کد خبر: ۳۰۳۵۰۹
تاریخ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۵
رییس دانشگاه آزاد اسلامی از اجرای "طرح تجمیع 2 "، از ابتدای تیرماه سال جاری خبر داد و گفت: در طرح تجمیع دو، 15 معاونت تبدیل به 9 معاونت شده است.
آفتاب‌‌نیوز : دکتر حمید میرزاده در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه 75 واحد و مرکز تحقیقات در "طرح تجمیع یک" تجمیع شده اند، گفت: به طور کلی هدف طرح های تجمیع، کاهش هزینه های دانشگاه، افزایش بهره وری، چابک سازی سازمان، کاهش بروکراسی و سالم سازی اقتصادی دانشگاه است. دانشگاهی که 50 درصد دانشجوی کاردانی به کارشناسی را به دلیل کاهش جمعیت دانشجویی و افزایش تعداد رقبا از دست داده است، دو راه برای بقا دارد، یک افزایش درآمدها از طریق فعالیت های اقتصادی و اقتصاد دانش بنیان و دو، کاهش هزینه ها.

وی با تاکید بر اینکه در "طرح تجمیع یک" ماهانه 600 میلیون تومان صرفه جویی می شود، ادامه داد: سازمان مرکزی که با شعاع 15 کیلومتر در پاسداران تهران مستقر بود ،بر اساس "طرح تجمیع یک"، در سه ساختمان در پونک تجمیع شد و همین امر باعث کاهش هزینه های ایاب و ذهاب،آب و برق و سوخت و افزایش ارتباطات شد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه اظهار کرد: طرح دیگری در راستای "طرح تجمیع یک" در دست اجرا بوده که دارای 400 هزار متر زیر بنای جدید است. این 400 هزار متر از محل فروش ساختمان های متعدد به دست آمده است. دانشگاه آزاد اسلامی_تهران مرکز،با 55 هزار دانشجو بزرگترین دانشگاه خاورمیانه است، اما عظمت آن به دلیل اینکه در 30 ساختمان در سطح تهران پراکنده است مشخص نیست. در طرح جدیدی که در دست اقدام است، همه ساختمان های تهران شمال، تهران جنوب، تهران مرکز، تهران دندان پزشکی، تهران پزشکی، دارویی،هر کدام در یک پردیس تخصصی تجمیع می شوند.

میرزاده با تاکید بر اینکه در "طرح تجمیع یک" بحث های معماری اسلامی ایرانی در نظرگرفته شده است،گفت: دانشگاه آزاد اسلامی غیر از ساختمان علوم تحقیقات، ساختمان مناسبی ندارد به همین دلیل در معماری ساختمان هایی که در طرح تجمیع یک ساخته می شوند، بحث های معماری اسلامی و ایرانی در نظر گرفته شده است و همین ویژگی برای دانشجو یک محیط جذاب می سازد و باعث نشاط علمی، فرهنگی، سیاسی دانشگاه می شود.

وی در ادامه به "طرح تجمیع 2" اشاره کرد و توضیح داد: در "طرح تجمیع 2" که به تازگی کلید خورده و بخش نامه آن ابلاغ شده است،دانشگاه های آزاد اسلامی استان تشکیل شده اند و این باعث حذف پست های مدیریتی و معاونتی در صف و ستاد شده است. برآورد اولیه نشان می دهد با اجرای این طرح حداقل 80 میلیارد تومان در هزینه های مدیریتی دانشگاه صرفه جوئی می شود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در طرح تجمیع دو 15 معاونت تبدیل به 9 معاونت شده است، اظهار کرد: در این طرح که از تیرماه اجرا می شود،"معاونت دانشجوئی" با "معاونت فرهنگی" ادغام شد،"معاونت آزمون" حذف شد،"معاونت بین الملل" حذف و تبدیل به دفتر شد،"معاونت اقتصادی" با "معاونت برنامه ریزی" ادغام شد،"معاونت سما" به "سازمان سما" تبدیل شد و "معاونت اداری مالی" و "اجرایی" ادغام شدند. از طرف دیگر هر معاونت دارای ادارات کل، مدیریت و... بود که همه نیازمند امکانات بودند و با ادغام معاونت ها در همه این هزینه ها صرفه جوئی می شود.

میرزاده در مورد فعالیت نیروها پس از ادغام معاونت ها توضیح داد: نیروها یا هیات علمی هستند که پس از ادغام همچنان به کار علمی خود ادامه می دهند یا کارکنانی هستند که در مجموعه بودند و اگر از سنوات آن ها باقی مانده باشد می توانند به کار خود ادامه دهند. از طرف دیگر تسهیلاتی در نظر گرفته شده است که طبق آن اگر فردی 25 سال کار کرده باشد می تواند با 30 سال سابقه بازنشسته شود، همچنین اعلام شده است که دانشگاه میتواند آن ها را به صورت اختیاری بازخرید کند.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی ماهانه به 100 هزار نفر شامل نیروهای هیات علمی یا غیر هیات علمی، 300 میلیارد تومان از محل درآمدهای دانشگاه،حقوق می دهد که این باری است که از روی دوش دولت برداشته شده است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین