کد خبر: ۳۰۴۵۲۹
تاریخ انتشار : ۰۴ تير ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۸
تسهیلات وام خرید 80 میلیون تومانی مسکن یا به عبارتی سرمایه 130 میلیون تومانی که پس از یک‌سال سپرده‌گذاری در بانک از طرف هر متقاضی خرید به بازار تزریق می‌شود، آینده بازار مسکن را از لحاظ نوسان قیمت، دچار شک و شبهه کرده است.
آفتاب‌‌نیوز :
عده‌ای از بنگاهداران املاک در مناطق مختلف تهران نسبت به تاثیر یا عدم تاثیر تسهیلات خرید مسکن بر قیمت‌های پیشنهادی فروش، دو روایت متفاوت را عنوان می‌کنند. 

برخی از فعالان بازار مسکن براین باورند که اگر تا زمان شروع پرداخت وام خرید مسکن، قیمت‌های پیشنهادی فروش کاهش پیدا نکند، این میزان تسهیلات تاثیر منفی مبنی بر افزایش قیمت نخواهد داشت؛ چراکه 130 میلیون تومان به‌عنوان کمک خرید مسکن در بازار خرید و فروش مسکن تهران، رقمی نسبتا ضعیف برای تامین بخشی از مبلغ خرید است.

از طرف دیگر برخی از مشاوران املاک عقیده دارند به دلیل اینکه از سال آینده، متقاضیان خانه اولی به واسطه تسهیلات خرید مسکن وارد بازار خرید می‌شوند، بازار مسکن با حضور جمعی خریدار رو‌به‌رو می‌شود که این مساله نوسان قیمت را به سمت صعود فراهم می‌کند.

تحلیل «دنیای اقتصاد» از پیش‌بینی دو دسته از فعالان بازار مسکن در رابطه با تاثیر و عدم تاثیر تسهیلات خرید مسکن، حاکی است: احتمال دارد قیمت پیشنهادی فروش واحدهای مسکونی در برخی از محله‌های تهران با رشد مواجه شود؛ زیرا 130 میلیون تومانی که قرار است در قالب تسهیلات خرید مسکن به این بازار تزریق شود تنها در برخی از محله‌های تهران برای واحدهای نوساز تا 7 سال ساخت ارزشمند بوده یا به عبارت دیگر کارآمد است. به همین خاطر چنین محله‌هایی که با استقبال خریداران مواجه می‌شوند ممکن است با مقداری تغییر قیمت از طرف مالکان مواجه شوند.

روایت مشاوران املاک از تاثیر وام مسکن+جدول قیمت
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین