کد خبر: ۳۱۱۵۳۳
تاریخ انتشار : ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۱
معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی گفت: سرکشی به حساب مالی جامعه پزشکی که مطرح شده بود، در واقع فقط یک شایعه بود.
آفتاب‌‌نیوز :
محمد جهانگیری در خصوص شایعاتی درباره سرکشی به حساب جامعه پزشکی گفت: پیگیری مجدانه ای را در این زمینه انجام دادیم که معاون سازمان امور مالیاتی این امر را غیر واقعی دانست و در برنامه تلویزیونی نبض نیز این صحبت از سوی سازمان امور مالیاتی را تکذیب کرد.

جهانگیری با اشاره به اینکه در سال جاری برای مالیات جامعه پزشکی تفاهم نامه ای با سازمان امور مالیاتی نداشتیم، گفت: با پیگیری های انجام شده تفاهمی را در عرصه ملی برای ارائه تسهیلات به جامعه پزشکی انجام دادیم و براساس مالیات قطعی سال 92 به رایزنی رشد مالیاتی پرداختیم بطوری که آن دسته از اعضا که مالیات قطعی آنها در سال 92 زیر یک میلیون تومان بوده 12 درصد بین یک تا پنج میلیون 18 درصد و بالاتر از پنج میلیون نیز 24 درصد افزایش برای مالیات سال 93 لحاظ شود.


** امضای تفاهم نامه همکاری با مجمع انجمن های علمی 

وی به امضای تفاهم نامه ای با مجمع انجمن های علمی تخصصی اشاره کرد و گفت: بانک اطلاعاتی خوبی از انجمن ها جمع آوری شده تا همکاری بین بخشی در جهت ارتقای تو انمندی جامعه پزشکی و اهتمام به اخلاق حرفه ای و پزشکی با محوریت جامعه پزشکی و انجمن های علمی تخصصی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه عقد قرارداد بیمه های تکمیلی با موسسات پزشکی در دستور کار این معاونت قرار گرفته است خاطرنشان کرد: با سفرهایی که به استان های فارس، خوزستان، مشهد، اصفهان و لرستان داشتیم موضوع عقد قرارداد و تعرفه های استانی را مورد بررسی قرار داده و مطالبات و حقوق جامعه پزشکی محقق شده و با پیگیری در شورای عالی بیمه و سازمان بیمه مرکزی تفاهم خوبی در خصوص تعرفه و عقد قرارداد صورت گرفت.

به گفته وی ارائه اطلاعات معاملات فصلی که پزشکان هر سه ماه یکبار باید آن را به سازمان امور مالیاتی تحویل می دادند به معضلی برای جامعه پزشکی تبدیل شده بود که معاونت نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی موفق به اخذ رای دیوان عدالت اداری در خصوص ماده 169 مکرر شد که توانست این رای را لغو کند.

** مطالبات جامعه پزشکی را با جهشی چشمگیر دنبال می کنیم

جهانگیری با اشاره به ماموریتی که از سوی ریاست کل سازمان نظام پزشکی و شورای عالی این سازمان بر اساس مصوبات قانون سازمان نظام پزشکی به معاونت نظارت و برنامه ریزی واگذار شده است، گفت: برنامه ریزی خاصی را در خصوص محورهای زیرساختی و اصولی جامعه پزشکی انجام دادیم تا با جهشی چشمگیر حقوق و مطالبات این قشر را محقق کنیم.

وی با اشاره به مصوبات شورای عالی نظام پزشکی و شورای معاونین در خصوص واگذاری مسائل و ماموریت های خاص به این معاونت اظهار داشت: برنامه ریزی هایی را در خصوص مسائل فنی و علمی جامعه پزشکی مانند تعرفه ها، مالیات، نظارت و امور انجمن ها و موسسات پزشکی انجام دادیم.

وی با اشاره به اینکه این امر موجب شد تا درخصوص طراحی کتاب ارزش گذاری نسبی جدید و بروز رسانی تعرفه ها گام بزرگی برداریم افزود: با حمایت شورای عالی نظام پزشکی و شورای هماهنگی استان ها حقوق و مطالبات جامعه پزشکی را تا حدودی محقق کرده ایم.

وی انتظام بخشی به عملکرد جامعه پزشکی را از دیگر فعالیت های معاونت نظارت و برنامه ریزی طی دو سال گذشته عنوان کرد و ادامه داد: با طراحی الگوی خاص و هماهنگی با انجمن های علمی تخصصی و روسای شورای هماهنگی استان ها در امر نظارت و انتظام بخشی برعملکرد جامعه پزشکی فعال بوده ایم.

** صدور پروانه آنلاین در سیستم سلامت کشور

جهانگیری به صدور پروانه آنلاین برای اولین بار در سیستم سلامت کشور اشاره کرد و گفت: صدور پروانه مطب بصورت آنلاین سبب شفاف سازی و تسهیل در امور مربوط به صدور پروانه های جامعه پزشکی شده که در آینده نزدیک نیز شاهد ارائه خدمات خاص به جامعه پزشکی خواهیم بود.

معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی ورود مباحث فناوری اطلاعات به سیستم بهداشتی و درمانی کشور را از دیگر فعالیت های انجام شده توسط این معاونت عنوان کرد و افزود: با آغاز فرآیند کارشناسی در نسخه نویسی ا لکترونیک و برنامه ریزی در خصوص فرآیندهای صدور مجوز در داروخانه ها توانستیم اقدامات خوبی را در این عرصه انجام دهیم بطوری که شاهد نسخه نویسی الکترونیک در شهرستان بابلسر با محوریت سازمان نظام پزشکی و معاونت نظارت و برنامه ریزی این سازمان هستیم.

**تشکیل ستادهای استانی نظارت بزرگترین دستاورد سال های اخیر

معاون سازمان نظام پزشکی تشکیل ستادهای استانی نظارت با محوریت سازمان نظام پزشکی را از دستاوردهای بزرگ سال های اخیر دانست و اظهار داشت: با توجه به ارائه طرح برخورد با زیرمیزی در مجلس و سپردن آن به دادگستری و تعزیرات حکومتی با برنامه ریزی های انجام شده در سازمان و تصویب شورای عالی با مداخله هوشمند و قانونی ضمن احقاق حقوق بیماران از قداست و شان جامعه پزشکی دفاع کردیم.

به گفته جهانگیری با تشکیل این ستادها و همکاری انجمن های علمی تخصصی و جامعه پزشکی توانستیم امر نظارت را با محوریت سازمان نظام پزشکی پیگیری کنیم و با کمترین آسیب از بروز فاجعه ای غیر تخصصی پیشگیری کنیم.

** بدون مشارکت جامعه پزشکی هیچ امری در سازمان نظام پزشکی میسر نخواهد بود

وی با اشاره به اینکه مشارکت جامعه پزشکی با معاونت نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی مطلوب بوده است تصریح کرد: جامعه پزشکی نقطه نظرات خوبی را به ما ارائه کردند بویژه در بحث نظارت که اگر همکاری و مشارکت این قشر فرهیخته و هوشمند نبود نمی توانستیم این موفقیت بزرگ را در سطح ملی بدست آوریم.

جهانگیری با تاکید بر اینکه با برنامه ریزی و سرمایه گذاری می توان مشارکت جامعه پزشکی را بطور واقعی جلب کرد، گفت: چنانچه در راستای احقاق حقوق بر حق جامعه پزشکی و افزایش کارایی آنها اقدامات لازم انجام شود بطور حتم همکاری خوبی را با ما خواهند داشت و سهم عمده موفقیت سازمان نظام پزشکی نیز ناشی از حمایت و اعتماد این قشر و مشارکت آنها بوده است.

به گزارش ایرنا از سازمان نظام پزشکی، وی خاطرنشان کرد: یقینا نقاط ضعف و کاستی هایی داشته ایم که سعی می کنیم آنها را شناسایی و رفع کنیم و یکی از دلایل کاستی ها این بوده که نتوانستیم مشارکت و اعتماد جامعه پزشکی را صد در صد جلب کنیم که باید برنامه ریزی دقیقی در این زمینه داشته باشیم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین