کد خبر: ۳۲۴۵۳۵
تاریخ انتشار : ۲۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۹
وزیرصنعت با بیان اینکه حدود ۱.۳ میلیارد متر پارچه در سال لازم داریم، گفت: از این میزان، ۸۰۰ میلیون متر در داخل تولید و ۵۰۰ میلیون متر قاچاق می‌شود و این به دلیل سود بازرگانی بالا است.
آفتاب‌‌نیوز : وزیرصنعت با بیان اینکه حدود ۱.۳ میلیارد متر پارچه در سال لازم داریم، گفت: از این میزان، ۸۰۰ میلیون متر در داخل تولید و ۵۰۰ میلیون متر قاچاق می‌شود و این به دلیل سود بازرگانی بالا است.

به گزارش مهر، محمدرضا نعمت زاده گفت: با تشکلها و صنعتگران صنعت نساجی جلسات متعددی می گذاریم تا بتوانیم بازسازی و نوسازی صنایع را سرعت دهیم و فعالان این بخش نیز باید با مذاق مصرف کننده پارچه و لباس تولید کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: قانون اجازه داده است که چنانچه ۱۰۰ درصد سود شرکت خالص برای تولید سرمایه گذاری شود از معافیت مالیاتی برخوردار شود؛ لذا باید بخش عمده سود شرکت‌ها برای تکمیل و توسعه صنعت صرف شود و شکوفایی صنعت اینگونه محقق می شود.

وی تصریح کرد: ما حدود یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون متر پارچه لازم داریم، ۸۰۰ میلیون متر در داخل کشور تولید و ۵۰۰ میلیون متر قاچاق می شود و این در حالی است که سود بازرگانی اش هم بالاست و بنابراین به صورت قاچاق می آید.

نعمت زاده ادامه داد: مشکلات توقف ماشین آلات در گمرک باید مرتفع شود و اگر موانعی هست ما باید کمک کنیم تا کارخانجات با تمام ظرفیت کار کنند. واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل در حال فعال شدن هستند و برخی باید در تکنولوژی شان تغییراتی بدهند و برخی نیاز به نقدینگی دارند.

وی گفت: در حال حاضر در برخی محصولات تراکم محصول داریم ولی آنچه مهم است حمایت و تقویت تولید و بازار صادرات است و بعضا واحدهای صنعتی که به خاطر تغییر بازار باید تغییر محصول بدهند باید تقویت شوند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x