کد خبر: ۳۰۹۵۲۴
تاریخ انتشار : ۳۱ تير ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۰

سراوان معبر ورود موادمخدر به کشور

یک مسئول در فرماندهی انتظامی سیستان وبلوچستان با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون 1343 مورد عملیات در حوزه موادمخدر در سطح استان انجام شده است، گفت: در این عملیات‌ها 23 باند تهیه و توزیع موادمخدر، 47 قبضه انواع سلاح و 189 دستگاه خودرو کشف و ضبط شد.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش ایسنا، ابراهیم قربانزاده با بیان اینکه امسال فرماندهی انتظامی استان به صورت چند بعدی در حوزه‌های مختلفی نظیر مبارزه قاچاقچیان، خرده‌فروشان و دستگیری معتادان پرخطر با موادمخدر مبارزه کرده است، اظهارکرد: تاکنون 17 درگیری با قاچاقچیان موادمخدر داشته‌ایم که میزان این درگیری‌ها نسبت به پارسال شش درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون 434 نفر از معتادان در سطح استان جمع‌آوری شده‌اند، گفت: در این مدت 563 نفر خرده‌فروش و توزیع‌کنندگان جزء موادمخدر نیز دستگیر شده‌اند که این تعداد دستگیری نسبت به مدت مشابه در سال قبل 70 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

قربانزاده افزود: بر اساس مصوبات شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر باید پس از دستگیری معتادان، برخورد و نگهداری مناسبی با این گروه شود تا حداقل پس از دستگیری شاهد آزادی مجدد آنها نباشیم.

جانشین فرماندهی انتظامی سیستان وبلوچستان از دستگیری 1190 نفر در ارتباط با موادمخدر خبر داد و اضافه کرد: دستگیری این افراد از ابتدای امسال تاکنون صورت گرفته و نسبت به مدت مشابه در سال قبل رشد 29 درصدی را نشان می‌دهد.

این مسئول افزود: در مجموع از ابتدای امسال تاکنون 1343 مورد عملیات که منجر به کشف موادمخدر شده، انجام شده است، در این عملیات‌ها 23 باند تهیه و توزیع موادمخدر، 47 قبضه انواع سلاح و 189 دستگاه خودرو کشف و ضبط شده است.

قربانزاده با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون 32 تن انواع موادمخدر از قاچاقچیان کشف و ضبط شده است گفت: 60 درصد از این کشفیات بر مبنای کار اطلاعاتی – عملیاتی، 20 درصد کار انتظامی، سه درصد در ایست‌های بازرسی و 17 درصد درگیری مسلحانه بوده است.

وی با بیان اینکه قریب به اتفاق دستگیرشدگان در سن 20 تا 35 سال و سطح سواد اکثر آنها زیردیپلم بوده است، ادامه‌داد: از ابتدای امسال تاکنون بیشترین مبدا ورود موادمخدر به استان از مرز سراوان بوده است.

جانشین فرماندهی انتظامی سیستان وبلوچستان به مشکلات و کمبودها در ایست‌های بازرسی راه‌های مواصلاتی استان اشاره از رئیس شورای تامین سیستان و بلوچستان خواست تا این شورا ایستگاه‌های بازرسی را مرمت و بازسازی بکند.

وی افزود: درباره مرمت ایست‌های بازرسی طرح‌ها و برنامه‌هایی به دبیر شورای هماهنگی موادمخدر داده شده ولی تاکنون نتیجه‌ا‌ی نگرفته‌ایم.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین