کد خبر: ۳۰۳۷۲۲
تاریخ انتشار : ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۱
یک فعال با سابقه بازار سرمایه علت نوسانات اخیر بورس را اعلام کرد و گفت: علت نوسانات اخیر بورس تهران رفتار نوسان گیران کوتاه مدت در بازار است، زیرا سرمایه‌گذاران بلندمدت هنوز وارد بازار نشده و منتظر مشخص شدن نتیجه مذاکرات هسته‌ای هستند.
آفتاب‌‌نیوز : نصرالله برزنی- مدیرعامل کارگزاری بانک اقتصاد نوین- در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، علت نوسانات روزهای اخیر بورس را اعلام کرد و گفت: بررسی حرکت قیمت سهام شرکت‌ها و شاخص‌های بورس در یکسال اخیر نشان می‌دهد که رفتار سهامداران بازار سرمایه تحت تاثیر مذاکرات هسته‌ای بوده و متناسب با اخباری است که از مذاکرات منتشر می‌شود.

وی افزود:بنابراین زمانیکه اخبار مثبتی از مذاکرات منتشر می‌شود، انتظار خوش بینانه سهامداران را دامن می‌زد که می‌توان آثار آن را در حرکت قیمت سهام شرکت‌ها مشاهده کرد.البته دلایلی چون کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی در روند بازار تاثیرگذار بود اما مهم‌ترین عامل تاثیر گذار در روند فعلی بورس مسائل هسته‌ای بوده و بورس تهران بیشتر به این موضوع واکنش نشان می دهد.

برزنی به نوسانات اخیر بورس اشاره کرد و گفت:در حال حاضر تصمیم سرمایه‌گذاران بر اساس آینده اتخاذ می‌شود، لذا افزایش هزار واحدی شاخص در روز چهارشنبه گذشته به علت انتشار اخبار مثبت از مذاکرات هسته‌ای و به تبع آن کاهش قیمت ارز بوده که این تصور را در اذهان سرمایه‌گذاران ایجاد کرد که مذاکرات به نتیجه رسیده است و بازار سرمایه متحول می‌شود اما عمر این تصمیم کوتاه بود.

این فعال بازار سرمایه عنوان کرد: در حال حاضر مشاهده می‌شود که حجم معاملات سرمایه‌گذاران کوتاه مدت کم بوده و تاثیر آنها در روند حرکتی قیمت‌ها نیز کوتاه مدت است به طوری که این دسته از سرمایه‌گذاران می‌توانند برای چند روز به بازار سرمایه جهت دهند، لذا علت نوسانات اخیر بورس تاثیر نوسان‌گیران کوتاه مدت است. زیرا در شرایط فعلی سرمایه‌گذاران بلندمدت ورود نکرده و منتظر نتیجه نهایی مذاکرات هستند.

به گفته برزنی این در حالی است که با بررسی شرایط مشخص می‌شود با وجود متغیرهایی اعم از سودآوری و آینده شرکت‌ها و نتایج مذاکرات هسته‌ای، بازار سرمایه حتما در آینده از شرایط بسیار مناسبی برخوردار می‌شود. زیرا با مناسب بودن زیرساخت‌های مالی و اقتصادی و نیز برداشته شدن فشار تحریم ها و ورود سرمایه‌گذاران خارجی بازارسرمایه روند مطلوبی خواهد داشت، بنابراین آنچه که می‌تواند محرک روند حرکتی بازار باشد توافق هسته‌ای است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین