کد خبر: ۳۲۱۹۰۹
تاریخ انتشار : ۰۷ مهر ۱۳۹۴ - ۰۱:۲۳
سخنان امروز دکتر روحانی در هفتادمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد با واکنش های مختلفی از سوی رسانه های خارجی مواجه بود به طوری که هر یک از آن ها به پوشش بخشی از مطالب وی پرداختند.
آفتاب‌‌نیوز : دکتر حسن روحانی رئیس جمهور ایران در سخنان خود در هفتادمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد از آمریکا خواست تا به سیاستهای خطرناک خود و متحدان منطقه‌ای اش در منطقه پایان دهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ابعاد فاجعه بار جان باختن و مجروح شدن هزاران انسان بی گناه از سراسر جهان در مراسم حج امسال در عربستان سعودی اشاره کرد و آن را فراتر از آن دانست که در حد یک سانحه طبیعی یا یک مسئله محلی با آن برخورد شود.

روحانی از توافق هسته ای میان کشورهای ۱+۵ و ایران به عنوان آغاز فصل جدیدی در روابط ایران با جهان یاد کرد و گفت: آنجا که لازم بود جلو رفتیم و آنجا که لازم بود شهامت انعطاف را داشتیم؛ و در همه جا از ظرفیت حقوق بین‌الملل استفاده کردیم و توانمندی گفتگوی سازنده را به خوبی آشکار ساختیم.

سخنان رئیس جمهور ایران در رسانه های مختلف دارای بازتاب ها و واکنش های گوناگونی بوده و هر یک از آن ها از دیدگاه خود به گوشه ای از سخنان وی پرداختند.

خبرگزاری فرانسه به فاجعه منا و جان باختن تعداد کثیری از زائران اشاره کرد و نوشت: روحانی رئیس جمهور ایران دوشنبه در سخنان خود در مجمع عمومی سازمان ملل از بی‌کفایتی عربستان سعودی در حادثه منا به شدت انتقاد کرد.

رویترز به دو بخش از سخنان دکتر روحانی اشاره کرده است. این خبرگزاری پیرامون مشارکت ایران در صلح و ثبات جهانی اعلام کرد: روحانی گفت که ایران آماده کمک به برقراری دموکراسی در سوریه و یمن به گونه ای است که در عراق و افغانستان آن را به انجام رساند و نشان داد که در این زمینه موفق بوده است.

خبرگزاری رویترز همچنین گفت که رئیس جمهور ایران خواستار منطقه و جهانی عاری از تسلیحات هسته ای است و ادامه داد: روحانی در سخنرانی خود در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل گفت که ایران همچنان متعهد به عاری سازی خاورمیانه از تسلیحات هسته ای است و لذا نمی توان اجازه داد تا رژیم اسرائیل مانعی بر سر راه تحقق این مسئله به شمار آید.

شبکه خبری فرانس۲۴ اعلام کرد: سخنان روحانی رئیس جمهور ایران، مملو از عباراتی در دفاع از صلح، آرامش، ثبات و مبارزه با تروریسم بود. وی در این سخنرانی در مقام یک صلح طلب ظاهر شد و از برقراری آن حمایت کرده و بر لزوم مشارکت برای ایجاد صلح سخن گفت.

به گزارش مهر، خبرگزاری فرانسه به لزوم مبارزه با افراطی گری در سخنان آقای روحانی اشاره کرد و گفت: رئیس جمهور ایران تشکیل جبهه واحدی را علیه افراطی گری خواستار شد و از همگان خواست تا برای مبارزه در این راه تلاش کنند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین