کد خبر: ۳۱۴۶۶۹
تاریخ انتشار : ۳۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۳
معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه گفت: فعالیت بی.بی.سی فارسی ممنوع است اما فعالیت شبکه های جهانی بی.بی.سی و سی.ان.ان ممنوع نیست ضمن آنکه در هیچ دولتی این ممنوعیت وجود نداشته است.
آفتاب‌‌نیوز :
حسن قشقاوی شامگاه پنجشنبه در جمع فعالان تشکل های دانشجویی در قالب اردوی آموزشی، سیاسی «من انقلابی ام» افزود: آنچه در قانون بر اساس نظر شورای عالی امنیت ملی ممنوع شده فعالیت بخش فارسی زبان این شبکه های تلویزیونی اعم از بی.بی.سی و غیره است.

به گزارش ایرنا، وی گفت: حضور، تلاش و کار برای این شبکه های فارسی همچنان دارای ممنوعیت هستند اما بی.بی.سی و سی.ان.ان جهانی این ممنوعیت را ندارند.

وی با بیان اینکه عملکرد این رسانه ها و شبکه های جهانی بی طرفانه نیست ،افزود : زمانی رسانه های غربی می توانند مدعی بی طرفی باشند که به جای پرداختن به فعالیت هسته ای ایران بعنوان کشوری که بمب اتمی ندارد و فعالیت خسته ای آن صلح آمیز بوده و خود طبق قطعنامه های سازمان ملل قربانی جنایت جنگی است، بر روی رژیم صهیونیستی متمرکز شوند. 

وی ادامه داد : رژیمی که طبق قطعنامه های سازمان ملل جنایتکار جنگی است و عضو معاهده منع سلاح هسته ای نبوده و متجاوز و دارای 200 بمب اتمی است اما در بررسی رسانه های غربی در این زمینه 1000 خبر در خصوص این رژیم غاصب نیست اما برای ایران که انرژی هسته صلح امیز است میلیون ها مطلب می توان یافت .

قشقاوی در ادامه گفت : اهداف تحریمی غرب ممانعت ایران از پیشرفت هسته ای بود اما غرب به اهداف اعلامی در شش قطعنامه شورای امنیت دست نیافت و صددرصد شکست خورد.
وی با بیان اینکه هم اکنون نمی توان در حوزه اقتصاد پیش بینی واضحی داشت اما اصل و اتکا بر اقتصاد مقاومتی است که مقام معظم رهبری آن را اقتصادی درون زا و برونگرا توصف کردند.
قشقاوی توضیح داد: در واقع نمی شود بیرون و اقتصاد بین المللی را چون سرمایه گذاری، بیمه کشتیرانی و مساله سویفت بانکی را نادیده گرفت.
معاون وزیرامورخارجه در خصوص برجام هم گفت : این موضوع در شورای امنیت ملی در حال بررسی می باشد و در مجلس هم کمیسیون ویژه ای در این خصوص تعیین شده است.
وی اظهار کرد : اظهار نظر در این خصوص را به اعلام نتیجه بررسی این نهادهای رسمی موکول می کنم اما تیم مذاکره کننده نهایت تلاش خود را برای رعایت خطوط قرمز انجام دادند.
وی گفت : تمام تلاش تیم مذاکره کننده رعایت خطوط قرمز بوده و در این زمینه توفیقات خوبی هم داشتند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x