کد خبر: ۳۲۱۲
تاریخ انتشار : ۱۷ فروردين ۱۳۸۴ - ۱۳:۱۵
مقام معظم رهبری:
آفتاب‌‌نیوز :

حضرت آيت الله خامنه‌اي تشكيل بانك توسعه اسلامي و هيات خدمات مالي اسلامي را گامي بلند در خصوص همكاري كشورهاي اسلامي توصيف كردند و افزودند: دنياي اسلام بايد با افتخار به اسلام و احكام اسلامي، بيش از پيش در جهت ارايه‌ي عملي دستورات مترقي اسلام در زمينه‌هاي مختلف تلاش نمايد.

مقام معظم رهبري، تلاش براي خارج كردن جهان اسلام از عرصه‌ پيشرفت و تاثيرگذاري در سياست جهاني را ظلم بزرگي در حق مسلمانان دانستند و تاكيد كردند: مسلمانان بايد با كار و تلاش و باور توانايي‌ها و امكانات خود در مقابل جرياني كه اصرار دارد جهان اسلام را از صحنه تصميم‌گيري‌هاي جهاني حذف نمايد، بايستند و تسليم خواست‌هاي قدرت‌هاي استكباري نشوند.

حضرت آيت الله خامنه‌اي با تاكيد بر اين كه نقشه اصلي استكبار سيطره كامل بر دنياي اسلام است، افزودند: آمريكا با ارايه طرح خاورميانه بزرگ درصدد ايجاد كشوري بزرگ به نام خاورميانه و با مركزيت رژيم صهيونيستي است تا تمام امكانات و منافع اين منطقه در اختيار اسراييل قرار گيرد و مسلمانان تحت سلطه و نفوذ غرب باشند.

ايشان با يادآوري برخي توانايي‌هاي دنياي اسلام از جمله استعداد فراوان انساني، و در اختيار داشتن بخش عظيمي از منابع نفت و گاز دنيا تاكيد كردند: جهان اسلام با چنين امكاناتي و با بهره‌گيري از فكر، عقل و تدبير و حكمت و اتحاد كلمه مي‌تواند به يك جايگاه تعيين كننده در دنيا دست يابد.

رهبر معظم انقلاب اسلامي هم‌چنين با قدرداني از تلاش‌هاي بانك توسعه اسلامي و هيات خدمات مالي اسلامي، لزوم توسعه همكاري‌ها و تقويت بيش از پيش مبادلات ميان كشورهاي اسلامي را خاطرنشان كردند.

در اين ديدار همچنین آقاي شيباني رييس كل بانك مركزي با اشاره به چند صد ميليون دلار عمليات بانكداري اسلامي در جهان و استقبال روزافزون از بانكداري اسلامي حتي در كشورهاي غيراسلامي به بيان اهداف تشكيل هيات خدمات مالي اسلامي پرداخت و گفت: ايجاد رويه يكسان براي عمليات بانكداري اسلامي، تبادل تجربيات بانكداري اسلامي، ارتباط با سازمانهاي بين‌المللي و بررسي عقود جديد در بانكداري اسلامي از جمله وظايف اين هيات است.

در پایان این دیدار دكتر احمدمحمد علي رييس بانك توسعه اسلامي نيز در سخناني به جايگاه كنوني عمليات بانكداري اسلامي در جهان و استقبال شايان از آن اشاره و از نقش جمهوري اسلامي ايران در ايجاد بانكداري اسلامي و حمايت از همكاري كشورهاي اسلامي در اين خصوص، تشكر و قدرداني كرد

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین