کد خبر: ۳۲۵۹۳۳
تاریخ انتشار : ۲۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۳
وزیر صنعت، معدن و تجارت:
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تحریک تقاضا برای خرید خودرو و کالاهای بادوام داخلی با استفاده از تسهیلات بانکی تورم زا نخواهد بود.
آفتاب‌‌نیوز : محمدرضا نعمت زاده عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این تسهیلات برای تحریک تقاضا در بازار با سود مناسب برای مردم در نظر گرفته شده و منتظریم که بانک مرکزی زوایای مختلف پرداخت این تسهیلات را برای مردم مشخص کند.

وی گفت: علاوه بر خرید خودرو و کالاهای بادوام مردم می توانند برخی از مصالح ساختمانی را با توجه به آنکه صادرات آن به برخی از کشورهای همسایه کاهش یافته از جمله سیمان، فولاد و یا کاشی خریداری کنند.

وی در خصوص ارتقای کیفیت خودروهای داخلی نیز گفت: ارتقای کیفیت یک برنامه مستمر است که تمام خودروسازان داخلی با رعایت شاخصه های استانداردهای ملی و آلایندگی های محیط زیست باید آن را رعایت کنند.

نعمت زاده تاکید کرد: علاوه بر خودروسازان همه واحدهای تولیدی همواره باید به دنبال ارتقای کیفیت محصولات خود باشند به طوری که سال گذشته با تولید بنزین یورو 4 خودروهای داخلی به استانداردهای یورو 4 ارتقا یافت و اگر بنزین یورو 5 نیز تامین شود خودروسازان باید سطح آلایندگی خودروهای خود را به یورو 5 ارتقا دهند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: برای حمایت های تولید نیز یارانه ای را دولت در نظر گرفته که صنایع کوچک، متوسط و بزرگ در حوزه های مختلف فنی و مهندسی می توانند از این یارانه استفاده کنند.

وی با اشاره به قرارداد احداث کارخانه تولید الیاف شیشه در مرند، افزود: این کارخانه قرار است طی 24 ماه آینده با استفاده از فاینانس بانک های چینی در شهرستان مرند راه اندازی شود.

وی اظهار داشت: قرار است 50 درصد تولیدات این کارخانه به خارج از کشور صادر شود و این کارخانه بزرگ سی هزار تنی می تواند سه نوع مواد الیاف شیشه، الیاف بافته و پارچه تولید کند که در صنایع هوایی و خودروسازی کاربردهای زیادی دارند.

به گزارش ایرنا، وی گفت: تاکنون الیاف مورد نیاز کشور از خارج وارد کشور می شد اما با راه اندازی این کارخانه بخشی از نیازهای داخلی از این محل تامین خواهد شد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x