کد خبر: ۳۱۳۹۵۳
تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۸
معاون بهره‌برداری شرکت برق منطقه‌ای تهران با بیان اینکه پیک بار برق تهران نسبت به سال گذشته افزایش آنچنانی نداشته است، گفت: میزان خاموشی برق برای شهروندان تهرانی ۳۵ صدم دقیقه به ازای هر نفر بوده است.
آفتاب‌‌نیوز : قربانعلی فلاح با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران گفت: پیک بار برق تهران امسال به 8 هزار و 989 مگاوات ساعت رسید که نسبت به سال گذشته که 8 هزار و 962 مگاوات ساعت بوده و تفاوت آنچنانی نداشته است.
 
وی با اشاره به اینکه پیک بار برق تهران نسبت به کل کشور حدود 18 درصد بوده و ظرفیت تولید برق تهران نسبت به کل کشور 15.8 درصد است، گفت: میزان خاموشی برق در تهران 50 درصد کاهش داشته است به طوریکه به ازای هر نفر امسال 35 صدم دقیقه خاموشی داشتیم.
 
وی با اشاره به اینکه وجود مراکز حساس در تهران، برق تهران را به نوعی از یک ویژگی منحصر بفرد برخوردار کرده است، گفت: امسال برای گذر از پیک تابستان، اقدام به تعمیر و نگهداری سیستم‌ها کرده و به طور متوسط حدود 7 هزار و 332 مورد تعمیر و نگهداری انجام دادیم به همین دلیل پیچیدگی برق تهران باعث شده تا نتوانیم به راحتی تعمیر و نگهداری را انجام دهیم.
 
همچنین بختیار زنگنه معاون برنامه‌ریزی و تحقیقات شرمت برق منطقه‌ای تهران گفت: 13 هزار و 670 کیلومتر مربع توسط شرکت برق منطقه‌ای تهران تحت پوشش قرار دارد و چیزی در حدود 13 میلیون و 136 هزار نفر را تحت پوشش برق رسانی قرار می‌دهد.
 
وی ادامه داد: شرکت برق منطقه‌ای تهران برای احداث نیروگاه‌های تولید پراکنده تاکنون 5 هزار و 750 مگاوات اقدام به امضای موافقت‌نامه کرده است.
 
زنگنه ادامه داد: برای اینکه بتوانیم از پیک بار تابستان سال 95 عبور کنیم برنامه‌ها و افتتاحیه‌های خود را آغاز کرده‌ایم به طوریکه 21 پروژه احداث و بهینه‌سازی با 170 میلیارد تومان اعتبار را آغاز کرده‌ایم تا بتوانیم از پیک بار تابستان سال 95 عبور کنیم.
 
همچنین رسول قسمت معاون طرح و توسعه شرکت برق منطقه‌ای تهران با اشاره به اینکه اجرای پروژه‌های برق رسانی حداقل 5 سال زمان می‌خواهد، گفت: برای عبور از پیک بار سال 94 یک تعداد پروژه را تعریف کردیم تا بتوانیم از پیک بار سال 94 عبور کنیم.
 
وی با اشاره به اینکه برای عبور از پیک بار تابستان سال 94 اقدام به احداث، توسعه و بهینه‌سازی شبکه کرده‌ایم، گفت: 34 پروژه ضربتی را تعریف کرده و به موقع وارد مدار کردیم و از اول امسال 1245 مگاولت آمپر ظرفیت ترانس به شبکه اضافه شد و توانستیم با پرباری برخی پست‌ها در برخی مناطق تهران اقدامات مناسبی را برای عبور از پیک بار 94 انجام دهیم.
 
وی گفت: برای اینکه بتوانیم تولید برق و تامین برق شهر تهران را افزایش دهیم، اقدام به احداث شبکه انتقال برای نیروگاه پرند کردیم که همین موضوع باعث شد 300 مگاوات برق تولید شده که همواره محبوس می‌شد در تابستان وارد شبکه سراسری برق کنیم.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین