کد خبر: ۳۰۳۴۵۹
تاریخ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۱
رئیس سازمان بهزیستی کشور درباره پرداخت حقوق به معلولان، اظهار کرد: بر اساس برنامه جامع حمایت از حقوق معلولان، دولت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی را مکلف کرده است تا پرداخت حداقل حقوق و دستمزد به معلولان فاقد شغل و ناتوان از انجام کار را به عنوان مستمری در بودجه سنواتی بهزیستی لحاظ کند.
آفتاب‌‌نیوز : انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی کشور، با بیان اینکه ماه گذشته برنامه جامع حمایت از معلولان در هیئت وزیران مصوب شد و در بسیاری موارد حقوق همه جانبه معلولان مورد توجه قرار گرفت، اظهار کرد: بستر سازی مناسب برای اشتغال، حمایت‌های حقوقی و قضایی، حمایت‌های بیمه ای و توانبخشی و تشکیل شورای عالی هماهنگی معلولان از جمله بندهای این برنامه است.

وی افزود: امیدواریم با توجه به آمادگی سازمان بهزیستی و سایر دستگاه‌های ذیربط، برنامه جامع که مطالبه 13 ساله معلولان بود عملیاتی شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در ادامه با بیان اینکه پرداخت مستمری به معلولان فاقد شغل و ناتوان از انجام کار در این برنامه مصوب دیده شده است گفت: سازمان مدیریت مکلف شده است که اعتبار لازم را که معادل حداقل حقوق و دستمزد برای هر فرد می شود را در بودجه سنواتی ببیند. بر این اساس حدود 10 درصد معلولان مشمول این قانون می‌شوند.

محسنی بندپی همچنین درباره سازوکار بیمه‌ای حمایت از معلولان گفت: وزارت رفاه مکلف است نسبت به بیمه معلولان اقدام کند. این بیمه باید هم شامل بیمه پایه درمان و بیمه تکمیلی برای پوشش امور توانبخشی باشد.

به گزارش ایسنا، وی در پایان آمار معلولان کشور را به این شرح اعلام کرد: بر اساس آمار رسمی سازمان بهزیستی 430 هزار معلول ساکن در روستاها و بیش از 700 هزار معلول ساکن در شهرها داریم که نیازمند خدمات ویژه حمایتی، تخصصی، آموزشی و توانبخشی هستند و سازمان بهزیستی برای ارائه خدمات تخصصی به این قشر با توجه به روش‌های نوین توانبخشی مبتنی بر جامعه مشغول برنامه‌ریزی‌های جدید است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین