کد خبر: ۳۰۳۱۷۰
تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۸:۲۰
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پرشکی گفت: پیش بینی می کنیم در سال انتخابات فشارهای جانبی به دستگاه های اجرایی بیشتر شود چون دستگاه های اجرایی زودتر از همه در معرض نقد قرار خواهند گرفت.
آفتاب‌‌نیوز :
سیدحسن قاضی زاده هاشمی شامگاه چهارشنبه در نشست هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کاشان اظهار داشت: در سال جاری توقعات عمومی نیز افزایش پیدا خواهد کرد که نمونه بارز آن موضوع آموزش و پرورش است.

به گزارش ایرنا، وی افزود: بحث هایی را هم درحوزه خودمان دامن می زنند و ارقامی نجومی را نادرست از زبان هم لباسان ما در تریبونهای عمومی اعلام می کنند.

وی خاطرنشان کرد: امسال شرایط بسیار سختی را باید پشت سر بگذاریم، درآمد در بخش نفت بیش از نصف کاهش یافته درحالی که توقعات اگر نگوییم افزایش پیدا کرده، لااقل در حد سال 93 است.

دکتر قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید واقعا در برخی موارد مظلوم واقع شده است، تاکید کرد: شخص رییس جمهوری، دکتر ظریف و برخی وزارتخانه ها و مردمی که به دولت روحانی رای دادند، طبیعی است با وجود اینکه برخی اصرار دارند، بگویند اشتباه کردند ولی فهیم هستند و کوچکترین تلاشی که از سمت دولت می شود را به فال نیک می گیرند و قدرشناس هستند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه از طرف دیگر خرابی ها در حد بحران بود، افزود: هر قدمی که هم اکنون مسوولان برمی دارند به چشم مردم می آید و الحمدالله مردم قدردان هستند.

وی تصریح کرد: دولت تدبیر و امید در شرایط خاصی مسوولیت کشور را بر عهده گرفت، در حوزه پزشکی هم نمی توان گفت بدترین وزارتخانه بود اما وزارتخانه ای بود که آسیب دیده بود، دو سال وزیر نداشت و اگر هم داشت و وزیر هم آنطور که شایسته بود، حمایت نشد.

قاضی زاده هاشمی گفت: وزارت بهداشت را با حدود هشت هزار میلیارد تومان بدهی تحویل گرفتیم و همکاران معوقات بیش از 20 ماه از دولت طلب داشتند.

بگفته وی در این شرایط بوجود آمده، بحران دارو وجود داشت و تفاوت نرخ ارز هم مزید برعلت بود.

وی گفت: طرح هایی را شروع و یا نیمه تمام رها کرده بودند و این باعث بدنامی دولت و توقعات بر زمین مانده مردم بود که پاسخ داده نشد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین یادآور شد برخی خیرین سلامت نیز سهم خود را در ساخت طرح ها داده اند، خیلی از این طرحها ضرورت نداشت و اگر نگاه عمیق و کلان به نیازها و مشکلات بیندازیم شاید برخی از این طرح ها اگر شروع نمی شد بهتر از این بود که با کمبود تجهیزات و نیروی انسانی مواجه شویم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین