کد خبر: ۳۱۸۵۴۶
تاریخ انتشار : ۱۹ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۶
تعداد نظرات: ۶ نظر
«کمبود دارند که جشن 6‌تایی می‌گیرند!»
علی جباری کاپیتان سابق های دور استقلال می گوید برد 8 بر صفر استقلال مقابل پرسپولیس واقعیت داشته است.
آفتاب‌‌نیوز :
او در این گفت و گو توضیح می دهد که در سال 1345 چه اتفاقی افتاده است. البته جباری چند بار در طول مصاحبه می گوید سال ها از آن بازی گذاشته و جزئیاتش به یادش نمی آید. 

آقای جباری، علی فتح الله زاده گفته استقلال 8 گل به پرسپولیس در سال 1345 زده. واقعا پرسپولیس بوده؟

بله، همین باشگاه پرسپولیس بود. ولی بگذارید کمی برایتان توضیح بدهیم. باشگاه شاهین مدتی محروم بود. پس از پایان محرومیت این باشگاه، تعدادی از پرسپولیسی ها از جمله همایون بهزادی به شاهین ملحق شدند. وقتی شاهین محروم شد، پرسپولیس شروع به کار کرد و پس از اینکه محرومیتش به پایان رسید، تعدادی از بازیکنان به این تیم رفتند و تعدادی هم در پرسپولیس ماند. فکر کنم آنها که رفتند در حد 3،4 نفر بودند و بقیه در پرسپولیس به کارشان ادامه دادند. 

مطمئن هستید آن تیم همین پرسپولیس بود؟

بله، مطمئن هستم. پرسپولیس دیگری وجود نداشت. الان در ذهنم نیست که چه بازیکنانی در پرسپولیس آن زمان بازی می کردند. من پیر شده ام ولی به زودی اسامی کامل تیم شان را می گویم. 

شما چند گل در بازی زدید؟

این را هم یادم نیست. 

2 گل نزدید؟

نمی دانم، واقعا به یادم نمی آید. سال های زیادی از آن بازی گذشته است. 

مگر بازی مهمی نبود؟ 

چرا. اتفاقا ورزشگاه امجدیه هم در آن روز پر از تماشاگر بود ولی من سنم بالا رفته و واقعا یک چیزهایی را یادم نمی آید. تنها چیزی که یادم می آید این است که پس از محروم شدن شاهین، پرسپولیسی ها به پیکان رفتند. یک دوره سه ماهه هم در این تیم بودند و در اروپا هم اردو زدند. منتهی آقای عبدو از آنها خواست که به پرسپولیس بروند. همان زمان شاهین هم داشت کم کم شروع به کار می کرد و چند بازیکن به این تیم رفتند و بقیه ماندند. این چیزهایی است که من به یادم می آید. 

چرا تا الان هیچکدام درباره این بازی حرف نزدید و به ناگهان یادتان افتاد؟ 

ما که اینطوری نیستیم برای 6 گل زدن جشن بگیریم. مگر ما برای سه تا سه تا زدن جشن گرفتیم؟ این کارها درس نیست. چرا گل زدن را افتخار می دانند؟ افتخار زمانی به دست می آید که شما پرچم تان بالا می رود و روی سکو می روید. گل زدن افتخار نیست. بایرن به ایران آمد و 6 گل خورد و رفت. الان باید جشن بگیریم که به این تیم 6 گل زده ایم؟ این که افتخار نیست. 

برایشان اهمیت دارد که دربی را با 6 گل برده اند. 

من فکر می کنم کمبود دارند که چنین جشنی می گیرند. به هر حال در آسیا افتخاری به دست نیاورده اند و می خواهند اینطوری خودشان را مطرح کنند. استقلال دو بار قهرمان آسیا شده است. دو بار هم نایب قهرمان شده و به مقام سومی رسیده است. پرسپولیسی ها چطور؟ من شنیده ام می گویند اینها که برای سال ها قبل است. چرا شما یک بار مقام نیاورده اید؟ اصلا تا به حال شده نزدیک سکوی آسیا شوید؟ با اینهمه دبدبه و کبکبه و حمایت صدا و سیما و مطبوعات، پرسپولیس یک بار در آسیا روی سکو نرفته است. حتی نزدیک سکو نشده است. یعنی چه که قهرمانی های استقلال مربوط به قبل بوده است؟

بعضی از استقلالی ها می گویند دربی سال 52 واقعی نیست. نظر شما چیست؟

بالاخره ممکن است یک روز تیمی 6 گل بخورد. همانطور که گفتم بایرن هم آمد ایران و 6 گل خورد. به خدا این جشن و پایکوبی ندارد.

منبع: خبرآنلاین
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۶
ناشناس
|
GERMANY
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۹
13
13
همانطور که می بینید پیگیر این شایعه خنده دار ...هست! که سبقه آبی بودن آن معروف است
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۹
13
16
مال سن بالاشونه خيلي جدي نگيريد
majid
|
ROMANIA
|
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۹
14
15
الکی میگه
مهدی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۹
15
16
به زودی جشن بزرگ 8 تایی ها در راهه ، من مطمئن بوده که پرسپولیس 8 تایی شده ، دم حاجی گرم که میخواد مدا رکشو رو کنه
4+4=8 تایی ها
علی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۹
5
23
دمت گرم ... من استقلالی نیستم ولی بساط این کری‌های بی خود باید جمع شود ... واقعا جشن گرفتن واسه 6 تا گل زدن اونم تو این اوضاع بی پولی واقعا نوبره... بهتره جای این کارها بفکر بدهیها و توانمند کردن باشگاه باشند
فرامرز
|
UNITED STATES
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۹
19
13
در طول مصاحبه ایشون به وضوح میتوان عصبانیت بابت این نتیجه تاریخی رو دید.
آقا جان غصه نخور ...
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x