کد خبر: ۳۱۱۰۰
تاریخ انتشار : ۲۰ آذر ۱۳۸۴ - ۱۷:۳۸
آفتاب‌‌نیوز : رييس دادسراي فرودگاه كه از سوي دادستان مرتضوي، به عنوان مسوول رسيدگي به پرونده سقوط هواپيماي C-130 ارتش منصوب شده بود، با بيان اين مطلب، گفت: با توجه به اين كه هواپيماي C-130 ارتش نظامي و در حال ماموريت بوده و همچنين تعدادي از سرنشينان آن نيز نظامي بوده‌‏اند، بر اساس نظر و تصميم بازپرس، دادسراي نظامي صلاحيت رسيدگي به اين پرونده را دارد، در نتيجه امروز براي اين پرونده قرار عدم صلاحيت صادر شد.
 
قاضي صابري در خصوص شكايت سرقت كه در اين پرونده نيز وجود دارد، گفت: با توجه به صدور عدم صلاحيت پرونده، تمام موارد مندرج در آن در دادسراي نظامي و به صورت توامان رسيدگي خواهد شد.
 
وی در خصوص آخرين مكالمات خلبان C-130 با برج كنترل فرودگاه مهرآباد در خصوص اعلام وضعيت اضطراري، گفت: دادسرا در اين خصوص از فرودگاه استعلام كرده ؛ اما تاكنون جواب مكتوبي در اين خصوص به دست ما نرسيده ؛ البته پس از تصميم‌‏گيري در خصوص صدور عدم صلاحيت، اعلام كليه مكاتبات در اين زمينه به دادسراي نظامي ارجاع خواهد شد. 

وي در خصوص وجود نقص فني هواپيما پيش از پرواز، گفت: اين موضوع نيز استعلام شده بود ؛ اما پيش از آنكه جوابي به ما داده شود به اين نتيجه رسيده‌‏ايم كه پرونده مربوط به دادسراي نظامي است و دادسراي فرودگاه در مورد رسيدگي به اين پرونده رد صلاحيت شد . ادامه تحقيقات و پاسخ‌‏هاي مرتبط با آن نيز به دادسراي نظامي ارسال مي‌‏شود ؛ اما شخصاً به عنوان نماينده مدعي‌‏العموم اين موضوعات را پيگيري خواهم كرد كه در جهت تكميل تحقيقات دادسراي نظامي به نتايج مطلوبي برسيم. 

صابري, در پاسخ به اين‌‏كه آيا هنگام پرواز از خلبان اصلي آن استفاده شده يا خير، تصريح كرد: بر اساس تحقيقات شفاهي، اعلام شده كه از خلبان اصلي در اين پرواز استفاده شده، همچنين ستاد مشترك ارتش نيز امروز تاكيد كرد كه از خلبان اصلي استفاده شده و استفاده از كمك‌‏خلبان و خلبان رزرو را تكذيب كرد ؛ اما جواب مكتوبي در اين زمينه به ما نرسيده است.
 
وي، در خصوص اين‌‏كه چرا هواپيما پس از وجود نقص فني به فرودگاه امام خميني نرفته است، گفت: اين موضوع نيز از جمله مواردي است كه از روز گذشته استعلام شده ؛ اما هنوز پاسخ آن اعلام نشده است. 

صابري گفت: بر اساس اظهارات قبلي، هواپيماي مذكور فاقد جعبه سياه بوده ؛ اما كليه مكالمات خلبان با برج مراقبت ضبط شده و موجود است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین