کد خبر: ۳۰۹۴۳۱
تاریخ انتشار : ۳۱ تير ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۹

کردستان بیستمین میزبان سفر داخلی رییس جمهوری

استاندار کردستان از سفر رییس جمهوری و کاروان تدبیر و امید به این استان در یکشنبه هفته آینده چهارم مرداد خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز : عبدالمحمد زاهدی روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: تعدادی از وزرا، معاونین رییس جمهوری و مدیران بنگاه های بزرگ اقتصادی دولتی و غیردولتی دکتر روحانی را در سفر به کردستان همراهی می کنند.

استاندار کردستان به برنامه های این سفر اشاره کرد و گفت: رییس جمهوری در سنندج و در محل استادیوم استقلال با مردم دیدار و سپس با برگزیدگان دانشگاهی، خانواده های شهدا و ایثارگران، نخبگان فرهنگی و هنری کردستان، روحانیون و فعالان اقتصادی ملی و استانی دیدار می کند.

وی تصریح کرد: وزرا و معاونین رییس جمهوری به عنوان نمایندگان رییس جمهوری به شهرستان های استان سفر و با مردم و نخبگان شهرستانی دیدار می کنند.

زاهدی گفت: تمام تصمیم های سفر رییس جمهوری به کردستان قبل از سفر نهایی می شود که این باعث خواهد شد تصمیم ها کارشناسی تر و دقیق تر باشد.

او افزود: نظرات مردم در سنندج و دیگر شهرستان های استان جمع بندی و بعد از سفر به صورت ویژه پیگیری خواهد شد.

استاندار کردستان اظهارکرد: از یک سو پروژه های نیمه تمام در کردستان زیاد است و از سوی دیگر همین پروژه ها باعث خواهد شد که رییس جمهوری اعتبارات بیشتری به کردستان اختصاص دهد.

وی با اشاره به اینکه جلسات متعددی با رییس جمهوری، دکتر نوبخت، وزرا و معاونین رییس جمهوری برای بهره گیری بیشتر از سفر انجام شده است، گفت: تعهداتی که در ارتباط با حوزه عمرانی تصمیم گیری خواهد شد طی دو سال آینده به اتمام می رسد.

به گفته زاهدی در حوزه زیرساخت های حمل ونقل، زیرساخت های صنعت و معدن، زیرساخت های گردشگری و کشاورزی تصمیم های خوبی گرفته شده است و در جلسه شورای اداری کردستان با حضور رییس جمهوری، توسط دکتر نوبخت اعلام خواهد شد.

استاندار کردستان خاطرنشان کرد: چندین پروژه در حوزه وزارت نیرو و پروژه های آب و برق با اعتبار بیشتر از 600 میلیارد تومان توسط رییس جمهوری و نمایندگانش افتتاح خواهد شد و تلاش شده از پرداختن به پروژه های خرد پرهیز شود.

زاهدی گفت: در این سفر توجه خوبی به استان کردستان وجود دارد و رییس جمهوری و تیم دولت تا حد ممکن منابعی را برای تحرک در زیرساخت های توسعه کردستان اختصاص داده اند تا مردم از برکات این سفر بهره مند شوند.

استاندار کردستان اظهار داشت: سفر دکتر روحانی به کردستان تحرک جدی در توسعه کردستان ایجاد خواهد کرد اما این به آن معنا نیست که از مشورت نخبگان استان غافل شویم بلکه باید مطالباتمان را با مشورت این فرهیختگان نزد رییس جمهوری مطرح کنیم.

استان کردستان با حدود یک میلیون و 500 هزار نفر جمعیت در 550 کیلومتری غرب تهران واقع شده است.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین