کد خبر: ۳۰۴۹۶۶
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار : ۰۷ تير ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۲
در سوال دیگری که در این زمینه مطرح شد آمده است: «من چند ماه خدمت کردم و وسط خدمت، غیبت داشتم و دیگر نرفتم. باز هم می توانم با پرداخت جریمه معاف شوم؟»
آفتاب‌‌نیوز : جانشین رییس سازمان نظام وظیفه عمومی به چند سوال در زمینه سربازی پاسخ داد.

به گزارش خبرآنلاین، چند مخاطب سرویس مشکلات مردم خبرگزاری سوالاتی را در مورد این که می توانند در طرح خرید خدمت شرکت کنند مطرح کردند که سردار ابراهیم کریمی در مورد شرایط شمول معافیت از طریق پرداخت جریمه توضیحاتی را ارائه کرد.

یکی از کاربران مشکلش را اینطور نوشت: «من متولد سال ۶۵ هستم و سال ۷۸ دفترچه سربازی را پر کردم و فرستادم ولی وقتی برگه اعزام آمد نرفتم. می خواهم بدانم طرح خرید خدمت شامل حال من می شود؟»

در سوال دیگری که در این زمینه مطرح شد آمده است: «من چند ماه خدمت کردم و وسط خدمت، غیبت داشتم و دیگر نرفتم. باز هم می توانم با پرداخت جریمه معاف شوم؟»

جانشین رییس سازمان نظام وظیفه عمومی در این باره به خبرآنلاین گفت: همه کسانی که از خدمت فرار داشته اند مشمول این طرح قرار می گیرند و محدودیتی برای این افراد وجود ندارد.
وی ادامه داد: تمامی افرادی که فرار از خدمت داشته اند و از تاریخ آخرین فرارشان ۸ سال گذشته است و در این مدت غیبت داشته اند مشمول این طرح قرار می گیرند.

سردار ابراهیمی در پایان گفت: فرقی بین کسانی که کلا غیبت داشته اند و کسانی که دفترچه پر کرده و اعزام شده اند بعد غیبت کرده اند نیست و در حال حاضر از تمامی افرادی که از غیبتشان هشت سال گذشته ثبت نام به عمل آمده است.

سوال دومی که کاربران خبرآنلاین در زمینه سربازی مطرح کرده بودند درباره معافیت کفالت بود. این فرد نوشت: من ۱۸سالمه فرزند اخره خانواده هستم برادرانم همه خدمت کردن والان متاهل شدن پدرم ۸۳سالشه جانبازه ازکار افتادست ناراحتی قلبی داره قلبشم یک بار عمل باز شده میخواستم بدونم میتونم معافیت کفالت بگیرم؟

سردار ابراهیمی در پاسخ می گوید: معافیت تعلق به این فرد تعلق نمی گیرد چرا که با شرایط وی، تنها فرزند بالای ۱۸ سال معاف می شود در حالی که الان این فرد دو برادر بزرگتر از خودش دارد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۲
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۰
0
0
آیا من سال 82اعزام به خدمت سربازی شدم و آموزش راسپری کردم از مبلغ کل سه ماه کسر میشود
پدرم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۸
0
0
مستجریم دوتا فرزند دارە،کارگر ساختمان است،متولد پنجاوهفتە باید چکارکنە پدرم من دخترشم یازدە سال دارم میخوام بە خاتر پدرە پیرم برم سربازی ولی پدرم خرجە خونە رابکشە،جواب من باکی است
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین