کد خبر: ۳۰۷۶۰۰
تاریخ انتشار : ۲۱ تير ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۸
فرمانده انتظامی کهگیلویه وبویراحمد همچنین از کاهش 25 درصدی وقوع سرقت و کاهش 50 درصدی جرایم خشن از جمله تجاوز به عنف در این استان در سال جاری خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز : فرمانده نیروی انتظامی کهگیلویه وبویراحمد از شناسایی و متلاشی شدن 22 باند قاچاق انواع مواد مخدر در این استان در سال جاری خبر داد.

سردار غلامعباس غلامزاده در گفت وگو با ایرنا افزود: در این مدت همچنین 826 کیلوگرم انواع مواد مخدر از قاچاقچیان و خرده فروشان کشف شد.

وی با بیان اینکه یکی از اولویت های مهم نیروی انتظامی کهگیلویه وبویراحمد در سال جاری پاکسازی نقاط آلوده و مقابله جدی با خرده فروشان مواد مخدر است، گفت: بیشترین میزان کشفیات مربوط به خرده فروشان مواد مخدر در نقاط حاشیه ای شهرها بود.

سردار غلامزاده تاکید کرد: پارسال نیز در کهگیلویه وبویراحمد حدود سه هزار و 815 کیلوگرم انواع مواد مخدر از قاچاقچیان کشف شد که نسبت به مدت مشابه سال 92 حدود 11 درصد افزایش داشت.

وی اظهار کرد: سال گذشته نیز یکهزار و 700 نفر قاچاقچی و فروشنده مواد مخدر دستگیر، 60 باند منهدم و 212 خودرو نیز توقیف شد.

فرمانده انتظامی کهگیلویه وبویراحمد همچنین از کاهش 25 درصدی وقوع سرقت و کاهش 50 درصدی جرایم خشن از جمله تجاوز به عنف در این استان در سال جاری خبر داد.

سردار غلامزاده با بیان اینکه میزان کشفیات سلاح غیرمجاز در استان در مدت چهار ماه گذشته امسال 34 درصد رشد داشت، تصریح کرد: میزان وقوع شرارت از جمله چاقوکشی ،اربده کشی ، تهدید و ارعاب نیز در این مدت 32درصد کاهش یافته است.

وی از کاهش 25 درصدی وقوع قتل در این مدت نسبت به مدت مشابه سال 93 خبر داد و گفت: بروز نزاع های دسته جمعی در این مدت حدود شش درصد افزایش نشان می هد.

سردار غلامزاده ساختار و بافت عشیره ای و قبیلیه ای در استان کهگیلویه وبویراحمد را یاداور شد و افزود: یکی از دلایل اصلی در بروز و تبدیل نزاع های فردی به جمعی وجود همین ساختار قومیتی و عشیره ای است.

وی تصریح کرد: هم اکنون وقوع نزاع های دسته جمعی و پیامدهای آن یکی از معضلات و در عین حال دغدغه های جدی حوزه های امنیتی، انتظامی و قضایی استان است.

سردارغلامزاده گفت: استفاده از همه ظرفیت های موجود بویژه ارتباط و مشارکت بیشتر با نخبگان، دانشگاهیان ، رسانه ها، معتمدین و متنفذین محلی به عنوان یکی از راهکارهای اصلی جهت کاهش میزان وقوع نزاع جمعی در دستور کار نیروی انتظامی استان قرار گرفته است.

وی عمده دلایل وقوع نزاع جمعی در نقاط مختلف استان را اختلافات قبلی در حوزه های مختلف اعلام کرد و خواستار آسیب شناسی جدی و حل ریشه ای این موضوع شد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین