کد خبر: ۳۱۱۶۹۱
تاریخ انتشار : ۱۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۳
مظنونان اصلی پرونده آزاد شدند
پدر و مادر کودکی که دو سال پیش از مقابل خانه‌شان ربوده شد، همچنان امیدوار هستند او را زنده پیدا کنند این در حالی است که مظنونان پرونده پس از یک‌سال بازداشت آزاد شده‌اند.
آفتاب‌‌نیوز :
بیشتر اهالی شهر نقاب از توابع شهرستان جوین که زادگاه «محمدامین وکیلی» است از ماجرای ربوده‌شدن او و تلاش‌هایی که خانواده‌اش برای پیداکردن این کودک انجام داده‌اند مطلع هستند. با گذشت دو سال از ماجرای ربوده‌شدن این کودک، پدر او که «علی‌اصغر» نام دارد در مورد پرونده به خبرنگار ما گفت: «با توجه به قوانین جدید، به‌دست‌نیامدن سرنخ تازه از سرنوشت فرزندم و گذشت یک ‌سال از بازداشت دو متهمی که در اختیار آگاهی بودند، چند روز قبل از طریق دادستانی مطلع شدم متهمان آزاد شده‌اند و این مسئله تنها امیدهایی را که برای اطلاع از سرنوشت فرزندم وجود داشت کم‌رنگ می‌کند».

این آدم‌ربایی روز ششم ‌مرداد سال ٩٢ اتفاق افتاد و پسر پنج ساله از مقابل منزلش دزدیده شد. با شروع تحقیقات پلیسی مأموران فردی سابقه‌دار به نام «براتعلی» را بازداشت کردند. این شخص ساعاتی پس از ربوده‌شدن محمدامین با خانواده‌ او تماس گرفته و برای آزادی کودک ٥٠٠ سکه بهار آزادی خواسته بود.

براتعلی در بازجویی‌هایی که در لحظات اولیه پس از دستگیری انجام شد، به دست‌داشتن در این آدم‌ربایی اعتراف کرد اما قبل از آنکه نشانی محل نگهداری کودک را بگوید بر اثر ایست قبلی فوت شد. پس از آن کارآگاهان پی بردند براتعلی با زنی ٣٥ساله به نام فاطمه رابطه داشت. این زن متهمی سابقه‌دار و محکوم به حبس ابد بود و با توجه به اینکه همسر صیغه‌ای براتعلی بود، احتمال داشت از ماجرای کودک‌ربایی آگاه باشد. شواهد نشان می‌داد این زن که به جرم مواد مخدر دوران محکومیت خود را در زندان سپری می‌کرد، در زمان ربوده‌شدن محمدامین پنج‌ساله در مرخصی به سر می‌برد. همچنین در ادامه تحقیقات فرد دیگری به نام «رمضانعلی» که در روزهای قبل از ربوده‌شدن کودک خردسال در اطراف گاوداری پدر محمدامین در مورد محل سکونت آنها پرس‌وجو می‌کرد، شناسایی و ارتباطاتی بین براتعلی و رمضانعلی کشف شد که احتمال همدستی آنها را تقویت کرد. به‌این‌ترتیب رمضانعلی و فاطمه بازداشت شدند.

فاطمه مدعی شد کودک خردسال را به قتل رسانده و جنازه را در چاهی انداخته‌اند اما وقتی مأموران آتش‌نشانی و پلیس چاه موردنظر را جست‌وجو کردند اثری از جسد نیافتند، به همین دلیل تحقیقات ادامه یافت و دو متهم همچنان در بازداشت ماندند اما با گذشت بیش از یک ‌سال از دستگیری دو متهم و بدون نتیجه‌بودن تحقیقات از آنها سرانجام به پدر محمدامین اطلاع داده شد متهمان به‌زودی آزاد خواهند شد. علی‌اصغر در این مورد به خبرنگار ما گفت: «به من گفته‌اند با توجه به قانون جدید نمی‌توان متهمان را بیشتر از این در بازداشت نگه داشت، چون در قانون جدید آمده است مظنونان به قتل را دو سال و مظنونان به آدم‌ربایی را یک ‌سال پس از بازداشت تا اثبات بی‌گناهی یا مجرم بودنشان می‌توان در بازداشت نگه داشت بنابراین با گذشت این مدت و اینکه سرنخی جدید در اثبات دست‌داشتن دو مظنون در ماجرای این کودک‌ربایی به دست نیامده بنابراین چاره‌ای جز آزادکردن آنها وجود ندارد».

این پدر چشم‌انتظار ادامه داد: «من و خانواده‌ام هنوز امیدوار هستیم محمدامین بازگردد. در این مدت هم به تلاش خود ادامه دادیم. مثلا اخیرا نامه‌ای به وزیر کشور نوشته بودم که درحال‌حاضر موضوع از طریق استاندار خراسان‌رضوی در حال پیگیری است و در روزهای آینده نیز برای ادامه روند رسیدگی باید به فرمانداری جوین بروم».

علی‌اصغر همچنین در پاسخ به این سؤال که چقدر به زنده‌بودن فرزندش امید دارد گفت: «ما شواهد و دلایلی داریم که فرزند خردسالمان هنوز زنده است و شواهد و دلایل را در اختیار پلیس هم قرار داده‌ام اما با توجه به ملاحظات موجود نمی‌توانم آنها را بازگو کنم». این احتمال وجود دارد که براتعلی تنها بوده و بچه را در جایی زندانی کرده که به‌دلیل فوت‌شدن مظنون در بازجویی و ناتمام‌ماندن اعترافاتش کودک هم ازبین رفته باشد اما در این مدت خانواده محمدامین از هیچ تلاشی برای پیداشدن کودک خردسالشان کوتاهی نکرده‌اند و به تلاش‌های خود ادامه می‌دهند. 

منبع:‌شرق
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین