویس یاد شده برای نخستین بار در ایران می‌توان بدون همراه داشتن کارت از دستگاه‌های خودپرداز پول برداشت کرد.

در اردیبهشت ماه، دو تبلیغ جدید به سایت بانک مسکن افزوده شد؛ بانکداری الکترونیک و معرفی طرح برکت. تبلیغ دوم با شعار «سپرده امروز، برکت فرداست» به معرفی مزایا و خدمات طرح برکت می‌پرداخت از جمله سپرده سرمایه‌گذاری آتیه طلایی، پرداخت تسهیلات به افتتاح‌کنندگان حساب‌های سپرده‌های سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت ویژه سه ماهه و پرداخت جایزه به پرداخت نقدی مطالبات.

تبلیغ مطبوعاتی بانک مسکن نیز به بانکداری الکترونیک و تبریک روز پدر اختصاص داشت. در متن این تبلیغ آمده بود؛ «هزار تماس کار یک دیدار را نمی‌کند؛ ابزارهای الکترونیک کاربردهای دیگری دارند.»

بانک سینا و ادعای متنوع‌ترین خدمات الکترونیک

تبلیغات بانک سینا در اردیبهشت ماه مانند بسیاری دیگر از بانک‌ها بر خدمات بانکداری الکترونیک تمرکز داشت. این بانک در تبلیغات اینترنتی خود مدعی بود متنوع‌ترین خدمات بانکی الکترونیک را ارائه می‌کند از جمله همبانک و سیناسل.

«ارائه آخرین خدمات بانکی در فرابانک سینا» یکی دیگر از تبلیغات اینترنتی این بانک بود که البته در فروردین ماه نیز در سایت بانک سینا دیده می‌شود. بر اساس محتوای این تبلیغات، شعب تمام الکترونیک «فرابانک سینا»، 95 درصد از خدمات قابل ارائه از سوی شعب سنتی بانک‌ها را به صورت آنلاین انجام می‌دهند.

همدلی و همزبانی پست بانک

«دریافت قبوض جرایم راهنمایی و رانندگی»، معرفی «تلفن بانک» و «سهولت و آسایش با بانکداری الکترونیک»، سه تبلیغی بود که هم در فروردین و هم در اردیبهشت ماه در سایت پست‌بانک درج شده بود.

«ارائه خدمات متنوع بانکی در روستاها» تبلیغ جدیدی بود که در دومین ماه سال، به سایت این بانک افزوده شد.

حمایت بانک سرمایه از بیماران معلول ذهنی

تیزر تلویزیونی بانک سرمایه در اردیبهشت ماه به تبریک روز معلم اختصاص داشت.

در سایت این بانک نیز یک تبلیغ تکراری و دو تبلیغ جدید دیده می‌شد. معرفی کارت خانواده از فروردین ماه روی سایت باقی مانده بود. سرپرستان خانواری که کارت بانک سرمایه، دارند می‌توانند برای تمام اعضا خانواده خود کارت عابربانک دریافت کنند.

معرفی «طرح امید سرمایه» به منظور حمایت از بیماران معلول ذهنی و اعلام فروش سهام بانک از طریق صندوق سرمایه‌گذاری نهال سرمایه ایرانیان، دو تبلیع جدید این بانک بودند.

بانک گردشگری و ارائه خدمات به پزشکان

بانک گردشگری در کنار ادامه بعضی از تبلیغات اینترنتی گذشته خود، چند تبلیغ جدید را نیز افزوده بود. معرفی «گردش کارت» و «شعب فرابانک» دو تبلیغ ادامه‌دار این بانک بودند. گردش کارت، محصول مشترک بانک گردشگری و باشگاه گردشگری ایرانیان است و دارندگان آن می‌توانند از خدمات بانکی و تسهیلات باشگاه برای سفر راحت‌تر و ارزان‌تر برخوردار شوند. شعب فرابانک نیز از امکان ارائه 24 ساعته خدمات بانکی در طول هفت روز هفته برخوردار هستند.

ارائه خدمات پولی - بانکی ویژه به پزشکان، بیمارستان‌ها، مراکز دارویی و درمانی و همچنین ارایه تسهیلات بانکی به دفاتر خدمات مسافرتی و واحدهای اقامتی دو تبلیغ جدیدی بودند که در سایت بانک گردشگری دیده می‌شدند.

همچنین در سایت این بانک، به نحوه ارائه خدمات ارزی و معرفی مرکز تماس مشتریان پرداخته شده بود.

کار داوطلبانه بانک کارآفرین

معرفی توکن امنیتی، کارت‌های هدیه، پرداخت مابه‌التفاوت سود قطعی برای نهمین سال و کسب رتبه نخست از نظر شاخص بازدهی فروش در میان بانک‌ها در فهرست 100 شرکت برتر، تبلیغات تکراری بانک کارآفرین در دومین ماه سال بودند.

توکن امنیتی یا دستگاه تولید رمز یکبار مصرف، دستگاه کوچکی است که به کاربران امکان رمزگزاری و احراز هویت را در زمان استفاده از سامانه‌های اینترنتی می‌دهد. به این ترتیب امنیت استفاده از خدمات الکترونیک افزایش می‌یابد.

حضور کارکنان بانک کارآفرین در روز کار داوطلبانه در موسسه خیریه دهش‌پور و برگزاری نخستین کنفرانس منطقه‌ای فیدیک در سال 2015 با حمایت بانک کارآفرین دو محور جدید تبلیغات این بانک بودند.

هدیه بانک ملی برای بهترین‌ها

بانک ملی در تبلیغات کم‌تعداد خود در فضای مجازی، یک تبلیغ تکراری داشت و دو تبلیغ جدید.

معرفی «توریست کارت» تبلیغ تکراری و همراه بانک ویژه آی‌اواس (اپل) یکی از دو تبلیغ جدید این بانک بودند.

بانک ملی همچنین با شعار «بهترین‌ها، بهترین را هدیه می‌دهند» به معرفی «هدیه کارت» بانک ملی پرداخت.

آواز نود و یک سالگی بانک سپه

بانک سپه تبلیغات پرتعداد و متنوعی در اردیبهشت ماه داشت. این بانک علاوه بر تبلیغ تکراری «رالی‌کیش سپه؛ کارتی برای تمام فصول»، 7 تبلیغ جدید را برای اینترنت و تلویزیون طراحی کرده بود.

کلیپ ویژه اعلام نود و یک سالگی که با آواز همراه بود و تبریک روز پدر، دو تیزر تلویزیونی بانک سپه بودند. بانک سپه در تبلیغات اینترنتی خود از جمله «آغاز نودمین سال تاسیس بانک سپه مبارک باد» استفاده کرده بود.

«بانک سپه؛ نخستین بانک ایرانی»، امنیت بیشتر در تراکنش‌های درگاه‌های غیرحضوری با دستگاه رمزساز، معرفی نرم‌افزار جستجوگر و مسیریابی شعب و «همراه بانک؛ بانکداری همراه»، دیگر تبلیغات اینترنتی بانک سپه بودند.

بانک تجارت و حس خوب امنیت

بانک تجارت نیز دومین ماه سال را با تبلیغات متنوعی پشت سر گذاشت. تبلیغ اینترنتی «همراه بانک همه‌کاره» تکرار ماه قبل بود اما «نسل سوم بانک تجارت، همه چیز در کنار هم» به سایت این بانک افزوده شده بود.

بانک تجارت در اردیبهشت ماه همچنین دو تیزر تلویزیونی با محویت کارت هدیه ویژه روز پدر و تبریک روز پدر و معلم داشت.

«حس خوب امنیت در اینترنت بانک تجارت» نیز تبلیغ مطبوعاتی این بانک بود.

10 مدرسه بانک صادرات

معرفی «سپرده اقساطی گنجینه سپهر» (تامین آتیه کودکان و نوجوانان) و «بانکداری آسان با صدای سپهر»، دو تبلیغ تکراری بانک صادرات در اردیبهشت ماه بودند. «بانکداری آسان با همبانک صادرات» و معرفی خدمات ارزی این بانک نیز دو تبلیغ جدید بانک صادرات بودند.

حمایت بانک صادرات از نمایشگاه کتاب برای هشتمین سال متوالی، محور یکی دیگر از تبلیغات پرتکرار اینترنتی این بانک بود.

بانک صادرات یکی از تبلیغات خود را نیز به معرفی کارت مجازی اختصاص داده بود. این کارت دارای شماره شانزده رقمی متصل به حساب متمرکز و فاقد رمزهای اول و دوم و کد امنیتی است. صاحت این کارت می‌تواند از طریق دستگاه‌های خودپرداز به حساب اشخاص حقوقی پول واریز کند.

این بانک همچنین در تبلیغات اردیبهشت ماه خود از «ساخت 10 مدرسه در خراسان شمالی با مشارکت کارکنان بانک صادرات» خبر داده بود.

برخورد از نوع نزدیک در بانک آینده

بانک آینده یکی از تبلیغات اینترنتی خود را در دومین ماه بهار به معرفی پیشخوان مجازی اختصاص داده بود. در این تبلیغ از شعارهایی چون «بانک پیش شما می‌آید»، «برخورد نزدیک از نوع آینده»، «تحویل خدمات بانکی در محل» و «حساب کتاب دست شماست» استفاده شده بود.

این بانک همچنین در تبلیغات خود بر معرفی اینترنت بانک و همراه بانک تمرکز کرده بود.

معرفی «مرکز ارتباط آینده» یکی دیگر از محورهای تبلیغی این بانک را تشکیل می‌داد. این مرکز به صورت 24 ساعته و بدون تعطیلی، پاسخ‌گوی تمامی پرسش‌های مشتریان است.

بانک سامان و رونمایی از تندیس آب

«رونمایی از تندیس آب همزمان با بدرقه تیم ملی والیبال» یکی از تبلیغات اینترنتی بانک سامان در ماه گذشته بود.

اعلام اسامی برندگان چهارمین دوره وین کارت نیز در میان تبلیغات این بانک دیده می‌شد. دارندگان وین‌کارت می‌توانستند با پر کردن یک پرسشنامه در قرعه‌کشی پنج دستگاه گوشی هوشمند شرکت کنند.

معرفی «مرکز رزرو خدمات سامان» با شعار «در سفر همراه شما هستیم» یکی دیگر از تبلیغات این بانک را تشکیل می‌داد. رزرو و صدور بلیت شرکت‌های هواپیمایی، خدمات اخذ ویزا، ارائه خدمات رزرواسیون هتل‌ها، رزرو تور، رزرو محل برای برگزاری مراسم‌، همایش‌ها و نمایشگاه‌ها، برگزاری تورهای تخصصی، تجاری، نمایشگاهی و آموزشی، برگزاری کنفرانس‌ها، همایش‌ها و جشن‌ها برای مشتریان برتر و خدمات تشریفات فرودگاهی و ترانسفر از جمله خدمات مرکز رزرو سامان، برای اشخاص و شرکت‌های طرف قرارداد بانک است.

بانک مهر اقتصاد و سرمایه‌گذاری بدون ریسک در بورس

«مهر اقتصاد»، یکی از بانک‌هایی بود که ماه پرتبلیغی را پشت سر گذاشت. محور تمامی تبلیغات این بانک را عرضه سهام تشکیل می‌داد. در طول ماه، آغاز واگذاری سهام بانک با شعار «سهم شما از مهر چقدر است؟» در اینترنت و تیزرهای تلویزیونی تبلیغ شد.

در تیزرهای تلویزیونی پرتعداد مهر اقتصاد، از چگونگی تقسیم سود و بدون ریسک بودن خرید سهام این بانک سخن گفته می‌شد. «چگونه می‌توانیم با سرمایه‌های اندک کسب درآمد کنیم؟» محور یکی از تیزرهایی تلویزیونی این بانک بود.

حمایت بانک انصار از کودکان مبتلا به سرطان

بانک انصار، محور تبلیغات اینترنتی خود را در دومین ماه سال به یک تبلیغ تکراری اختصاص داده بود؛ معرفی موبایل بانک، همراه بانک و آنی بانک.

همچنین کمک به مردم مظلوم یمن، شماره حساب حمایت از کودکان مبتلا به سرطان و مشارکت در بازسازی عتبات عالیات موضوع محوری سه تبلیغ این بانک در فضای مجازی بودند.

بزرگراه اختصاصی بانک توسعه تعاون

بانک توسعه تعاون در اردیبهشت ماه، یک تیزر تلویزیونی در مورد بانکداری الکترونیک پخش کرد.

این تبلیغ فردی را در حال رانندگی در بزرگراه و انجام فعالیت‌های بانکی از طریق تلفن همراه نشان می‌داد و شعار آن چنین بود؛ «در بزرگراه اختصاصی خدمات بانکداری الکترونیک بانک توسعه تعاون، زمان را پس‌انداز کنید.»

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین